Arabowie w Szwecji atakowali dzieci z Ukrainy

Opublikowano: 16.06.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1213

Grupa arabskojęzycznych mężczyzn miała atakować ukraińskie dzieci mieszkające w jednym z obozów dla uchodźców na południu Szwecji. Napastnicy mieli dawać do zrozumienia, że Ukraińcy powinni wrócić do swojego kraju, dodatkowo bijąc ich między innymi przy pomocy pasów.

Gazeta „Sydöstran” opisała wydarzenia do jakich miało dojść 22 maja na boisku w Ronneby w południowej części Szwecji. Po wybuchu wojny na Ukrainie osiedlili się tam ukraińscy uchodźcy, natomiast podczas kryzysu migracyjnego przed siedmioma laty ta sama miejscowość przyjęła kilka tysięcy imigrantów z Bliskiego Wschodu.

Pod koniec maja grupa ukraińskich nastolatków miała zostać zaatakowana przez około dwunastu młodych ludzi pochodzenia arabskiego. Ukraińcy grający w piłkę byli słownie zachęcani do powrotu do swojego kraju, a następnie pobici pasami i popychani.

Jedna z ukraińskich matek miała wezwać na miejsce szwedzką policję. Prowadzi ona obecnie śledztwo wobec czterech osób. Wydarzenie zostało sklasyfikowane jako „napaść normalnego stopnia”.

To nie pierwszy atak na ukraińskich uchodźców ze strony Arabów i Somalijczyków mieszkających w Szwecji. Pod koniec maja szwedzkie radio publiczne informowało o grupach mężczyzn, którzy chcieli dostać się do hostelu w Örebro, zamieszkiwanym wówczas przez kobiety i dzieci z Ukrainy.

Autorstwo: MM
Źródło: Autonom.pl

5

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 16.06.2022 22:23

    Jak widac nikt nie lubi Ukraincow tylko w Polsce czuja sie najlepiej bo PiS owska propaganda zrobila swoje.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.