Aresztowany za fałszywe chwalenie się terroryzmem

Opublikowano: 27.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 822

Policja RCMP w Kanadzie aresztowała i oskarżyła 25-letniego Shehroze Chaudhry’ego w związku ze zmyśloną historią jakoby uczestniczył w działaniach terrorystycznych.

Oskarżenie wynika z licznych wywiadów medialnych, w których Chaudhry opisał podróż do Syrii w 2016 roku w celu przyłączenia się do ekstremistycznego ruchu Państwa Islamskiego i popełniania aktów ekstremizmu.

Chaudhry jest oskarżony o popełnienie oszustwa związanego z działalnością terrorystyczną.

RCMP twierdzi, że wywiady z mężczyzną mieszkającym w Burlington w Ontario zostały opublikowane w wielu mediach, wyemitowane w podcastach i przedstawione w telewizyjnym filmie dokumentalnym.

RCMP Supt. Christopher deGale mówi, że oszustwo to mogło wywoływać strach w społeczeństwie, stwarzając wrażenie, że Kanadyjczykom może coś zagrażać.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.