Apel o zakaz masowego rozpoznawania twarzy

Opublikowano: 14.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 107

Do końca 2019 r. co najmniej 15 państw unijnych stosowało biometryczne technologie, takie jak rozpoznawanie twarzy, do obserwowania, śledzenia, analizowania aktywności swoich obywateli i obywatelek, i oceniania ich.

Komisja Europejska zastanawia się, co z tym zrobić i organizuje konsultacje, ale rządy poszczególnych państw wykorzystują tego rodzaju narzędzia bez jakiejkolwiek publicznej debaty i choćby najbardziej podstawowej analizy ich legalności i zastosowania niezbędnych gwarancji.

Zdaniem EDRi stosowanie narzędzi biometrycznych służących masowego nadzorowi powinno być jednoznacznie zakazane. Gorąco popieramy ten apel!

Jedynie 20% Europejczyków i Europejek zgadza się dzielić swoim wizerunkiem z władzami. Technologie, takie jak biometryczne rozpoznawanie twarzy, pozbawiają nas podstawowych praw: prywatności rozmowy z przyjaciółmi i rodziną, wolności demonstrowania w obronie planety i praw kobiet, aktywności społecznej i politycznej, odwiedzenia kościoła czy spotkania związku zawodowego bez wiedzy osób postronnych, czy wreszcie chodzenia bez celu bez narażania się na podejrzenia.

Apel EDRi w formacie PDF znajdziesz TUTAJ.

Źródło: Panoptykon.org

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 12, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
marioelche
Użytkownik
marioelche

Czy ostatnio modne zasłanianie twarzy wystarczy by taki system wyprowadzić w pole?

Fenix
Użytkownik
Fenix

Podwyższona temperatura ciała tez będą zdalnie odczytana? Następnie odczyt aury. I duchowa esencja w eterze.
@marioechle otaczają cię” cele” na każdym kroku kamery, telefon,internet ,a ty nieświadomy tego, i myślisz że można tak żyjąc, gdzieś się ukryć ? Jak dziecko bawiące się w ciuciubabkę zakrywa oczy i krzyczy ,mamo szukaj mnie ? :)

Wojna INFO
Użytkownik

@marioelche
Wiem od mieszkańca Chin że do płatności twarzą nie musiał zdejmować maseczki. Wystarczyło mieć odkryte oczy, uszy i włosy. Nie wiem jak tam jest precyzją i czy przypadkiem nie sprawdza obecności telefonu komórkowego w pobliżu terminalu.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Wkurza mnie gdy kupuję piwo na kartę , kasa samoobsługowa potrzeby jest asystent , gdy do wydania karty potrzebne są wszystkie moje dane , to niech zaznaczą na karcie automatycznie; nie /i pełnoletni. Chyba że potrzebują wiadomości ile i jaki alkohol kupuję ,i jak tu nie pić ? ;) Ciekawe jest to że jak kupujesz piwo to jawnie, jak wybierasz prezydenta to tajne ? A powinien być jawnie wybrany prezydent !