Arabia Saudyjska nie odpowie za zamach na WTC

Opublikowano: 03.10.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 725

Jak dobrze wiemy, Arabia Saudyjska jest oskarżana przez wielu ludzi o tajemnicze incydenty z 11 września 2001 roku, znane powszechnie jako atak terrorystów na Stany Zjednoczone. Okazuje się jednak, że rodziny ofiar tej katastrofy nie mogą domagać się odszkodowań od saudyjskiej monarchii, ponieważ chroni ją immunitet.

Uważa się że atak na WTC został przeprowadzony przez 19 osób – 15 z nich pochodzi z Arabii Saudyjskiej. Wśród oskarżonych jest Zacarias Moussaoui, były członek al-Kaidy, który za swoją działalność otrzymał dożywotni pobyt w więzieniu o podwyższonym rygorze na Florydzie. W zeszłym roku, Moussaoui wyraził chęć zeznawania przed sądem w Nowym Jorku, lecz jego sprawę pogarsza fakt iż został oficjalnie uznany za chorego psychicznie.

Również w Nowym Jorku złożony został masowy pozew między innymi przez krewnych ofiar z 11 września 2001 roku, którzy oskarżają Arabię Saudyjską o wsparcie materialne, jakie udzielano al-Kaidzie. Okazało się jednak że Stany Zjednoczone, rzekoma ofiara ataków sprzed lat nie chce pozwolić na to aby jej sojusznik i potencjalny sprawca miał płacić odszkodowania za coś, czego rzekomo nie zrobił.

Sędzia okręgowy George Daniels oświadczył, że podejmowane wysiłki i składane dowody, które mogą pogrążać Arabię Saudyjską, nie mają żadnego znaczenia, gdyż strona pozwana jest chroniona immunitetem. W takim razie skoro złożenie pozwu przeciwko państwu które mogło brać udział w rzekomym ataku terrorystycznym sprzed kilkunastu lat jest niemożliwe, Stany Zjednoczone najwyraźniej ukrywają jakąś brudną prawdę.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. davidoski 03.10.2015 11:26

    Dziwne, aby Arabia Saudyjska odpowiadała za zamach zorganizowany przez izraelski Mossad.

    http://www.youtube.com/watch?v=Kg7Qt4bV0B8

  2. BrutulloF1 03.10.2015 20:16

    Każde dziecko wie, że Saudyjczycy nie mają z tym nic wspólnego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.