Arabia Saudyjska wykonała egzekucje

Opublikowano: 24.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Saudyjskie agencje informacyjne przekazały informację o serii egzekucji, w których zabitych miało zostać 37 osób, a jedna spośród nich została ukrzyżowana. Władze Arabii Saudyjskiej twierdzą, że skazane na karę śmierci zostały osoby mające mieć związek z działalnością terrorystyczną, jednak zdaniem krytyków tamtejszego reżimu zeznania zabitych zostały wymuszone w skutek tortur.

Saudyjska Agencja Prasowa opublikowała nazwiska wszystkich 37 osób, które miały zostać wczoraj stracone w Rijadzie, Mekce, Medynie oraz wschodnich prowincjach królewskich zamieszkiwanych przez represjonowanych wyznawców szyickiej odmiany islamu. Według medialnych doniesień jedna z ofiar egzekucji, już po odrąbaniu jej głowy, została ukrzyżowana i wisiała na słupie przez kilka kolejnych godzin.

Oficjalnie wszystkie osoby poddane egzekucji miały dopuścić się „przyjęcia ekstremistycznych ideologii terrorystycznej i utworzenia komórek terrorystycznych w celu zakłócenia bezpieczeństwa, a także rozprzestrzenienia chaosu oraz wywołania konfliktów na tle religijnym”. Pod podobnymi zarzutami przed prawie trzema laty zabito 47 osób, wśród których znalazł się Nimr al-Nimr, czyli przywódca saudyjskich szyitów.

Krytycy saudyjskiego reżimu podkreślają, że osoby, które straciły wczoraj życie zeznawały po torturach, a także nie miały dostępu do adwokatów, stąd ich proces nie był uczciwy. Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Dżawad Zarif oskarżył z kolei Stany Zjednoczone o dawanie Saudyjczykom swoistego immunitetu chroniącego ich przed jakąkolwiek odpowiedzialnością za dokonywane zbrodnie.

Na podstawie: SaudiGazette.com.sa, CNN.com, PressTv.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
donkey
Użytkownik
donkey

Podludzie.