Arabia Saudyjska będzie bronić praw kobiet w ONZ

Opublikowano: 25.04.2017 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 431

Przedstawiciele totalitarnej monarchii zasiadają już w Radzie Praw Człowieka ONZ – teraz zadbają również o prawa kobiet. Absurdalna decyzja zapadła w głosowaniu Rady Ekonomicznej i Społecznej, przy współudziale przynajmniej piętnastu krajów szczycących się swoją „rozwiniętą demokracją”.

Arabia Saudyjska zapracowała solidnie na reputację jednego z najbardziej antykobiecych państw świata. W kraju tym kobiety nie mogą podejmować właściwie żadnych poważnych decyzji bez męskiego opiekuna – ojca, męża, brata, dorosłego syna. Nie wolno im samodzielnie podróżować i prowadzić samochodu. Obowiązkowo noszą zakrywający niemal całe ciało strój. Kilka razy wstrząsały światem przypadki śmierci Saudyjek, którym nie udzieliła na czas pomocy karetka pogotowia obsługiwana przez samych mężczyzn. Nic dziwnego, że na wieść o tym, że kraj ten wybrano do komisji ONZ ds. statusu kobiet organizacje broniące praw człowieka zareagowały z oburzeniem.

Wśród zadań komisji jest „promocja praw kobiet, dokumentowanie realiów życia kobiet na całym świecie, budowanie globalnych standardów w zakresie równości płci”. W jaki sposób miałaby wykonywać je Arabia Saudyjska, w której społeczna rola kobiety w całości oparta jest na wskazaniach wahhabickiej interpretacji Koranu? – Wybrać Arabię Saudyjską do obrony praw kobiet to tak, jakby postawić podpalacza na czele miejskiej straży pożarnej – skomentował Hillel Neuer, dyrektor wykonawczy organizacji UN Watch. – To absurd – dodała. W mediach społecznościowych swoim oburzeniem dzielą się również arabskie działaczki na rzecz praw człowieka, w tym kobiety, którym udało się wyjechać z Arabii Saudyjskiej.

Szczególnie oburza fakt, że wybór Ar-Rijadu do komisji nigdy by nie przeszedł, gdyby nie fakt, że – jak wynika z prostej arytmetyki – kandydaturę tę poparło przynajmniej 15 państw szczycących się swoją demokracją. Czyżby uwierzyły w oficjalną broszurę informacyjną Arabii Saudyjskiej, w której kraj ten bez cienia zażenowania zapewnia, że jego prawo, oparte na szariacie, daje kobietom pełną swobodę?

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 25.04.2017 21:37

    dowód na to, że ONZ to bezwartościowa kpina

  2. Fenix 26.04.2017 09:14

    @agama, prawda .
    “kandydaturę tę poparło przynajmniej 15 państw szczycących się swoją demokracją.” Ciekawe za ile przekupili 15, i UE ,AS szejków ? AS zamiast przyjmować uchodźców, to przegania hurtem do europy ,ciekawe kto i ile dostaje w łapę za robienie w świecie bałaganu ?
    AS broni praw kobiet w ograniczaniu praw kobiet? ONZ byt wariatów !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.