Aplikacja NHS będzie „paszportem szczepionkowym”

Opublikowano: 29.04.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1773

Minister transportu Grant Shapps poinformował, że to właśnie aplikacja NHS będzie używana jako paszport szczepionkowy. Tym samym minister potwierdził, że w celu udowodnienia swojego statusu covidowego nie będzie potrzebny żaden nowy system.

Jeśli chodzi o certyfikaty szczepionkowe, to mogę potwierdzić, że pracujemy nad aplikacją NHS. W rzeczywistości będzie to aplikacja NHS, która jest używana przez pacjentów do rezerwowania wizyt w NHS, i to właśnie z jej pomocą będzie można wykazać, że jest się zaszczepionym lub że ma się zrobione testy. Współpracujmy też na arenie międzynarodowej z różnymi partnerami, aby upewnić się, że system będzie rozpoznawany na całym świecie, ponieważ jest to [jedyna] droga naprzód – zaznaczył minister Grant Shapps w wywiadzie dla Sky News.

Jednocześnie minister dodał na antenie Sky News, że sytuacja epidemiczna w UK wygląda dobrze, co daje na dzieję na wznowienie międzynarodowych podróży. „Muszę powiedzieć, że jak dotąd dane nadal wyglądają dobrze z perspektywy Wielkiej Brytanii. I to niezależnie od obaw, jakie mamy o to, dokąd ludzie będą mogli podróżować i od obaw dotyczących ponownego importu choroby [na Wyspy]” – zaznaczył minister.

Wiadomo też, że z początkiem maja Grant Shapps sporządzi listę krajów, do których będzie można bezpiecznie polecieć. Państwa najbezpieczniejsze pod względem epidemicznym zostaną oznaczone jako „green”, państwa do których podróż będzie się wiązała z pewnymi restrykcjami – jako „amber”, a państwa, do których podróż będzie zakazana (a z których powrót będzie wymagał odbycia kwarantanny hotelowej) – jako „red”.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.