Aresztowany za fałszywe chwalenie się terroryzmem

Opublikowano: 27.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 134

Policja RCMP w Kanadzie aresztowała i oskarżyła 25-letniego Shehroze Chaudhry’ego w związku ze zmyśloną historią jakoby uczestniczył w działaniach terrorystycznych.

Oskarżenie wynika z licznych wywiadów medialnych, w których Chaudhry opisał podróż do Syrii w 2016 roku w celu przyłączenia się do ekstremistycznego ruchu Państwa Islamskiego i popełniania aktów ekstremizmu.

Chaudhry jest oskarżony o popełnienie oszustwa związanego z działalnością terrorystyczną.

RCMP twierdzi, że wywiady z mężczyzną mieszkającym w Burlington w Ontario zostały opublikowane w wielu mediach, wyemitowane w podcastach i przedstawione w telewizyjnym filmie dokumentalnym.

RCMP Supt. Christopher deGale mówi, że oszustwo to mogło wywoływać strach w społeczeństwie, stwarzając wrażenie, że Kanadyjczykom może coś zagrażać.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o