Aresztowani za siedzenie w kawiarni Starbucks

Opublikowano: 17.04.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 974

W jednym z lokali Starbucksa w Filadelfii pracownicy wezwali policję, ponieważ zaniepokoił ich fakt, że dwóch czarnoskórych mężczyzn siedzi przy stoliku. Funkcjonariusze przyjechali i zakuli w kajdanki Bogu ducha winnych ludzi.

Pracownicy wezwali policję, ponieważ – jak tłumaczą – mężczyźni siedzieli przy stoliku już jakiś czas i nic nie zamawiali. Na ponaglenia obsługi odpowiadali, że czekają na przyjaciela. To samo mieli powiedzieć funkcjonariuszom. Po dwóch daremnych prośbach o złożenie zamówienia lub opuszczenie lokalu, wezwani policjanci wyciągnęli kajdanki, po czym na oczach innych gości skuli i aresztowali dwóch mężczyzn.

“Wezwano policję, bo ci mężczyźni niczego nie zamówili. Siedzieli przy stoliku czekając na przyjaciela, gdy zostali skuci kajdankami i wyprowadzeni z lokalu. Wszyscy biali ludzie zastanawiają się, dlaczego ich to nie spotyka, gdy robią dokładnie to samo” – skomentowała wydarzenie Melissa DePino, która była świadkiem całego wydarzenia. To ona wrzuciła do sieci filmik z nagraniem z aresztowania.

Obejrzało go już ponad 10 milionów ludzi. Z tweeta zamieszczonego przez kobietę wynika również, że przyjaciel, na którego czekali klienci i w którego istnienie nie chciał uwierzyć personel kawiarni, w końcu się pojawił, tylko że do tego czasu mężczyźni zostali już aresztowani. Praktycznie bez powodu.

Cała akcja miała miejsce przedwczoraj. Po incydencie pod kilkoma lokalami popularnej sieci zebrały się spontaniczne grupy protestujących przeciwko ewidentnie rasistowskiej polityce firmy: Zareagował burmistrz Filadelfii Jim Kenney. Stwierdził, że zobowiązuje miejską komisję do spraw obywatelskich do przyjrzenia się procedurom w Starbucksie pod kątem ewentualnych uprzedzeń na tle rasowym.

Firma pokajała się. Wydała oświadczenie: „Podejmujemy natychmiastowe działania, by podobne sytuacje nie zaistniały ponownie” – zapewnił dyrektor generalny Kevin Johnson. Zapowiedział, że chce osobiście spotkać się w lokalu z pokrzywdzonymi i przeprosić.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Murphy 17.04.2018 11:45

    Najlepszą formą protestu było by nie przychodzenie do lokali StarBuksa. Jak by ich po kieszeni walnęło to by się uspokoili.

  2. Konter 17.04.2018 16:20

    Gdzie tu rasizm? Jeżeli Panowie niczego nie zamówili to właściciel miał pełne prawo ich wyrzucić z lokalu. Kolor skóry nic do tego nie ma.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.