Apple spowalniał działanie swych starych telefonów

Opublikowano: 23.12.2017 | Kategorie: Gospodarka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 531

Technologiczny gigant, firma Apple miała celowo spowalniać działanie swoich starszych telefonów wprowadzając do nich nowe aktualizacje. Firma broni się twierdząc, że aktualizacje dotyczyły zupełnie czego innego.

Jeden z największych na świecie producentów smartfonów, firma Apple przyznała, że celowo spowalniała działanie swoich starych telefonów za pomocą nowych aktualizacji. Niedawno udostępniona przez firmę aktualizacja wywołała falę krytyki ze strony klientów firmy, którzy twierdzili, że spowalnianie telefonów to umyślne działanie firmy mające na celu zmusić ich to kupienia nowej wersji flagowego urządzenia Apple.

Firma tłumaczyła spowalnianie starych telefonów tym, że aktualizacja była wypuszczana w zupełnie innym celu. Chodziło o wydajność baterii, która z czasem spada, a to może powodować nagłe wyłączanie się urządzenia. Aby tego uniknąć koncern opracował aktualizację, która miała temu zapobiec, ale jednocześnie faktycznie spowalniała stare telefony.

Eksperci wskazują jednak, że aktualizacja poprawiająca zrównoważenie zapotrzebowania na energie nie wyklucza się ze spowolnieniem wydajności sprzętu. Większość specjalistów twierdzi, że spadek wydajności przy tego rodzaju poprawkach jest konieczny.

Mimo niegasnącej fali krytyki koncert zapowiedział, że nie zamierza się wycofać ze stosowania tego rozwiązania w przyszłości. W mediach społecznościowych aż huczy od krytyki firmy i zapowiedzi tysięcy klientów o ich przejściu na produkty konkurencyjnych firm. Czyżby mogło to zaszkodzić pozycji Apple’a?

Trudno przewidzieć, ale z pewnością niezadowoleni klienci nie będą skorzy w przyszłości do kupowania sprzętu, który za kilka lat spowolni z powodu wprowadzonej przez jego producenta aktualizacji. Dotychczasowi klienci Apple’a mogą masowo przechodzić na urządzenia największego rywala Apple’a – Samsunga.

Jednak i ta firma ma za sobą spore kłopoty z wadliwymi urządzeniami i masą niezadowolonych klientów. Nie tak dawno flagowy telefon Samsunga – Galaxy Note 7 zaczął wybuchać z powodu wad konstrukcyjnych w baterii. Z całego świata napływały wiadomości i doniesienia o kolejnych osobach poszkodowanych i poparzonych przez wybuch baterii w tym telefonie. Ostatecznie firma wymieniła wszystkim klientom wadliwe telefony, a produkt został wycofany z rynku zaledwie 2 tygodnie po premierze.

Zdjęcie: StockSnap (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Czy zna ktoś jakiś dobry smartfon z systemem który:
1. nie szpieguje (albo szpieguje tylko jedna firma i nie sprzedaje tych danych)
2. ma wymienną baterię (najlepiej taką aby dała się ładować poza telefonem ze zwykłej ładowarki)
3. dobrze, żeby miał też przycisk odbierania i kończenia rozmowy w wersji niedotykowej, albo nawet całą klawiaturę
4. jest trwały (5-8 lat)
5. deszczoszczelny
6. i obsługuje e-mail, kamerę, SMSy, MMSy, strony www, nagrywanie audio, WiFi hotspot, latarka, odtwarzacz muzyczny, popularne komunikatory (telegram, Skype, Wire, Signal, kontakty, PDFy, prosta edycja zdjęć, mapy offline z nawigacją, kalkulator i jeszcze kilka aplikacji.
7. jest dostępny program do synchronizowania kontaktów z komputerem i przeglądania zawartości telefonu po kablu USB i po WiFi.
8. ma możliwość karty SD
9. NFC, Bluetooth, LTE, GSM, 3G, kompas,
10. I fajnie jakby dual SIM
11. Gniazdko słuchawkowe

Wiem, że chyba mam za duże wymagania jak na 21 wiek. Ale pytam poważnie, może jakiś ROM androida, albo inny system operacyjny? A może jakieś niszowe firmy?

Radek
Użytkownik
Radek

A zrobić coś takiego, to naprawdę nie problem, tylko nikt nie robi. Ludzie nie umieją określić co chcą, jakie funkcje potrzebują i przez to narzuca im się co mają lubić.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

@Radek
Najlepsze komórki/smartfony są dla wojska, naukowców itp. Nie ma ich w zwykłych sklepach – trzeba być wojem albo znać ludzi. Są grubsze, brzydsze, ale nie do zabicia. I zdaje się mają te akumulatory w technologii niedostępnej dla cywilów o bardzo długotrwałym działaniu (technologia zresztą chyba z lat kiedy wystrzelono Voyagery…)

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Przy iPhone 4 można było nie aktualizować. W ten sposób moja do dziś chodziłaby normalnie. Obecny problem ma 5. Właśnie zepsuli ja beszczelnie. Bo przecież już x wprowadzają. Cogorsza usunęli możliwość niezaktualizowania. Teraz robią to bez zgody użytkownika.

Podobnie z iMac. Kupiłem wersje z 2011 roku. Właśnie padła grafika która urzywana była tylko do netu i filmów. Błąd projektu procka grafy. Co na to serwis autoryzowany? My się tym nie zajmujemy. Kup pan nowy iMac naprawa się nie opłaca.. Ja na to ale grafa kosztuje 250 dolarów a nowy Mac min 6000 pln. To kup pan a my wymienimy. Ale serwis autoryzowany Nie sprowadza części.

Apple. Najgorszy serwis. Najgorsza obsługa. Za bardzo duże pieniądze.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Dlatego nie ma jak stary poczciwy dobry i tani pecet pod windą albo linuxem z niemal nieskończonymi możliwościami konfiguracji, potężnym oprogramowaniem itp, itd.

janpol
Użytkownik

~@:Radek 23.12.2017 15:28
Jeszcze jaki rok temu używałem czegoś takiego, nazywało się toto myPhone 9010 Verse, chińska kopia któregoś z BlackBerry serii 83xx curve. Nie miało co prawda NFC i LTE a korzystanie z map Google to raczej nie za bardzo (za słaby procek i za mało pamięci) ale pozostałe rzeczy i owszem. Niestety czas przyszedł na niego (wytrzymał ok 6 lat u mnie) głównie z tego powodu, że nie traktowałem go zbyt “elegancko” a bateria (wytrzymująca początkowo ponad tydzień) w końcu spuchła i nie dało się zamknąć pokrywy. Innymi słowy jest taki telefon możliwy ale nieopłacalny dla firm. Myślę, że np. taki Simens wypadł z rynku bo robił za dobre i za solidne telefony.

PS chyba nie ma problemu aby coś takiego zaprojektować, znaleźć producenta (choćby i w Chinach) zgromadzić fundusze (np. crowdfunding) i sprzedawać. Ja na razie zadowoliłem się smartfonem z W10 mobile i odpowiednio go “poblokowałem” co myślę wystarczy na jakie 2 lata, bo pewnie po tym czasie i to się skończy.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Choć system kontaktów z
Matrixem Matrycą super.

Hardware trudnowymienialny ale śliczny trzeba przyznać.
Stosują system chłodzenia który moim zdaniem jest do przeniesiena w ramach wprowadzania ogrzewania ciepłem geotermalnym. Jedno wkręcenie za 500tysiecy. A potem już nie palimy. Wrzemy. Jedyny przydatny sposób urzywania alkoholi jaki znam.

To musiałoby być wiertło ze strefami różnych alkoholi wrzących falowo. W naszym landzie Ok 250 do 550
m dało by energii dla sporego miasta.
Wymienniki plaszczowe ma każdy piecyk gazowy. Tylko ciśnienia wody zgrać.

Bo niestety północ dym do grzania stosuje. A to równie bez sensu jak wlewanie kanalizacji miast do rzek jezior mórz oceanów bez oczyszczania. Oceany się wybronią nawet z plastyku. Ryby sprzedadzą nam to w sposób małooczywisty. Ale morza jeziora rzeki ..: dramat

W trzech aktach.

Oderwanie od matriksa anglosasofrankoniemcow. Wymagałoby to przejścia do takich miast i takich zasięgów:
Od północy wiadomo biegun białe misie czyste ryby
Petrsburg Ryga Talin Kowno Mazowsze Konstantynopol Jerozolima z Damaszkiem oddech, Kongo Stop rozglądamy się. Dalej jest Południe. Wschód i Zachód.

Jeśli nie Unia to co?
Przyjaźń jeśli nie miłość.
Jak nie wojna to praca.
Praca w systemie evertbody win. Wygrywają wszelkie strony. Nie gramy na dysonans. Ale nie wykluczamy go.

A jeśli wojna to. Mamy za wiele materiałów w rękach aby następna planetarna była miła.
Nie życzę ani sobie. Ani inni. Ani innym. Ani Ani. I Aniom.

A skoro nie wojna.
To każdy świadom być powinien rakietowej hegemonii Petrsburga z Moskwą nad naszym niebem. Mamy tu we współpracy z Rosją możność jedną rakietą wieloglowicową lecacą na trasie opisanej wyżej stworzyć lej atomowy tej długości. Pytam się na co taki grzyb?

Jeśli takie pytanie utrzymamy w trzeżwym umyśle 25 lat to możemy śmiało wykluczyć fajność powyższego scenariusza na wymianę z ideą handlu pokojowego Polnoc Południe takiej Atostrado kolejo samolo elektro gazo wodo ciśnienio informato świetlnej drogi.

I w porozumieniu z Rosją, Bałtyckimi. Węgrami Turcją Arabią i Afryką żyć sobie w zgodzie i bez waśni

Świątecznie i w czasach zwyczajnych. I już zawsze. Bez wojny dla nas naszych dzieci i naszych wnuków. I wnuków ich wnuków. Tysiąc pokoleń w przód. Nie chcemy krzywdzić was ani być krzywdzonym.

Myśmy tutaj kolonizowali mało. Mamy winy ponosimy ich konsekwencje ale
Mamy intencje się wyleczyć z alkocholu świńskiego obrzarstwa i poli bałwanstwa. W Jednym. Umiemy do nazwać.
I Jego.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

I nie interesuje nas krzywdzące inność nazewnictwa Jedynego podatkowanie aktualnie rządzonych przez rządzących. Również Dżizją nazywane. Jałmużna jest obowiązkowa tak czy siak. ZUS działa dobroczynność zorganizowana samorządnie również.

Podatki niskie. Płacenie ich od 82 gram złota w majątku celem rozwojowym. Progów żadnych. Liniowy. Aż do bogactwa nadzwyczajnego. Posiadacze majątków miastopodobnych płacą podatek wyższy. Muszą. Albo sami.

Rozwiązywanie konfliktów dysonansów.
Dwie grupy walczą. Ogłaszamy rozejm i zasady. Określone środowiska – lista raczej nie obszar – nie mogą się bić na takich to a takch zasadach. Kto złamie rozejm pierwszy staje się wrogiem obszaru. Wyłapuje sie tych pierwszych. Osądzani surowo otrzymują karę i znów rozejm. Zasady. I czekamy. Ktora ze stron znów złamie atak. Kara. Rozejm. Nie wolno rozciągać tego na miesiące czy lata. W 6 dni można dużo dzisiaj. Utrzymywanie gniewu na brata więcej niż 3 dni grzechem ciężkim.

Wszystko to w ramach województwa, małego kraju, grupy krajów ościennych. Kontynentu. Nie wolno być podrzegaczem. Handlarze śmiercią lichwa i medycyna niech znajdzie alternatywne tryby istnienia.

Obszary wolnego handlu podróży i mozliwosci rozmowy bez strachu o mord celem właściwym.
Zawsze w ramach człowieka honoru dobrych manier i dobroci serc. Szkolenie takich obywateli w mądrości filozofów i proroków celem rozwojowym planetarnych systemów edukacji. Mądrość zaś tylko wpleciona w mądrość stworzenia odczytaną przez nauki przyrodnicze. Niefilozoficzne. Dla równowagi i oddechu płucnego raczej niż tego od Czi.

Radek
Użytkownik
Radek

Masa, co Ci się stało? To wątek o telefonach. Ciekawe czy te wojskowe telefony bywają dostępne z demobilu. Pewnie bym sobie kupił. Ewentualnie można zrobić coś ala mini komputerek z Linuxem, to może by się dało coś wykombinować. Zwykły Linux, nie wersja mobilna tylko jakaś dla tabletów, wtedy łatwo zabezpieczyć i pełno programów. Do tego nakładka aplikacji dzwonienia.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Jakoś tak mi się Appla żal zrobiło. Miażdżąca opinia nie do końca uczciwa. Swoje dobre strony tez ma. Mimo iż listy ciemnej strony tez nie zakończyłem.

I tak mnie trochę poniosło. Okoloswiateczne życzenia zawierajace więcej szczegółów niż banalne wesołych świat.

Jako ze nie wierze by Przedwieczny mógł Się rodzić. To On daje początek życiu i On sprowadza smierć. Dlatego poszedłem w nich dalej i bardziej.

Cami
Użytkownik
Cami

mysle ze dzis to albo Xiaomi z MIUI albo Motorola z czystym Andro, kiedys mialem ALcatela na Firefoksie – ale chyba ten system umarl w fonach :(
aktualnie uzywam stara 5 Ajfona od nowosci i poza bateria i troche iloscia pamieci – jakos nie mam co jej zarzucic mimo aktualizacji :)