Antypalestyńska cenzura w sieci

Opublikowano: 12.05.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 917

„Instagram” i „Twitter” przepraszają za błędy w oprogramowaniu, które usuwały posty propalestyńskie, ale krytycy twierdzą, że nadal ma miejsce cenzura.

Kilka dni po tym, jak „Instagram” i „Twitter” obwiniały „błędy systemowe” za usunięte posty na temat zamieszek w Jerozolimie, koalicja grup społeczeństwa obywatelskiego i działaczy na rzecz praw cyfrowych oskarżyła te organizacje o dalsze „cenzurowanie” treści palestyńskich.

Od zeszłego tygodnia pojawiły się doniesienia o usuwaniu niektórych postów, zdjęć i filmów oraz blokowaniu kont z powodu rzekomego naruszenia standardów społeczności, co wskazuje na „szerszy wzór konsekwentnej cenzury głosów palestyńskich”, który był „dokumentowany od lat”.

Według „Instagrama” i „Twittera” konta zostały „zawieszone przez pomyłkę przez nasze zautomatyzowane systemy”. W raporcie Reutera stwierdzono, że obie platformy przeprosiły i stwierdziły, że „problem został rozwiązany, a treść przywrócona”.

Jednak w poniedziałek 7amleh, palestyńska grupa non-profit zajmująca się prawami cyfrowymi, poinformowała, że otrzymała ponad 200 skarg dotyczących usuniętych postów i zawieszonych kont na temat Szejka Jarraha. Grupa zauważyła, że raporty wciąż napływały.

„Instagram” wcześniej wzbudzał kontrowersje w kwestiach palestyńskich, w szczególności usuwając w lipcu wpis supermodelki Belli Hadid pokazujący amerykański paszport jej ojca z miejscem urodzenia wymienionym jako Palestyna — za naruszenie „wytycznych społeczności dotyczących nękania lub zastraszania”.

„Czy nie wolno nam być Palestyńczykami na „Instagramie”? Dla mnie to znęcanie się. Nie możesz wymazać historii, uciszając ludzi. To tak nie działa” – powiedziała wtedy Hadid.

Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o