Antypandemiczny traktat WHO zagraża światu

Opublikowano: 18.05.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 864

Konserwatywna kanadyjska deputowana i kandydatka na przywódcę federalnej Partii Konserwatywnej Leslyn Lewis wystosowała petycję wzywającą rząd Trudeau do odrzucenia traktatu pandemicznego Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Międzynarodowy traktat o zapobieganiu pandemii, gotowości i reagowaniu został zaproponowany przez WHO w 2021 r. jako „międzynarodowy instrument pandemiczny” w celu zacieśnienia współpracy między rządami na wszystkich szczeblach.

Lewis ostrzega, że ​​traktat, który obejmuje 190 krajów, „będzie prawnie wiążący”, a ponadto „Definiuje i klasyfikuje to, co jest uważane za pandemię i daje WHO władzę prawną nad reakcją Kanady na pandemię, w tym możliwość wymuszenia blokad i dyktowania, które leki lub szczepionki mogą być użyte” – czytamy na stronie internetowej jej kampanii.

Urzędnicy administracji federalnej i WHO spotkają się w tym miesiącu, aby omówić szczegóły dokumentu. WHO oczekuje, że kraje podpiszą dokument do maja 2024 roku.

Petycja Lewisa wzywa premiera Justina Trudeau do „zapewnienia, że ​​Kanada zachowa suwerenność w zakresie opieki zdrowotnej”. Zawiera również wezwanie do uniemożliwienia niewybieralnym biurokratom WHO sprawowania „władzy decyzyjnej nad odpowiedzią Kanady na pandemię”. Ponadto Lewis domaga się „przeglądu reakcji Kanady na COVID-19 (i opracowania własnej krajowej strategii na wypadek pandemii oraz zainwestowania we własny system opieki antypandemicznej”.

Według Rady Unii Europejskiej traktat zjednoczyłby międzynarodowe reakcje na pandemie pod jednym parasolem. Lewis i inni krytycy potępili traktat jako atak na suwerenność opieki zdrowotnej. Pojawiły się również obawy dotyczące wiarygodności WHO i jej powiązań z chińskim rządem.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.