“Arabska wiosna” dotarła do Sudanu

Opublikowano: 21.06.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 193

W stolicy Sudanu, Chartumie, rozpoczęły się masowe demonstracje antyrządowe pod hasłem “Naród żąda obalenia reżimu!”. Pod takim właśnie hasłem rozpoczynały się i były przeprowadzane rewolucje w innych krajach arabskich – Tunezji, Egipcie, Libii oraz Syrii.

Przyczyną rozpoczęcia demonstracji w Chartumie stały się ostatnie decyzje rządu o redukcji wydatków budżetowych, które doprowadziły do wzrostu cen towarów codziennego użytku i pogorszenia sytuacji biedniejszych warstw społecznych.

Kilka dni wcześniej prezydent Sudanu Omar Al-Bashir, który rządzi od 1989 roku, oświadczył, że rząd wycofa dopłaty do benzyny, zwolni kilka tysięcy pracowników sfery budżetowej, podwyższy podatki i cła na wwożoną żywność.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

Jeszcze się okaże że ta arabska wiosna posłuży do uformowania jednego superpaństwa arabskiego, które wyłoni się z chaosu. Chaos jest w Libii, Egipcie i nie tylko, teraz pojawia się w Syrii i Sudanie.