Aresztowano prawie 300 protestujących w Londynie

Opublikowano: 08.10.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 214

Aktywiści z Extinction Rebellion sparaliżowali w poniedziałek stolicę Wielkiej Brytanii. Protestujący zebrali się w Westminsterze wzywając rząd do przyspieszenia działań na rzecz łagodzenia skutków kryzysu klimatycznego. Ekolodzy zapowiadają, że akcja protestacyjna w centrum Londynu może potrwać nawet dwa tygodnie. Policja aresztowała setki uczestników.

Zakłócenia w stolicy trwały do późnego wieczora, część aktywistów rozstawiła na ulicach namioty, w który mieli spędzić noc. Działacze Extinction Rebellion planują również rozpoczęcie głodówki w celu uświadomienia Brytyjczykom, jak mocno uzależnieni są od importowanej żywności, na produkcję której, coraz większy wpływ, mają anomalie pogodowe wywołane zmianami klimatycznymi.

Westminster Bridge, Lambeth Bridge, Trafalgar Square, Smithfield Market, a także kilka dróg w Westminsterze zostało opanowanych przez aktywistów. Tylko do godziny 19:00 czasu brytyjskiego, policja zatrzymała 276 osób, czyli znacznie więcej niż pierwszego dnia dwutygodniowego protestu przeprowadzonego w kwietniu.

Wśród aresztowanych były osoby starsze. 83-letni Phil Kingston był dumny z tego, że wziął udział w proteście: „To co się dzieje, to całkowite lekceważenie bezpieczeństwa przyszłego pokolenia. Nie mogę stać z boku, mam nadzieję, że protest będzie trwał daje i chętnie pójdę za to do więzienia”.

Wyższy wskaźnik aresztowań to efekt wzmożonych działań policji. Oficerowie jeszcze przed rozpoczęciem akcji, od samego rana zatrzymywali i przeszukiwali przechodniów z dużymi torbami czy plecakami. Nad centrum stolicy UK, krążyły helikoptery.

Aktywiści przyklejali się lub przykuwali do różnego rodzaju konstrukcji, elementów budynków czy mostów, przez Trafalgar Square przeszedł kondukt żałobny idący za trumną z napisem: „Nasza przyszłość”. Ludzie siedzieli lub leżeli na ulicach śpiewając i wykrzykując hasła nawołujące do walki o naturalne środowisko, a na westminsterskim moście odbył się ślub dwóch lesbijek.

Aktywiści z Extinction Rebellion szacują, iż do protestu przyłączy się około 30 000 osób. Protest potrwa dwa tygodnie jest częścią globalnej akcji przeprowadzanej w największych miastach całego świata, w tym w Sydney, Amsterdamie, Berlinie i w Nowym Jorku.

Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Foxi
Użytkownik
Foxi

Extinction Rebellion posługuje się symboliką kościoła szatana. (Tarzanie się w krwi, wieszanie na szubienicy.) Podstawa awansu wewnątrz grupy Extinction Rebellion oparta jest na “zgodzie na bycie aresztowanym” – oni tak planują swoje akcje by zawsze było jak najwięcej aresztowań… Po co im to? Do tego są bojówką IPCC – sekty klimatycznej. IPCC opiera swoje dyrdymały na tzw konsensusie, w IPCC kompletnie ignorują naukowe metody sprawdzalności wyników doświadczeń / badań. Ich konsensus polega na tym że zbiera się jakaś grupka która coś sobie twierdzi np że “ziemia jest płaska” i to twierdzenie staje się podstawą do ich kolejnych działań. Żeby było ciekawiej Extinction Rebellion jest grupą wsparcia dla przyszłej noblistki Grety T. Podaje źródło tego co napisałem warto się zapoznać: https://www.youtube.com/watch?v=5HjiFuHI_X8 oglądajcie to zanim sekta klimatyczna skasuje ten materiał. Ciśnienie im podskoczyło maksymalnie, to zresztą widać, już jest na YT filmik ośmieszający BaldTV.

polach
Użytkownik
polach

Foxi :)
Ubiegłeś mnie :)pisząc na temat akcji fałszywej flagi realizowanej przez grupy j.w “ERebelion” ludzie nie wiedzą że to spektakl aby zwalić zmiany klimatu na nich samych, pretekst do ograniczania ich praw, tym samym.

nazizm to ideologia lewicowa
Użytkownik
nazizm to ideologia lewicowa

lewacka schizofrenia polegajaca na jednoczesnej walce o srodowisko dla przyszlych pokolen i zarazem z maciezynstwem (bo przeludnienie, bo slad weglowy).

Barney
Użytkownik
Barney

@ Policja aresztowała setki uczestników (DR).
Czyli jest, jak sobie założyli. Teraz będą się powoływać na to, że są prześladowani, bo chcą dobrze. DR to tylko agenda tego samego “rządu” z kwadratowej mili. Aha, widzę, że Foxi to powiedział już. Nic, zostawię + to poniżej:

Widziałem wywiad z babą od DR (Geil brandbrook) u R. Brand’a (ten sam klub), to jakiś chory łep! Cały czas słyszałem leninowską demagogię i argument+wnioski dla obłąkanych brakiem rozeznania. https://youtu.be/lOZm-4h86C0 oceńcie sami.

Ludzie uwielbiają siłę, moc, ale mylą się co do jej źródła.
Owieczki potrzebują pana? a może bardziej kobiet wsadzających sobie w pochwę kiełbasy w programie got talent! dla mnie to już MAX.

@polach: żeby to o klimat chodziło.
@foxi: wrzucisz linka do mat. ośmieszającego BaldTV?