Aresztowania członków rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej

Opublikowano: 08.03.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 728

Saudyjskie władze zatrzymały byłego księcia koronnego Arabii Saudyjskiej Muhammada ibn Najifa oraz brata króla, księcia Ahmeda ibn Abdulaziza pod zarzutem zdrady stanu – poinformowała gazeta „Wall Street Journal”, powołując się na źródła.

Z informacji przekazanych przez gazetę wynika, że członkowie rodziny królewskiej zostali zatrzymani w piątek rano. Strażnicy pałacu królewskiego w maskach aresztowali podejrzanych, po czym w ich domach przeprowadzono rewizje.

Według informatorów WSJ Muhammadowi ibn Najifowi oraz księciu Ahmedowi grozi dożywotne więzienie lub kara śmierci. Nie ujawniono szczegółów dotyczących popełnionych przez nich przestępstw.

Aresztowania wzmocnią pozycję saudyjskiego następcy tronu Muhammada ibn Salmana, a także wybawią go od poważnych rywali.

W czerwcu 2017 roku król Arabii Saudyjskiej Salman zmienił następcę tronu. Muhammada ibn Najifa zastąpił syn króla Muhammad ibn Salman, który w 2015 roku po dojściu do władzy króla Salmana, został mianowany ministrem obrony, a następnie — zastępcą księcia koronnego.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o