„Antysemityzm” wyjątkową formą rasizmu

Opublikowano: 28.05.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1239

W dniu wczorajszym żydowska Liga Przeciwko Zniesławieniu (ADL) zorganizowała wirtualne wydarzenie, które zastąpiło coroczne uliczne wiece wzywające do walki z „antysemityzmem”, która to walka jest statutowym działaniem tej organizacji. Tegoroczne wydarzenie związane było także z ostatnim konfliktem w Gazie. Jak mówią organizatorzy spowodował on ataki na Żydów w USA i „wzrost nastrojów antysemickich”. W wirtualnym wydarzeniu wzięło udział ok 23 tysiące osób w tym przedstawiciele władz i czołowi politycy obu amerykańskich partii, którzy zgodnie potępiali „antysemityzm” oraz prezentowali dotychczasowe osiągnięcia na polu walki z tym zjawiskiem oraz swoje propozycje.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, przywódca mniejszości parlamentarnej Kevin McCarthy, przywódca większości w Senacie Chuck Schumer (który jest Żydem) i przywódca mniejszości w Senacie Mitch McConnell potępili antysemityzm, używając w dużej mierze podobnej retoryki. „W ciągu ostatnich kilku tygodni byliśmy świadkami niepokojącego wzrostu fanatyzmu i przemocy wobec społeczności żydowskich w całym kraju i na całym świecie” – powiedziała Pelosi. „Ta nienawiść jest przerażająca i rozdzierająca serce. Nie wahajmy się nazywać tego tym, czym jest: antysemityzmem”.

McCarthy przysiągł, że „potwory, które atakują żydowskich Amerykanów staną w obliczu szybkiej i trwałej sprawiedliwości”. Schumer powiedział, że „antysemityzm jest podłym, nagannym i przeciwstawiającym się wszystkiemu, za czym opowiada się Ameryka”. McConnell powiedział, że „współczesny świat zbyt dobrze wie, co się dzieje, gdy to zło spotyka się z ciszą”.

W wydarzeniu oprócz polityków wzięła udział spora grupa tzw. celebrytów, sportowców i innych znanych postaci amerykańskiego życia publicznego. Niektórzy z nich mówili o potrzebie walki z wszelkimi formami rasizmu czy nietolerancji wobec jakichkolwiek grup co spotkało się z krytyką części mediów i aktywistów żydowskich argumentujących, że takie podejście pomniejsza „wyjątkowość problemu antysemityzmu”.

Podejście takie nie jest w smak środowiskom żydowskim, które oficjalnie podejmują temat a izraelski, anglojęzyczny portal „Times of Israel” poświęcił mu cały artykuł. Czytamy w nim, że wielu postępowych polityków „najwyraźniej nie chce potępiać ataków na Żydów, bez wspomnienia o islamfobii oraz wszelkich innych formach rasizmu”. Portal pisze, że podejście takie prezentują politycy najbardziej kojarzeni z ideami postępowo-lewicowymi a wśród nich wymienia żydowskiego senatora Berni’ego Sandersa czy grupę członków Izby Reprezentantów nieformalnie nazywaną „The Squad” (mowa o sześciu politykach: Alexandria Ocasio-Cortez z Nowego Jorku, Ilhan Omar z Minnesoty, Ayanna Pressley z Massachusetts, Rashida Tlaib z Michigan, Jamaal Bowman z Nowego Jorku oraz Cori Bush z Missouri).

Portal przytacza ich wypowiedzi, w których potępiając „antysemityzm” jednocześnie wspominają także o „wszelkich innych formach rasizmu”. Wszyscy oni zamieszczali w mediach społecznościowych posty o podobnej treści, w czasie trwania ostatnich walki pomiędzy Izraelem i Hamasem. Dochodziło wówczas bowiem w USA do aktów przemocy czy wandalizmu wobec Żydów, Arabów, zdewastowano kilka synagog i meczetów.

Halie Soifer, która kieruje Żydowską Radą Demokratyczną w Ameryce, powiedziała, że rozumie impuls do potępienia wszelkiego rodzaju bigoterii, ale ostrzegła, że „może to spowodować zmniejszenie zagrożenia stwarzanego przez jeden rodzaj bigoterii, taki jak antysemityzm”.

W wywiadzie dla Żydowskiej Agencji Telegraficznej (JTA) Soifer powiedziała, że „nie powinno być tolerancji dla nienawiści w jakiejkolwiek formie, a żydowscy demokraci stanowczo potępiają nietolerancję wymierzoną w jakąkolwiek mniejszość rasową, etniczną lub religijną” by zaraz dodać: „Jednocześnie istnieją wyjątkowe, pierwotne przyczyny antysemityzmu, którymi należy się zająć iz tego powodu ostrzegamy przed łączeniem lub grupowaniem tej odrębnej formy nienawiści z jakąkolwiek inną”.

„Times of Israel” zastanawia się także nad tym, czy wpisy demokratów były w jakiś sposób ustalane i koordynowane, aby miały jeden, spójny przekaz.
Niektórzy żydowscy komentatorzy głośno wyrazili swoje niezadowolenie z łączenia „antysemityzmu” z „innymi formami rasizmu” przywołując hasło „All lives matter”, które ich zdaniem miało wyrażać sprzeciw konserwatystów wobec ruchu BLM i umniejszać znaczenie ich przekazu.

Jednak szereg demokratów, w tym Alexandria Ocasio-Cortez z „The Squad”, wydało oświadczenia potępiające „antysemityzm” bez odniesień do „innych form rasizmu”. Nie uciszyło to jednak całkowicie głosów krytyki wobec nich a niektórzy komentatorzy, w tym żydowski demokrata z Minnesoty, w ostrych słowach upominali postępowców, by odnosząc się do ataków na Żydów nie łączyli tego z innymi sprawami.

Kilka dni wcześniej przedstawiciele pięciu wpływowych organizacji żydowskich gościli w Białym Domu aby omówić działania jakie administracja Bidena może podjąć w walce z „antysemityzmem”. Spotkanie zostało zorganizowane błyskawicznie po tym jak organizacje te wysłały do Białego Domu list z żądaniem zajęcia stanowiska przez prezydenta „w związku z wzrastającą falą antysemityzmu” oraz powołaniem specjalnych urzędników mających zmierzyć się z tym problemem. Grupy, które stały za listem a następnie wzięły udział w spotkaniu są: Jewish Federations of North America, Orthodox Union, American Jewish Committee, Anti-Defamation League oraz Hadassah.

Organizacje żydowskie podczas spotkania zaproponowały utworzenie specjalnego urzędu „obserwatora antysemityzmu” przy Departamencie Bezpieczeństwa Krajowego oraz wyznaczenie łącznika ze społecznością żydowską. Zarekomendowano również kilka nazwisk, które chętnie widziano by na takim stanowisku a wśród nich znalazł się były szef ADL Abraham Foxman, Nancy Kaufman, była dyrektorka Krajowej Rady Żydowskich Kobiet oraz Deborah Lipstadt znana z głośnego procesu z brytyjskim historykiem Davidem Irvingiem.

Na podstawie: Timesofisrael.com, Jta.org
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. hanz3335 28.05.2021 18:50

  Żydzi to faszyści i zbrodniarze XXI wieku, paranoją jest tylko to że ofiary stały się katami.

 2. Dgruzin 28.05.2021 18:53

  Miałem napisać, że nie wiem czemu ma służyć ten artykuł, ale po przemyśleniu uważam, że jest to właśnie zawoalowana ŻYDOWSKA REKLAMA.
  Autor zabłysnął tu sporą i szczegółową wiedzą co się dzieje w różnych chamerykańskich środowiskach i mediach (oczywiście w żydowskim temacie).

  Cytat: ///niektórzy z nich mówili o potrzebie walki z wszelkimi formami rasizmu czy nietolerancji wobec jakichkolwiek grup, co spotkało się z krytyką części mediów i aktywistów żydowskich argumentujących, że takie podejście pomniejsza „wyjątkowość problemu antysemityzmu”///

  Zacznijmy od początku:
  1- Żydzi/żydzi nie są Semitami (są nimi Arabowie)
  2- Żydzi/żydzi nie są tymi, do których odnoszą się różne “proroctwa” ze Starego Testamentu. Wystarczy znać historię. Komuś, kto chce tu nadrobić zaległości polecam kwitescencję pod tytułem: “Od Kaina do Chazarii”
  Przekręty w biblii i jedynej słusznej religii u nas treściwie opisuje Zbyszek Popko w artykule “Kościelni korektorzy”

  3- W cytacie użyto magicznego słowa, którym omamiono, oszukano, wbito do głów większości świata: “wyjątkowość”. Miałaby ona pochodzić ze sfałszowanej księgi jaką jest ST (bo jak inaczej ją nazwać jak UDOWODNIONO T Y S I Ą C E przeredagowań, dopisków czy całych ksiąg napisanych przez kogoś innego). W bajce tej ludobójca JHWH będący istotą z krwi i kości posiadający większą od nas technologię udaje boga, stwórcę wszechświata. Boga uniwersalnego, sprawiedliwego, kochającego, który foruje jedne swe dzieci a inne poniża! Sam ten fakt podważa boskość tej szkaradnej istoty jaką był JHWH (nie będę rozwijał tematu, materiałów/dowodów pod dostatkiem). Księga ta zwiera do dziś tytuły ksiąg opisujących różne wydarzenia z dziejów “Izraela”. Cały widz polega na tym, że wyrzucono je z kanonu, ponieważ podważają wiele dogmatów, dzięki którym bajka choć trochę trzyma się kupy (przynajmniej dla tych zakręconych).

  Jeden z wielu urywków tej bajki: (Iz 49, 22-23) „Tak mówi Pan Bóg: „Oto skinę ręką na pogan i między ludami podniosę mój sztandar. I odniosą twych synów na rękach, a córki twoje na barkach przyniosą. I będą królowie twymi żywicielami, a księżniczki ich twoimi mamkami. Twarzą do ziemi pokłon ci będą oddawać i lizać będą kurz z twoich nóg.”

  Jeżeli antysemityzm istnieje to antysemitami są głównie Żydzi.
  Z powodów, które każdy inteligentny rozumie słowo to znalazło się w prawie wielu krajów i na dodatek odnosi się do Żydów. Jakoś nie ma w prawie chameryki słowa antypolskość, antyrosyjskość, antywęgierskość …
  O ironio w prawie krajów, których mieszkańcy nazywani są gojami, ludźmi niższej kategorii umieszcza się ochronę cwaniaków, którzy to wymyślili, którzy zupełnie BEZPODSTAWNIE uważają się za lepszych. Jak o nich powiedział Jezus? Plemię żmijowe

  Patrzyłem na link do źródła – autor nawet się nie podpisał.
  Nie dajmy się zakręcić. STOP żydowskiej propagandzie.

 3. Dgruzin 28.05.2021 19:13

  Szanowna Redakcjo.
  Już parę razy miałem zarzuty do umieszczanych treści. Tak jest i tym razem. Kto jest autorem tego badziewia, bo nie widzę? Kto dopuścił to do publikacji?

 4. Dgruzin 28.05.2021 19:24

  @ hanz3335

  Cytat: paranoją jest tylko to że ofiary stały się katami

  To nie jest tak kolego. Tak się tylko wydaje, gdy pod słowo Żydzi podpina się i rządzących typu Rotschildowie i potomków pewnych plemion poAbrahamowych i przybranych zwanych potocznie Chazarami
  Polecam tekst wymieniony w innym poście: “Od Kaina do Chazarii”

 5. MasaKalambura 28.05.2021 19:55

  hanz3335. To wcale nie jest paranoja. To dobrze poznany mechanizm psychologiczny. Na poziomie jednostki polega mniej więcej na tym, że zraniony w jakiś sposób młody człowiek w wieku dorosłym w swoisty sposób odpłaca innym. Dotyczy to przede wszystkim głębokich traum. Gwałt, znęcanie się itp.

  Najwyraźniej twórcy Izraela (a wśród żydów psychologów na pęczki) postarali się wykorzystać ten naukowy fakt na skalę narodu, celowo przekształcając system nauczania w systemowe podkręcanie syndromu ofiary na nowych pokoleniach Izraelitów (w większości nie są potomkami Izraela), w ten sposób tworząc bojowników oddanych, wiernych i skutecznych. Ale ze zrytą czaszką. Bo pokolenie rzeczywiście straumatyzowane Szoah prawie wymarło. A ci dalej grają na emocjach.

  Ciekawe jak długo. Prędzej czy później każda melodia się nudzi.

 6. Admin WM 29.05.2021 07:58

  „Kto jest autorem tego badziewia, bo nie widzę?”

  Redakcja portalu Autonom.pl – dotychczas znana z krytykowania syjonizmu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.