Aresztowania i zarzuty po niedzielnych zamieszkach

Opublikowano: 16.02.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 630

Grecka policja poinformowała o liczbie osób aresztowanych podczas niedzielnych zamieszek w Atenach. 79 demonstrantów spotka się z zarzutami o usiłowanie zabójstwa, spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, kradzież, wandalizm…

Większość z nich znajduje się pomiędzy 19 a 29 rokiem życia, ale są także osoby, które przekroczyły 30 lat (27), a nawet 40 lat (8).

Wśród aresztowanych znaleźli się nauczyciel, prawnik i reżyser teatralny. Policja twierdzi, że w poniedziałek doprowadziła do zatrzymania kolejnych 92 osób.

Tego samego dnia (13 lutego) przez ulice Patras i Argrinio przemaszerowały masowe demonstracje, które przerodziły się w gwałtowne zamieszki. Atakowano banki i biura lokalnych posłów skrajnie prawicowej partii Laos. W Patras protestujący zdemolowali siedzibę członka partii Pasok, wyrażającego aprobatę wobec nowych środków oszczędnościowych. Przeprowadzono również szturm na luksusowy hotel Astir, gdzie prawicowa Nowa Demokracja zorganizowała swój partyjny spęd.

Na podstawie: occupiedlondon.org/blog
Źródło: Grecja w Ogniu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. adambiernacki 16.02.2012 10:41

  Zabić chciwe świnie wraz z rodzinami!

 2. bXXs 16.02.2012 13:10

  Mam nadzieje, że Polacy będą demonstrować pokojowo i nie dadzą się podpuścić, prowokatorom. Musimy odzyskać suwerenność i usunąć marionetki z polskiej polityki, urzędów, sądów, podstawianych i niekompetentnych prezesów i decydentów.

 3. egonx14 16.02.2012 16:03

  Za co im takie zarzuty postawiono? Że rzucali butelkami z benzyną w tych sługusów systemu, policja to judasz, zdradza społeczeństwo wraz z rządem, Grecy obalcie własną bastylię!

 4. Velevit 17.02.2012 20:35

  Kurcze, zastanawiam się ile prawdy jest w ostatnich doniesieniach mainstreamowych mediów nt. dodatków pieniężnych w greckich państwowych zakładach pracy – http://www.fakt.pl/artykuly,Doplacimy-Grekom-do-darmowych-obiadow,140985,0,4,1,0,0,0.html

 5. memento 17.02.2012 21:01

  Jasne, że to prawda. Wiele osób też zastanawia się dlaczego większość greckich budynków jest wiecznie w budowie chociaż nic się tam nie dzieje. Odpowiedź jest prosta: jeśli ktoś ma rusztowanie na dachu to nie musi płacić podatku. UE nie chce zostawić Grecji, bo byłby to spory problem, ale w końcu Grecy wymogą to bankructwo. I wtedy będą patrzeć na siebie nawzajem na ulicy i żądać pieniędzy.

 6. memento 17.02.2012 21:53

  To jest taka rewolucja jaka byłe we Francji w 1968, jest nawet taka piękna piosenka o tym 😀
  http://www.youtube.com/watch?v=rNo5a4-rLt8

 7. Velevit 17.02.2012 22:26

  Hmm, to mi trochę burzy pogląd na sytuację. Liczyłem na to, że opinie o lenistwie i życiu ponad stan Greków są przesadzone i serwuje się je w celu odwrócenia uwagi od udziału polityki w tym całym bajzlu. Tymczasem z niedowierzaniem czytam o miesięcznych dodatkach za brak windy dla Greków pracujących na piętrze… za to, że muszą biedaki, kurna, po schodach się wdrapywać?!

  Oczywiście rząd jest tak czy siak winny, tyle, że w tym wypadku zawinił uległością wobec społeczeństwa :-/
  Widać na tym przykładzie wyraźnie, że masy zupełnie nie są zdolne do samostanowienia o sobie.

 8. Velevit 17.02.2012 22:33

  Dodatki na mysie rąk, doręczanie kopert, na korzystanie z darmowej stołówki, za pracę z faksami… TO JEST JAKAŚ PARODIA !!!

  P.S. Czy to aby na pewno nie jest jakaś wkręta?! nie potrafię w to uwierzyć oO

 9. memento 17.02.2012 22:42

  Dodatek za korzystanie z darmowej stołówki, bo Grek czuje się jak biedak gdy nie może iść do restauracji w ciągu trwania siesty. A że Greccy politycy balują po hotelach, gdy zwykły obywatel będzie musiał zrezygnować z restauracji, to społeczeństwo czuje się oszukane 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.