Apel o zakaz masowego rozpoznawania twarzy

Opublikowano: 14.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1006

Do końca 2019 r. co najmniej 15 państw unijnych stosowało biometryczne technologie, takie jak rozpoznawanie twarzy, do obserwowania, śledzenia, analizowania aktywności swoich obywateli i obywatelek, i oceniania ich.

Komisja Europejska zastanawia się, co z tym zrobić i organizuje konsultacje, ale rządy poszczególnych państw wykorzystują tego rodzaju narzędzia bez jakiejkolwiek publicznej debaty i choćby najbardziej podstawowej analizy ich legalności i zastosowania niezbędnych gwarancji.

Zdaniem EDRi stosowanie narzędzi biometrycznych służących masowego nadzorowi powinno być jednoznacznie zakazane. Gorąco popieramy ten apel!

Jedynie 20% Europejczyków i Europejek zgadza się dzielić swoim wizerunkiem z władzami. Technologie, takie jak biometryczne rozpoznawanie twarzy, pozbawiają nas podstawowych praw: prywatności rozmowy z przyjaciółmi i rodziną, wolności demonstrowania w obronie planety i praw kobiet, aktywności społecznej i politycznej, odwiedzenia kościoła czy spotkania związku zawodowego bez wiedzy osób postronnych, czy wreszcie chodzenia bez celu bez narażania się na podejrzenia.

Apel EDRi w formacie PDF znajdziesz TUTAJ.

Źródło: Panoptykon.org

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
marioelche
Użytkownik
marioelche

Czy ostatnio modne zasłanianie twarzy wystarczy by taki system wyprowadzić w pole?

Fenix
Użytkownik
Fenix

Podwyższona temperatura ciała tez będą zdalnie odczytana? Następnie odczyt aury. I duchowa esencja w eterze.
@marioechle otaczają cię” cele” na każdym kroku kamery, telefon,internet ,a ty nieświadomy tego, i myślisz że można tak żyjąc, gdzieś się ukryć ? Jak dziecko bawiące się w ciuciubabkę zakrywa oczy i krzyczy ,mamo szukaj mnie ? :)

Wojna INFO
Użytkownik

@marioelche
Wiem od mieszkańca Chin że do płatności twarzą nie musiał zdejmować maseczki. Wystarczyło mieć odkryte oczy, uszy i włosy. Nie wiem jak tam jest precyzją i czy przypadkiem nie sprawdza obecności telefonu komórkowego w pobliżu terminalu.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Wkurza mnie gdy kupuję piwo na kartę , kasa samoobsługowa potrzeby jest asystent , gdy do wydania karty potrzebne są wszystkie moje dane , to niech zaznaczą na karcie automatycznie; nie /i pełnoletni. Chyba że potrzebują wiadomości ile i jaki alkohol kupuję ,i jak tu nie pić ? ;) Ciekawe jest to że jak kupujesz piwo to jawnie, jak wybierasz prezydenta to tajne ? A powinien być jawnie wybrany prezydent !