Architekci stworzyli projekt pływającego więzienia

Opublikowano: 13.08.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 536

Grupa francuskich architektów opracowała pomysł stworzenia pływającego więzienia, które znajdowałoby się na statku. Projekt wykonali Axel de Stampa, Sylvain Macot i Guillaume Devo ze Szkoły Architektury w Paryżu.

Nazwa nowego projektu brzmi Panama Papers Jail, ponieważ po pierwsze, pływające więzienie będzie dryfować na wodach międzynarodowych w pobliżu Panamy, a po drugie będą znajdować się w nim więźniowie zamieszani w aferę Panama Papers.

„Kwity z Panamy” dotyczą wycieku poufnych danych z kancelarii podatkowej i prawnej Mossack Fonseca, dotyczących rajów podatkowych. Ujawniono wtedy tajne dokumenty elit politycznych, urzędników oraz ich współpracowników.

Według projektu, cele z więźniami zostaną umieszczone na specjalnych przewodach nad pokładem, a komory będą typu półotwartego. W sumie planowane jest wybudowanie 3300 komórek, z których każda będzie mieć powierzchnię około 9 metrów kwadratowych. Ponadto na statku będą znajdować się budynki administracyjne oraz stołówka i warsztat. Na dziobie statku znajdzie się boisko sportowe, a w części środkowej – szklarnie do uprawy roślin. Urządzenie do odsalania wody oraz kabiny personelu zostaną umieszczone w części rufowej.

Autorzy niezwykłego przedsięwzięcia nie sprecyzowali jeszcze wielu szczegółów, jednak nawet na obecnym projekt wygląda niezwykle ciekawie. Być może tego typu więzienia będą mogły w przyszłości funkcjonować zamiast tradycyjnych placówek.

Autorstwo: B
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 13.08.2018 17:59

    Już takie coś oglądałem w amerykańskim filmie. Tylko statek musi być dobrze uzbrojony. Tylko zasadnicze pytanie: po co trzymać ludzi, którzy zrobili coś złego przez jakiś czas, albo do końca życia w zamknięciu? Dla tego, aby nie zaszkodzili ponownie? Żeby otrzymali karę aby zadowolić opinię publiczną? Żeby się poprawili? Po co?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.