Antymit tańca ludowego

Opublikowano: 01.11.2020 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1442

Taniec towarzyszy społecznościom na całym świecie. Jego obecność jest niezmienna, bo jest to sposób werbalizacji swoich emocji. Nie tylko tych osobistych, ale często, a może przede wszystkim tych mówiących o przynależności jednostki do grupy. Dlatego jest to też powód do wykorzystania tańca jako świadectwa tożsamości. Również jeśli chodzi o polskość. Ludwik Bielawski pisał, „że mocno zakorzenionym mitem, także w środowisku naukowym, jest przekonanie o ludowym pochodzeniu tańców narodowych”. Ale czy to prawda – czy mit? O tym rozmawiamy w nowym podcaście “Wszyscy jesteśmy ze wsi”. Występują dr hab. Tomasz Nowak – ekspertem w zakresie polskich tańców narodowych z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, członkiem Rady Programowej ds. tańca Instytutu Muzyki i Tańca oraz Polskiego Forum Choreologicznego, Joanna Cichoń – pedagożka, tancerką Zespołu Regionalnego „Mystkowianie”, trenerka świadomego ruchu, opracowuje autorską koncepcję choreoterapii opartej na polskiej muzyce tradycyjnej Piotr Zgorzelski – etnologiem, tancerzem, współzałożycielem warszawskiego Stowarzyszenia „Dom Tańca”, twórcą internetowych lekcji tańca Taniec Tradycyjny PL i współtwórcą strony Taniec Edu PL. Zapraszam na podcast “Wszyscy jesteśmy ze wsi” pt. “Antymit tańca ludowego”. Katarzyna Chodoń


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.