„Antyrasistowskie” parytety w angielskiej piłce

Opublikowano: 12.01.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 619

Angielska federacja piłkarska od dawna przyłącza się do wielu zideologizowanych akcji politycznych, na czele z coroczną kampanią solidarności z mniejszościami seksualnymi. Tym razem jednak chce ona walczyć z „rasizmem” poprzez wprowadzenie parytetu dotyczącego zatrudniania nowych szkoleniowców – wśród osób zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną będzie więc musiał znaleźć się przynajmniej jeden kandydat niebędący przedstawicielem białej rasy.

Angielski Związek Piłki Nożnej (The FA) zapowiedział, że wprowadzi swoją wersję „zasady Rooneya”, czyli reguły obowiązującej od piętnastu lat w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w tamtejszej lidze futbolu amerykańskiego. Przewiduje ona, że każdy klub występujący w tamtejszych rozgrywkach, poszukując nowego szkoleniowca, musi zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną co najmniej jednego przedstawiciela zamieszkujących ten kraj licznych mniejszości etnicznych.

W Wielkiej Brytanii występują one pod skrótem „BAME”, który oznacza „czarnych i mniejszości etniczne”, stąd właśnie tego pojęcia używa angielska federacja piłkarska. Na razie planuje ona przeprowadzać rozmowy z co najmniej jednym przedstawicielem „BAME” w swoich strukturach, stąd następny selekcjoner angielskiej reprezentacji narodowej (a także trenerzy kadr młodzieżowych) będzie wybierany właśnie z uwzględnieniem wspomnianego kryterium.

Zwolennicy poprawności politycznej alarmowali wcześniej, że w najwyższych klasach rozgrywkowych niemal nigdy trenerami pierwszych drużyn nie zostają osoby o innym kolorze skóry niż biały, stąd na początku obecnego sezonu w angielskiej ekstraklasie szkoleniowcem był tylko jeden przedstawiciel „BAME”, natomiast ogółem w czterech najważniejszych ligach jest ich zaledwie pięciu.

Na podstawie: Independent.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Jedr02 12.01.2018 13:38

    Skoro klasyfikują ludzi wedle koloru skóry na tej bazie stwierdzając jakąś rasowość, to oni uprawiają właśnie rasizm. To są więc rasistowskie parytety.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.