Aresztowania uczniów w Szwecji

Opublikowano: 25.12.2016 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Niektórzy świadkowie twierdzą, że konflikt miał podłoże religijne. Do masowych aresztowań doszło w Szkole im. Knuta Hahna w mieście Ronneby w południowej Szwecji z powodu konfliktu między dwiema grupami imigrantów z Syrii i Afganistanu, pisze dziennik “Kvellsposten”.

„Dwóch uczniów z innej szkoły przyszło tutaj i zaczęło mówić przykre rzeczy o Arabach. Wtedy zebrała się spora grupa Arabów, aby ukarać sprawców. Potem przyszli Afgańczycy, którzy wcześniej kłamali, że są dziećmi, a mają co najmniej 25 lat i zaczęła się wojna. Byliśmy przerażeni i wyszliśmy na zewnątrz. Ci ludzie byli silniejsi od nas” – powiedział jeden ze świadków zdarzenia.

W krwawej bitwie w ostatni czwartek uczestniczyło 100-150 osób. Masowe aresztowania miało miejsce w ostatnim dniu semestru tuż przed świętami Bożego Narodzenia po zakończeniu uroczystej ceremonii szkolnej. Na miejsce przyjechało kilka patroli policyjnych i karetki. Wszyscy uczniowie zostali wysłani do domów, a budynek szkoły zamknięto. Sprawców zamieszek odstawiono do ośrodków dla nieletnich uchodźców, aby nie dopuścić więcej do takich burd.

Burmistrz gminy Ronneby Roger Fredriksson zauważa, że podobne konflikty mają miejsce w całym kraju. „Jaki był powód – nie wiem. To jest całkowicie nie do przyjęcia “- dodał.

W ubiegłym roku Szwecja przyjęła 163 tysięcy uchodźców, z czego 35 tysięcy to tak zwani młodzi ludzie bez rodziców, którzy twierdzą, że mają mniej niż 18 lat (niepełnoletnim dużo łatwiej uzyskać zezwolenia na pobyt). To ostatnie zjawisko dotyczy głównie przybyszów z Afganistanu. Zasadniczo tylko 20% uczestników bójki było w posiadaniu jakichkolwiek dokumentów.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: Expressen.se
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o