Arabia Saudyjska wykonała egzekucje

Opublikowano: 24.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 216

Saudyjskie agencje informacyjne przekazały informację o serii egzekucji, w których zabitych miało zostać 37 osób, a jedna spośród nich została ukrzyżowana. Władze Arabii Saudyjskiej twierdzą, że skazane na karę śmierci zostały osoby mające mieć związek z działalnością terrorystyczną, jednak zdaniem krytyków tamtejszego reżimu zeznania zabitych zostały wymuszone w skutek tortur.

Saudyjska Agencja Prasowa opublikowała nazwiska wszystkich 37 osób, które miały zostać wczoraj stracone w Rijadzie, Mekce, Medynie oraz wschodnich prowincjach królewskich zamieszkiwanych przez represjonowanych wyznawców szyickiej odmiany islamu. Według medialnych doniesień jedna z ofiar egzekucji, już po odrąbaniu jej głowy, została ukrzyżowana i wisiała na słupie przez kilka kolejnych godzin.

Oficjalnie wszystkie osoby poddane egzekucji miały dopuścić się „przyjęcia ekstremistycznych ideologii terrorystycznej i utworzenia komórek terrorystycznych w celu zakłócenia bezpieczeństwa, a także rozprzestrzenienia chaosu oraz wywołania konfliktów na tle religijnym”. Pod podobnymi zarzutami przed prawie trzema laty zabito 47 osób, wśród których znalazł się Nimr al-Nimr, czyli przywódca saudyjskich szyitów.

Krytycy saudyjskiego reżimu podkreślają, że osoby, które straciły wczoraj życie zeznawały po torturach, a także nie miały dostępu do adwokatów, stąd ich proces nie był uczciwy. Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif oskarżył z kolei Stany Zjednoczone o dawanie Saudyjczykom swoistego immunitetu chroniącego ich przed jakąkolwiek odpowiedzialnością za dokonywane zbrodnie.

Na podstawie: SaudiGazette.com.sa, CNN.com, PressTv.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
donkey
Użytkownik
donkey

Podludzie.