Antyprohibicjonista burmistrzem Wadowic

Opublikowano: 01.12.2014 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 706

Wyniki II tury wyborów samorządowych. PiS wygrywa m. in. w Łomży, Nowym Sączu, Zamościu i Białej Podlaskiej. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast wyłonieni w niedzielę w II turze wyborów obejmą swoje funkcje z chwilą złożenia ślubowania na sesjach rad. Powinny one zostać zwołane w ciągu siedmiu dni od ogłoszenia przez PKW zbiorczych wyników na obszarze kraju. W tegorocznych wyborach samorządowych wybraliśmy blisko 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Druga tura wyborów odbyła się w niedzielę w 890 gminach. Wyborcy wybierali spośród dwóch kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, którzy w pierwszej turze uzyskali najlepszy wynik.

TARNÓW – Według oficjalnych danych Miejskiej Komisji Wyborczej w Tarnowie, w drugim co do wielkości mieście Małopolski Roman Ciepiela (PO) uzyskał 51,10 proc. poparcia. W II turze pokonał kandydata PiS, radnego miejskiego Kazimierza Koprowskiego, który zdobył 48,90 proc. głosów. Frekwencja w Tarnowie wyniosła 33,79 proc.

NOWY SĄCZ – W Nowym Sączu, uznawanym za matecznik PiS w Małopolsce, przewagą 188 głosów został wybrany na trzecią kadencję kandydat tej partii Ryszard Nowak. Na dotychczasowego prezydenta miasta zagłosowało 50,31 proc. wyborców; na bezpartyjnego kandydata Koalicji Nowosądeckiej Ludomira Handzla 49,69 proc. Frekwencja w Nowym Sączu wyniosła 45 proc.

ZAKOPANE – Dotychczasowy burmistrz Janusz Majcher (Twoje Zakopane), który tę funkcję pełnił dwie kadencje, przegrał w drugiej turze z Leszkiem Dorulą (Jedno Zakopane), dotychczasowym radnym i wiceprzewodniczącym Rady Miasta Zakopane.

NOWY TARG – W stolicy Podhala Nowym Targu po 18 latach ze stanowiskiem burmistrza pożegnał się Marek Fryźlewicz, którego pokonał 41-letni Grzegorz Watycha, dotychczasowy sekretarz powiatu nowotarskiego.

WADOWICE – 20-letni staż na stanowisku burmistrza miała Ewa Filipiak z Wadowic. W II turze wygrał z nią dotychczasowy radny miejski Mateusz Klinowski.

LESZNO – W niedzielnym głosowaniu Tomasza Malepszego pokonał poseł i były członek PO Łukasz Borowiak – został usunięty z partii za start w wyborach na prezydenta miasta z listy komitetu PL18. Borowiak zdobył 63,86 proc. głosów, a na Malepszego zagłosowało 36,14 proc. wyborców. W Lesznie do urn poszło 39,1 proc. uprawnionych.

KALISZ – W mieście wygrał Grzegorz Sapiński z KWW Wspólny Kalisz, który pokonał urzędującego od 2002 r. prezydenta Janusza Pęcherza. Na Sapińskiego, który jest radnym miejskim, zagłosowało 60,29 proc. wyborców, a Pęcherz zdobył 39,7 proc. głosów. W Kaliszu do urn poszło ok. 38 proc. wyborców. Pęcherz dwukrotnie wygrywał w I turze.

OSTRÓW WIELKOPOLSKI – Były poseł Jarosław Urbaniak (PO) zdobył w drugiej turze wyborów 44,8 proc. głosów i został pokonany przez radną miejską Beatę Klimek. Popierana przez SLD Klimek otrzymała 55,2 proc. Frekwencja w Ostrowie Wlkp. wyniosła 40,52 proc.

GNIEZNO – W II turze zwyciężył radny powiatu gnieźnieńskiego Tomasz Budasz (PO). Na Budasza zagłosowało 56,23 proc. wyborców, a jego konkurent Krzysztof Ostrowski (PiS) otrzymał 43,77 proc. głosów. Frekwencja wyniosła prawie 40 proc.

KONIN – Rządzący Koninem od 2010 r. Józef Nowicki (SLD Lewica Razem) wyprzedził w II turze o 850 głosów Małgorzatę Waszak (PO). Na Nowickiego zagłosowało 52,24 proc. wyborców, Waszak otrzymała 47,76 proc. głosów przy frekwencji wynoszącej trochę ponad 30 proc.

PIŁA – Piotr Głowski (PO) zdobył 60,49 proc. głosów i tym samym powtórzył wynik z 2010 r. Wybory rozstrzygnęły się wówczas również w I turze, a Głowski pokonał ówczesnego prezydenta Zbigniewa Kosmatkę.

SŁUPSK – Przez najbliższe cztery lata Słupskiem rządzić będzie nie należący do żadnej partii poseł Twojego Ruchu Robert Biedroń, który uzyskując ponad 57 procent głosów pokonał w drugiej turze posła PO Zbigniewa Konwińskiego.

STAROGARD GDAŃSKI – W Starogardzie Gd. wygrał kandydat bezpartyjny – Janusz Stankowiak, który zdobywając nieco ponad 67 procent głosów, pokonał – podobnie jak Bierdoń, kandydata wystawionego przez PO – b. wiceprezydent Starogardu Gd. Iwonę Lewandowską.

ŚWIDNICA – Kandydatka SLD Lewicy Razem Beata Moskal-Słaniewska wygrała wybory prezydenckie w Świdnicy. Pokonała ubiegającego się o czwartą kadencję dotychczasowego włodarza tego miasta Wojciecha Murdzka (bezpartyjny).

WAŁBRZYCH – Moskal-Słaniewska uzyskała 56,40 proc. głosów, zaś Murdzek 43,60 proc.

SOSNOWIEC – Kazimierz Górski (SLD) przegrał bój o czwartą kadencję w stolicy Zagłębia, uchodzącego za bastion lewicy. Po zaciętej walce pokonał go dotychczasowy członek zarządu woj. śląskiego Arkadiusz Chęciński (PO).

BIELSKO-BIAŁA – Czwartą kadencję prezydentem Bielska-Białej będzie za to Jacek Krywult, niezależny kandydat, któremu poparcia udzieliły PO i PSL. W II turze wyborów pokonał Janusza Okrzesika, byłego parlamentarzystę, niegdysiejszego szefa rady miejskiej i ex-prezesa bielskiego klubu piłkarskiego Podbeskidzie. Krywulta poparło 59,88 proc. bielszczan, a jego rywala 40,12 proc. Frekwencja wyniosła 34,28 proc.

CZĘSTOCHOWA – W Częstochowie drugą kadencję będzie rządził będzie Krzysztof Matyjaszczyk (SLD Lewica Razem). W decydującym starciu wygrał z Arturem Warzochą, byłym wicewojewodą śląskim i bezpartyjnym kandydatem wspieranym przez PiS. Na dotychczasowego prezydenta zagłosowało 56,72 proc. wyborców, a na jego konkurenta 43,28 proc. Do urn poszło 36,31 proc. częstochowian.

JASTRZĘBIE ZDRÓJ – Bezpartyjna, popierana przez PO, dotychczasowa radna wojewódzka Anna Hetman przy frekwencji 36,84 proc. wygrała tam z popieranym przez PiS, rządzącym od trzech kadencji Marianem Janeckim. Hetman w pierwszej turze uzyskała 29,6 proc., a w drugiej – 57,79 proc. głosów; Janecki odpowiednio 34,5 proc. i 42,21 proc.

RUDA ŚLĄSKA – Platformie nie udało się natomiast odzyskać stanowiska prezydenta w Rudzie Śląskiej. Po tym, jak w 2010 r. utracił je rządzący wcześniej przez 10 lat Andrzej Stania, w tegorocznych wyborach startowała jego dawna zastępczyni, ostatnio wicemarszałek woj. śląskiego Aleksandra Skowronek. Mimo jej początkowej przewagi, na drugą kadencję mieszkańcy wybrali bezpartyjną Grażynę Dziedzic. Dziedzic w pierwszej turze zdobyła 27,08 proc., a w drugiej 58,20 proc. głosów; Skowronek 47,71 proc. i 41,80 proc.

SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE – Nowym prezydentem Siemianowic Śląskich będzie Rafał Piech (komitet Rafał Piech SMS – Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic), który w drugiej turze wyraźnie pokonał dotychczasowego włodarza tego miasta Jacka Guzego, rządzącego od 2006 r. Na Piecha zagłosowało 65,47 proc. wyborców, na Guzego – 34,53 proc.

PIEKARY ŚLĄSKIE – Ze stanowiskiem żegna się też Stanisław Korfanty, który był prezydentem Piekar Śląskich od 2002 r. W drugiej turze zdecydowanie pokonała go Sława Umińska-Duraj z lokalnego komitetu, która w poprzedniej kadencji była radną w tym mieście. Uzyskała 65,3 proc. głosów, podczas gdy Korfanty – 34,7 proc.

MYSŁOWICE – Edward Lasok (Mysłowickie Porozumienie Samorządowe) został wybrany na kolejną kadencję. W drugiej turze nie dał szans Dariuszowi Wójtowiczowi z komitetu Wspólnie dla Mysłowic. Lasoka poparło 65,61 proc. wyborców, Wójtowicza – 34,39 proc.

ZAWIERCIE – Nowym prezydentem Zawiercia zostanie kandydat lokalnego komitetu Nowe Otwarcie Witold Grim, który w przeszłości pełnił przez cztery lata funkcję wiceprezydenta tego miasta. Otrzymał 64,45 proc. głosów. Jego kontrkandydat Marek Kozieł (SLD Lewica Razem) uzyskał 35,55 proc. poparcia. Frekwencja w Zawierciu wyniosła 24,32 proc.

RACIBÓRZ – W Raciborzu urzędujący bezpartyjny prezydent Mirosław Lenk zapewnił sobie trzecią kadencję, pokonując Annę Ronin (Mniejszość Niemiecka). W drugiej turze zdobył 53,93 proc. poparcia, a jego kontrkandydatka 46,07 proc. W pierwszej turze prowadził także on – z 37,63 proc. głosów. Na Ronin zagłosowało wtedy 33,54 proc. wyborców.

JAWORZNO – Rządzący Jaworznem (Śląskie) od 2002 r. prezydent Paweł Silbert został w niedzielę ponownie wybrany na to stanowisko. Pokonał w drugiej turze senatora PO Bogusława Śmigielskiego. Silberta reprezentującego komitet Jaworzno Moje Miasto poparło 14 tys. 835 wyborców (57,67 proc.), a Śmigielskiego – 10 tys. 890 (42,33 proc.).

ŻORY – Urzędujący od 16 lat prezydent Żor Waldemar Socha (Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha) również został wybrany na kolejną kadencję. W drugiej turze Socha pokonał swojego byłego zastępcę Wojciecha Kałużę (Żorska Samorządność).

LEGNICA – Tadeusz Krzakowski (SLD) został ponownie wybrany na prezydenta Legnicy. W drugiej turze wyborów pokonał kandydata PO Jarosława Rabczenkę. Jak podała delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Legnicy, Krzakowski uzyskał 57,60 proc. głosów poparcia, zaś Rabczenko 42,40. To wyniki oficjalne.

RADOM – Kandydat Platformy Obywatelskiej, poseł Radosław Witkowski wygrał drugą turę wyborów prezydenta Radomia. Zdobył 32 805 głosów (52 proc.) – poinformowano PAP w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Radomiu. Witkowski pokonał ubiegającego się trzeci raz o fotel prezydenta Radomia – Andrzeja Kosztowniaka (PiS), który otrzymał 30 275 głosów (48 proc.)

BYDGOSZCZ – W Bydgoszczy na drugą kadencję został wybrany Rafał Bruski (PO), którzy otrzymał 57,11 proc. głosów. Jego rywal, prezydent miasta w latach 2002-2010, Konstanty Dombrowicz (KWW Porozumienie Dombrowicza) uzyskał poparcie 24,89 proc.

WŁOCŁAWEK – Zdecydowanym zwycięzcą we Włocławku został poseł Marek Wojtkowski (PO), który wygrał z urzędującym od dwóch kadencji Andrzejem Pałuckim (SLD Lewica Razem). Wojtkowski otrzymał 64,62 proc. głosów, a Pałucki – 35,38.

GŁOGÓW – Rafael Rokaszewicz (SLD) wygrał wybory na prezydenta Głogowa. W drugiej turze pokonał obecnego prezydenta Jana Zubowskiego z PiS. Jak podała Miejska Komisja Wyborcza w Głogowie, Rokaszewicz uzyskał 53,39 proc. poparcia, zaś Zubowski 46,61. To wyniki oficjalne.

SKARŻYSKO-KAMIENNA – W Skarżysku-Kamiennej wybory wygrał radny miejski dwóch kadencji Konrad Kroenig (bezpartyjny, własny komitet), który zdobył blisko połowę głosów więcej, niż urzędujący od 2006 r. Roman Wojcieszek (bezpartyjny, komitet PiS). Kroenig kilkakrotnie wygrywał plebiscyty lokalnych mediów na najlepszego i najskuteczniejszego radnego miasta.

STARACHOWICE – Starachowicami będzie rządził najmłodszy szef lokalnego samorządu w regionie, prawdopodobnie najmłodszy prezydent miasta w Polsce 25-letni Marek Materek (bezpartyjny, własny komitet). Absolwent stosunków międzynarodowych i politologii, pracuje jako asystent regionalny europoseł PO, Róży Thun.

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – Prezydentem drugiego co do wielkości miast województwa, Ostrowca Świętokrzyskiego, został poseł PSL, Jarosław Górczyński. W latach 2006-2011 pełnił on funkcję wiceprezydenta miasta. Pokonał radnego miejskiego i szefa lokalnych struktur PiS Zbigniewa Dudę – o ponad 3 tys. głosów.

PRZEMYŚL – W drugiej turze wyborów w Przemyślu za dotychczasowym prezydentem Robertem Chomą opowiedziało się 60,62 proc. wyborców, a za jego kontrkandydatem Wojciechem Błachowiczem z Platformy Obywatelskiej 39,38 proc.

MIELEC – W Mielcu urzędującego od 1994 r. 70-letniego Janusza Chodorowskiego pokonał 38-letni Daniel Kozdęba. Obaj startowali z własnych komitetów wyborczych. Na Kozdębę głosowało 61,19 proc. wyborców, a Chodorowskiego poparło 38,81 proc.

TARNOBRZEG – Z kolei w Tarnobrzegu reprezentujący własny komitet wyborczy Grzegorz Kiełb wygrał rywalizację z Norbertem Mastalerzem z PO. Mastalerz rządził miastem od 2010 r.

RYKI – Poseł Sprawiedliwej Polski Jarosław Żaczek, startujący z komitetu wyborczego PiS wygrał wybory na burmistrza Ryk (Lubelskie), uzyskując 61,96 proc. głosów w drugiej turze. Pokonał urzędującego burmistrza tego miasta Jerzego Gąskę, który zdobył – 38,04 proc.

RADZYŃ PODLASKI – Burmistrzem Radzynia Podlaskiego został wybrany poseł PiS Jerzy Rębek. Zdobył w drugiej turze 50,55 proc. głosów, a jego kontrkandydat Lucjan Kotwica z komitetu Radzyńskie Forum Samorządowe – 49,45 proc. Rębek wygrał przewagą 74 głosów.

HRUBIESZÓW – Bez powodzenia o stanowisko burmistrza Hrubieszowa walczył w drugiej turze poseł Marek Poznański z Twojego Ruchu, który startował z własnego komitetu wyborczego. Uzyskał on 33,48 proc. głosów. Burmistrzem tego miasta został dotychczasowy przewodniczący sejmiku województwa lubelskiego Tomasz Zając (PSL), który startował komitetu Porozumienie i Rozwój; zdobył 66,52 proc. głosów.

BIŁGORAJ – Poseł Piotr Szeliga przegrał natomiast wybory w drugiej turze na burmistrza Biłgoraja. Burmistrzem ponownie został wybrany Janusz Rosłan, który uzyskał 70,3 proc, głosów; Szeliga zdobył 29,7 proc.

CHEŁM – Prezydentem Chełma nie został poseł PO Grzegorz Raniewicz, który w drugiej turze rywalizował o to stanowisko z pełniącą tę funkcję od 2006 r. Agatą Fisz. Fisz, która jest członkiem SLD, ale kandydowała z własnego komitetu „Postaw na Chełm” uzyskała 70,69 proc. głosów, a Raniewicz – 29,31 proc.

BIAŁYSTOK – W stolicy województwa prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zdobył w niedzielę 63,76 proc. głosów; na rywalizującego z nim o stanowisko b. wojewodę podlaskiego, b. senatora PiS Jana Dobrzyńskiego oddano 36,24 proc. głosów. Frekwencja wyborcza w Białymstoku wyniosła prawie 38,5 proc.

SUWAŁKI – Swoją pozycję obronił też prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, także startujący z własnego komitetu wyborczego. I miał wynik podobny do wyniku Truskolaskiego, bo w drugiej turze oddano na niego 63,57 proc. głosów; na jego konkurenta Grzegorza Gorlo z PiS – 36,43 proc. Frekwencja wyborcza w Suwałkach wyniosła 33,59 proc.

ŁOMŻA – Do zmiany władzy doszło za to w Łomży, gdzie urzędujący prezydent Mieczysław Czerniawski (SLD) przegrał z Mariuszem Chrzanowskim z PiS. Chrzanowski jest prawnikiem z wykształcenia, nauczycielem akademickim, w minionej kadencji łomżyńskiej rady miasta był jej wiceprzewodniczącym. Zdobył w niedzielę 67,67 proc. głosów, Czerniawski 32,33 proc. Frekwencja wyniosła 34,5 proc.

ZAMOŚĆ – Prezydentem Zamościa został wybrany przedsiębiorca, wydawca lokalnej prasy, 39-letni Andrzej Wnuk. Nie należy do partii politycznej, desygnowany był przez PiS. W drugiej turze wygrał z Zamoyskim przewagą 133 głosów. Wnuk uzyskał – 50,35 proc. głosów, a Zamoyski – 49,65 proc.

CIECHANÓW – W II turze wyborów na prezydenta Ciechanowa (Mazowieckie) wygrał Krzysztof Kosiński (PSL), rzecznik prasowy ludowców; uzyskał 56,92 proc. głosów. Jego rywal, dotychczasowy prezydent miasta, Waldemar Wardziński (PO) zdobył 43,08 proc. głosów.

BIAŁA PODLASKA – W Białej Podlaskiej na prezydenta został wybrany 33-letni Dariusz Stefaniuk z PiS. Pokonał dotychczasowego wieloletniego włodarza tego miasta Andrzeja Czapskiego. Stefaniuk zdobył 58,11 proc. głosów, natomiast Czapski, który kandydował z komitetu Akcja Samorządowa-Nasze Miasto Wspólne Dobro – 41,89 proc.

W pozostałych miastach prezydenckich w Lubelskiem wybrani zostali dotychczasowi włodarze tych miast.

W Warszawie fotel prezydencki zachowała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Swoją radość okazała zaskakującym wpisem na profilu prezydenta Warszawy. „Bhawo Wy!!! Dziękuję bahdzo”. W zaskakujący sposób Hanna Gronkiewicz-Waltz postanowiła ogłosić swoje zwycięstwo w wyborach samorządowych w Warszawie. Mimo serii wpadek i skandali, z jakimi wiąże się urzędowanie prezydent stolicy, wiceszefowa PO pozostaje w stołecznym ratuszu. Swoje zwycięstwo w wyborach w stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz uczciła na oficjalnym koncie na Twitterze. Na jej profilu pojawiła się fotografia prezydent z koszulką. Na niej z kolei był napis: „Bhawo ja”. Wpis okraszono natomiast napisem: „Bhawo Wy!!! Dziękuję bahdzo”. Pytana ten wpis Hanna Gronkiewicz-Waltz w TVP Info tłumaczyła, że nie mamy do czynienia z pomyłką. „To jest bardzo fajny podpis, a jeszcze bym dodała „znowu wyghałam”, dziękuję” – mówiła Gronkiewicz-Waltz. Jak widać humor pani prezydent dopisuje. I trudno się dziwić. Po tylu wpadkach i skandalach odnieść zwycięstwo wyborcze…

Według danych wybory na burmistrza Wadowic wygrał Mateusz Klinowski, prawnik, aktywista społeczny i zwolennik dekryminalizacji marihuany. W drugiej turze pokonał on dotychczasową burmistrz, związaną z prawicą Ewą Filipiak, która sprawowała rządy od 20 lat. Wg niepełnych jeszcze danych Klinowski w drugiej turze otrzymał 56% poparcia.

W Wadowicach kampania wyborcza przed drugą turą miała brutalny charakter. “Nieznani” sprawcy niszczyli plakaty Klinowskiego, “życzliwi” niezgodnie z prawdą donosili, że jest on człowiekiem Janusza Palikota, również z kościelnych ambon płynęły przestrogi przed jego kandydaturą.

Sam Palikot włączył się w kampanię, pisząc na Twitterze: “[Klinowski] jest cenionym przeze mnie działaczem społecznym. Z ubolewaniem przyjmuję próbę szkodzenia mu zarzutem, że go popieramy. Skoro padł taki zarzut, oświadczam, że na fotel burmistrza Wadowic popieram rywalkę pana Klinowskiego Ewę Filipiak”.

Mateusz Klinowski swą odwagą i zaangażowaniem udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych. Ryzykując łatkę “deprawatora i narkomana” w imię obywatelskiej odpowiedzialności podjął bój o stanowisko burmistrza w najbardziej z “papieskich” miast w Polsce. I wygrał. A jego zwycięstwo powinno być wskazówką, że autentyczna aktywność oraz bezpośrednia praca z ludźmi potrafią czynić cuda na ziemi. Nawet tej ziemi.

Tymczasem tygodnik „wSieci” publikuje wyniki śledztwa, wskazujące możliwy mechanizm fałszowania wyborów w Polsce. „Z naszego śledztwa wynika, że przyczyn zafałszowania wyniku wyborów samorządowych trzeba szukać m.in. w systemie drukowania kart do głosowania. To stamtąd mogły wycieknąć setki tysięcy kart, które mogły posłużyć do fałszerstw” – ujawniają wyniki dziennikarskiego śledztwa Marek Pyza i Marcin Wikło.

Swoje dowody na fałszerstwa zamierza przedstawił również PiS. Antoni Macierewicz deklaruje, że partia ma dowody na wyborcze fałszerstwa i wkrótce przedstawi je sądowi. Odnosząc się do wyborów Macierewicz przekonuje, że tendencja jest nieuchronna i w następnych wyborach kandydat PiS wygra. Według wiceprezesa PiS mimo przegranej w największych miastach, PiS może mówić o sukcesie. „Młodzież głosowała na Prawo i Sprawiedliwość, a to jest miernik pokazujący jaka będzie przyszłość” – podkreślił.

Antoni Macierewicz uważa, że PiS dobrze zrobił, mówiąc przed zakończeniem kampanii, że wybory zostały sfałszowane. Podkreślił, że wszystko w czym żyjemy jest pochodną decyzji wyborczej i uczciwości wyborczej. „W tej sprawie należy bić na alarm w każdym momencie kiedy zobaczy się nieprawidłowość, to nie jest kwestia, w której można uprawiać gry polityczne” – powiedział wiceprezes PiS. Zapewnił też, że są dowody na sfałszowanie wyborów. Poinformował, że bardzo dokładnie analizował wyniki wyborów do sejmiku katowickiego.

Antoni Macierewicz zaznacza, że istnieją dwa protokoły, które zostały sporządzone 21 i 22 listopada, ale zostały antydatowane na 21 listopada, a różnią się 136 tysiącami głosów ważnych. „One zostały sfałszowane z pewnością” – powiedział poseł PiS. Antoni Macierewicz dodał, że PiS zna cały mechanizm fałszowania wyborów, dysponuje obydwoma protokołami, ma też świadków i całą tę wiedzę przekaże sądowi. Czy to jednak wystarczy, by sąd III RP podjął odpowiednie decyzje?

Autorzy: run (akapity 1-51), ez (52), Marek Tobolewski (53-56), TK (57-60)
Źródło: Stefczyk.info, Lewica.pl
Kompilacja 4 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

  1. Rozbi 01.12.2014 17:53

    To dorzucę od siebie:

    Siedlce:
    54,85 procent (12 680 głosów) dla Wojciecha Kudelskiego (PiS) i 45,15 procent (10 584 głosów) dla Andrzeja Sitnika (KWW Bezpartyjne Siedlce) .
    Frekwencja wyniosła 39, 68 procent.
    Dla Kudelskiego to będzie już trzecia kadencja.
    Wielu ludzi nie zna lokalnych realiów więc podam tylko informację iż Siedlce są najbardziej zadłużonym miastem na prawach powiatu.

  2. janpol 01.12.2014 19:02

    Dla mnie ważniejsze jest ile było głosów nieważnych: pono 1,24% czyli ok 80 tyś głosujących (w tym jeden mój).

  3. Jedr02 01.12.2014 22:00

    @janpol,nie zrozumiałeś zasad wyborczych? Co z tymi ludźmi że nie umieją krzyżyka w odpowiednim miejscu zaznaczyć.

  4. janpol 01.12.2014 22:28

    @Jedr02: ojjj… Najchętniej to bym odpowiedział “nie chce mi się z tobą gadać (pisać)” ale niech tam – zależy mi na każdym czytelniku WM, nawet niezbyt “kumatym” (ostatecznie są czytelnikami WM z jakichś powodów, wyjąwszy oczywiście “zawodowców – zadymiarzy” bo oni muszą, dostali “prikaz”).

    Jeżeli chcesz podyskutować to sobie najpierw poczytaj i pooglądaj:

    http://wolnemedia.net/polityka/wybory-%E2%80%93-wybieramy-my-czy-oni/

    http://wolnemedia.net/polityka/ile-razy-i-ilu-jeszcze-da-sie-nabrac-na-hasla-wyborcze/

    http://tv.wolnemedia.net/opinie/uniewazmy-wybory-w-ii-turze/

    http://tv.wolnemedia.net/opinie/odpowiedz-na-krytyke-ws-uniewaznienia-wyborow/

  5. Jedr02 01.12.2014 23:15

    @janpol, ja jestem tylko amatorem-zadymiarzem 😛 Dostałem prikaz od agencji ruskich trolli internetowych z siedzibą w najbliżej placówce gazety wyborczej, by siać dezinformacje na temat celowego oddawania nieważnych głosów w ramach protestu. Jesteście tak groźnym ruchem, że już nie tylko PO ale samo kondominium niemiecko-rosyjskie reprezentowane przez Cara Putina nasyła na was trolli na WM.
    Poważnie to takie strajki nie mają sensu. Nie ma żadnego sposobu by osiągnąć w nich jedność. Jedni będą strajkować nie idąc na wybory a drudzy idąc i oddając nieważny głos, a inni głosując na murzynka. Nie ma żadnych efektów tych protestów.

  6. Jedr02 02.12.2014 06:52

    A tam, takich zadymiarzy-trolli jak ja to trzeba gonić miotłą 😛
    Aczkolwiek dziękuje za zwrócenie uwagi o słowo strajk, będe bardziej uważny w tej kwestii. Postaram się też przy następnym żarcie lepiej wpleść słowo kondominium. Z częścią materiałów i całą akcją zapoznałem się wcześniej i nadal uważam że nie ma ona większego sensu, ponieważ bez osiągniecia jednośći w narodzie w tej kwestii będzie bezskuteczna, a nie tutaj możliwości jej osiągniecia w tym momencie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.