Antychińska konferencja w Pradze

Opublikowano: 22.11.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1623

W dniach 12-14 listopada 2021 roku w stolicy Czech – Pradze – zorganizowano konferencję Światowego Kongresu Ujgurów, fasadowej organizacji amerykańskiego rządu typu regime change. Celem zebrania było wybranie kierownictwa organizacji na kolejne 3 lata. Organizowano wówczas także panele eksperckie ze specjalistami ds. legislacji, praw człowieka oraz z osobami które miały rzekomo przejść przez chiński system obozów koncentracyjnych.

W trakcie tego wydarzenia wywierano także presję na światową opinię publiczną, aby nie dopuścić do organizacji przez Pekin Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku w wyznaczonym terminie. Potępiano także rzekome ludobójstwo muzułmańskiej mniejszości, zamieszkującej region Sinciangu. Tak więc z pozoru konferencja ta wyglądała na wydarzenie zorganizowane w szczytnym celu. Problem w tym że Chińczycy zdecydowanie negują jakoby mieli dokonywać na ludności ujgurskiej jakiejkolwiek zbrodni przeciwko ludzkości.

Aby więc lepiej zrozumieć czym w rzeczywistości jest Światowy Kongres Ujgurów i inne fasadowe grupy muzułmańskiej mniejszości w Chinach, wspierane przez amerykańskie fundacje i organizacje pozarządowe, realizujące imperialne cele Waszyngtonu na obszarze Eurazji i jakie im przyświecają cele, zajrzyjmy do historii stosunków Stanów Zjednoczonych i mniejszości ujgurskiej.

Założycielem Światowego Kongresu Ujgurów był Erkin Alptekin. Jego ojciec Isa Yusuf Alptekin w trakcie wojny domowej w Chinach walczył po stronie nacjonalistów z Kuomitangu. Wcześniej jednak odegrał on istotną rolę w wykryciu spisku, którego celem było oderwanie Wschodniego Turkiestanu od Chin. Plan ten został opracowany przez Związek Sowiecki. Po przysłużeniu się swojej chińskiej ojczyźnie Alptekin został pochwalony a następnie otrzymał pracę w chińskim Ministerstwie Obrony. Następnie przez wiele lat sprzeciwiał się istnieniu niepodległego państwa, które obejmowało obszar zamieszkały przez muzułmanów w zachodnich Chinach. Potem uciekł do Turcji, gdzie nawiązywał kontakty z tamtejszymi nacjonalistami, m.in. z Alparslanem Turkesem, szefem tamtejszej komórki Gladio – antykomunistycznej armii, która miała powstrzymywać inwazję sowiecką na Europę i która odpowiadała za przemoc i terroryzm okresu zimnej wojny w Turcji. Alptekin nawiązał także sojusz z Szarymi Wilkami, organizacją terrorystyczną, należącą do sieci Gladio, która dokonała kilku tysięcy morderstw politycznych. Jej najbardziej znanym członkiem był Mehmet Ali Agca, przeszkolony przez CIA turecki terrorysta, który w maju 1981 roku usiłował pozbawić życia papieża Jana Pawła II. Isa Yusuf Alptekin zmarł w 1995 roku.

Jego syn Erkin, dzięki znajomościom ojca, w 1971 roku otrzymał pracę w utworzonym przez CIA Radiu Wolna Europa. Był tam starszym doradcą ds. polityki oraz kierownikiem wydziału ujgurskiego. Po 1979 roku, kiedy RWE przestało nadawać w języku ujgurskim został współpracownikiem CIA. W 1995 roku przeszedł na emeryturę i przeniósł się do Pragi, gdzie wówczas przeniesiono siedzibę „rozgłośni CIA” jaką było Radio Wolna Europa.

Alptekin był twórcą wielu organizacji, zajmujących się kwestią ujgurską. W 1985 roku brał udział w tworzeniu Komitetu Sojuszniczego Narodów Turkiestanu Wschodniego, Tybetu i Mongolii Wewnętrznej. Założył także Unię Turkiestanu Wschodniego w Europie. W 1991 roku z kolei utworzył Organizację Narodów i Ludów Niereprezentowanych, z siedzibą w niderlandzkiej Hadze. W 2004 roku został założycielem i pierwszym przewodniczącym Światowego Kongresu Ujgurów.

Erkin Alptekin nawiązał bliską znajomość z Dalajlamą XIV, aktywem CIA w chińskim Tybecie. W 2006 roku na stanowisku przewodniczącego ŚKU zastąpiła go Reibya Kadeer, multimilionerka z branży nieruchomości i handlu. Jej mąż Sidik Rouzi pracował dla Radia Wolna Azja, rozgłośni propagandowej amerykańskiego wywiadu.

Kadeer nawiązała bliskie stosunki z prezydentem USA George’m Walkerem Bushem. W czasie jego rządów w Białym Domu, spotykała się z nim kilkukrotnie. W trakcie międzynarodowej konferencji w Pradze w 2007 roku, dotyczącej „bezpieczeństwa i demokracji”, Bush pochwalił Kadeer za jej działalność na rzecz praw człowieka. Konferencja ta została zorganizowana pod auspicjami NATO i rządu USA przez Instytut Studiów Strategicznych Adelsona, organizację powołaną do życia w celu zacieśniania stosunków USA i Izraela oraz zwalczania organizacji i państw które wspierają terroryzm (zapewne chodziło o kraje i struktury, które zwalczały Izrael).

Kadeer utrzymywała, podobnie jak Alptekin, bliskie stosunki z Dalajlama XIV a także z czeskim prezydentem Vaclavem Havlem. Havla uważała za wzór do naśladowania przez Ujgurów.

Obecnym prezydentem ŚKU jest Dolkun Isa, działacz, który bardzo intensywnie lobbuje u amerykańskich polityków na rzecz okładania Chińskiej Republiki Ludowej sankcjami za rzekome ludobójstwo w Sinciangu. Utrzymywał on kontakty z wysokimi urzędnikami administracji Trumpa, senatorem Tedem Cruzem oraz dyrektorem wywiadu USA Richardem Grenellem.

W styczniu 2020 roku spotkał się z radykalnymi syjonistami na konferencji zorganizowanej przez Rade Deputowanych Brytyjskich Żydów.

Przewodniczącym ŚKU jest Omer Kanat, były pracownik Radia Wolna Azja oraz Radia Wolna Europa. Kanat jest jednym z autorów tez o rzekomych obozach koncentracyjnych dla Ujgurów i o przetrzymywaniu w nich chińskich muzułmanów.

ŚKU wraz z innymi organizacjami ujgurskimi otrzymali w latach 2004-2020 od amerykańskiego Narodowego Funduszu na Rzecz Demokracji, demokratycznej wersji CIA, około 8 750 000 dolarów.

Jednym z oddziałów Światowego Kongresu Ujgurów jest Amerykańskie Stowarzyszenie Ujgurów, z siedzibą w Waszyngtonie. Organizacja ta otrzymała od amerykańskiego rządu kilka milionów dolarów. Współpracuje ona z Departamentem Stanu USA, Komisją Wykonawczą Kongresu ds. Chin oraz Komisją Praw Człowieka Amerykańskiego Kongresu. Kierownictwo tej struktury składa się z pracowników amerykańskiego rządu, Radia Wolna Azja oraz ludzi amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego.

Obecnym prezydentem ASU jest Kuzzat Altay, siostrzeniec Reibyy Kadeer, byłej przewodniczącej Światowego Kongresu Ujgurów. Altay jest także założycielem Ujgurskiej Sieci Przedsiębiorców, która współpracuje z amerykańską tajną policją – FBI.

Prezydentem ASU był także Alim Seytoff, były pracownik Radia Wolna Azja.

ASU oraz Narodowy Fundusz na Rzecz Demokracji (NED), fasadowa organizacja rządu USA typu regime change powołały wspólnie do życia inną ujgurską inicjatywę – Uyghur Human Rights Project. Tylko w latach 2016-2019 otrzymał on od NED-u 1 244 698 dolarów. Projektem tym zarządzają rzecz jasna przywódcy ŚKU oraz byli urzędnicy rządu USA i członkowie NED-u.

Inną organizacją działającą przy ŚKU jest Kampania na Rzecz Ujgurów. Na jej czele stoi Rushan Abbas, były wiceprezydent ASU. Jest on bliskim współpracownikiem amerykańskiego rządu i amerykańskich kół wojskowych. W swojej biografii chwalił się on współpracą m.in. z Departamentami Stanu i Obrony a także amerykańskimi agencjami szpiegowskimi. Był on także członkiem Radia Wolna Azja.

Światowy Kongres Ujgurów, utworzony przez Alptekina, podobnie jak jego ojciec współpracuje także z tureckimi terrorystami z organizacji Szarych Wilków. W 2015 roku ta turecka banda szkolona niegdyś przez CIA zaatakowała południowokoreańskich turystów, których pomylili z Chińczykami, próbowała włamać się do chińskiej ambasady w Ankarze oraz zaatakowała chińskie restauracje w Stambule. W tym tureckim mieście pojawiły się wówczas transparenty z napisem „Chcemy chińskiej krwi”.

Szare Wilki oraz bandy ujgurskie zostały również oskarżone o atak bombowy w tajskiej świątyni Erawan 17 sierpnia 2015 roku. W zamachu śmierć poniosło 20 osób a 130 zostało rannych. Jednym z aresztowanych przez tajską policję był Ujgur Adem Karadag, u którego w mieszkaniu znaleziono materiały do produkcji bomb oraz fałszywe dokumenty tożsamości. Zamach ten był zemstą za deportowanie przez rząd Tajlandii Ujgurów, którzy zmierzali na wojnę w Syrii, gdzie najprawdopodobniej zasilili by jedną z organizacji terrorystycznych walczących z rządem Baszszara Al-Assada.

Zaledwie kilka miesięcy wcześniej islamscy demonstranci wymachujący flagami Turkiestanu Wschodniego przypuścili atak na ambasadę Tajlandii w Stambule. Banda ta była kierowana przez Szare Wilki oraz jedną z organizacji ujgurskich, której szefem był jeden z wiceprezesów Światowego Kongresu Ujgurów. ŚKU do dnia dzisiejszego wychwala Alparslana Turkesa, jednego z głównych popleczników wskrzeszania idei pan-turkizmu – ideologii, która za cel obrała sobie zjednoczenie wszystkich ludów tureckich zamieszkujących obszar Eurazji a także szefa tureckiej struktury terrorystycznej Gladio. Witryna internetowa Światowego Kongresu Ujgurów promuje poparcie wschodnioturkiestańskiego separatyzmu przez bandy Szarych Wilków i ich politycznych protektorów z tureckiej Partii Ruchu Narodowego (Milliyetçi Hareket Partisi).

Bojownicy ujgurscy wykazywali się także aktywnością na bliskowschodnich poligonach islamskiej wojny. W Turcji przy granicy z Syrią nakręcili film w którym grozili wypowiedzeniem wojny Chinom i zabiciem wszystkich Chińczyków. Według szacunków w jednym tylko syryjskim mieście – Al-Zanbaki – miało działać 18 000 ujgurskich terrorystów, którzy określali siebie jako Al-Kaida i byli wspierani przez tureckie tajne służby.

Zebranie Światowego Kongresu Ujgurów akurat w Pradze nie jest zapewne przypadkowe, wszak to właśnie w stolicy Czech znajduje się od 25 lat siedziba propagandy CIA znanej jako Radio Wolna Europa, w której pracowało wielu Ujgurów. Co ciekawe amerykańska sieć hoteli Marriott odmówiła Ujgurom organizacji konferencji w jednym z ich praskich budynków. Wygląda to więc dosyć kabaretowo – amerykański rząd organizuje antychińską konferencję na terenie kraju trzeciego – swojego wasala – a tamtejsze korporacje umywają ręce i nie mają zamiaru psuć sobie relacji z chińskim państwem i tamtejszym biznesem dla jakiegoś niewiele znaczącego propagandowego wydarzenia. Natomiast burmistrz Pragi, który wziął udział w zebraniu wyraził dla owego wydarzenia zdecydowaną aprobatę, mimo iż wyrażano na niej antychińskie postulaty i rozpowszechniano teorie spiskowe. Przypomnijmy w tym miejscu, że wartość chińskiego eksportu do Czech wynosi 30 mld $. Natomiast w drugą stronę wartość handlu opiewa na około 2,5 mld. Nie przeszkadza to jednak tamtejszym politykom w legitymizowaniu konferencji, od której w obawie o pogorszenie stosunków gospodarczych, odcinają się sami Amerykanie a konkretniej tamtejsze korporacje.

Wygląda to więc mniej więcej tak jak antyirańska konferencja w Polsce w 2019 roku – Amerykanie z inspiracji Izraela organizują na terenie kraju trzeciego – Polski – oszczerczą agitkę, której celem jest wywarcie presji na inne kraje, aby dołączyły się do amerykańskich sankcji. Konferencja zostaje sfinansowana przez Polskę a w jej trakcie jeden z najbardziej antypolskich sekretarzy stanu – Pompeo – wychwala komunistycznego zbrodniarza oraz propaguje wymuszenie rozbójnicze na polskim państwie, znane jako restytucja bezspadkowego mienia pożydowskiego. Polskojęzyczne władze z kolei konferencję wychwalały, uznając ją za początek cywilizowanych stosunków na Bliskim Wschodzie, mimo iż w jej wyniku stosunki Polski i Iranu uległy pogorszeniu.

No i oczywiście, jak pokazał Trump rok później, kiedy dokonał aktu terroru wymierzonego w irańskiego generała Soleimaniego, pogromcę Państwa Islamskiego, o żadnym ucywilizowaniu stosunków międzynarodowych na Bliskim Wschodzie mowy być nie mogło.

Czesi jak widać po listopadowym zebraniu antychińskich propagandzistów, finansowanych przez amerykańskie organizacje typu regime change, podążają dokładnie droga Polski – stają się lokajem amerykańskich interesów. A biorąc pod uwagę fakt, iż jak wszystko na to wskazuje, kolejnym premierem tego kraju zostanie Petr Fiala, do USA jako gremium zarządzającego Czechami, dołączy także Izrael.

Petr Fiala, syn żydowskiego komunisty Igora Fiali, który miał zostać namaszczony na nowego szefa rządu tego kraju, jest politykiem radykalnie proizraelskim, m.in. uznającym Jerozolimę za stolicę Izraela, krytykującym sprzeciw wobec rozbudowy żydowskich osiedli na terytoriach okupowanych oraz domagającym się swego czasu wojskowej interwencji na Bliskim Wschodzie w celu zatrzymania fali imigrantów (w jaki sposób destabilizacja Bliskiego Wschodu miałaby zatrzymać falę imigrantów?). Fiala swój ruch polityczny określa zbliżonym do anglosaskiego konserwatyzmu, który jak sam stwierdza, nie ma umocowania w tożsamości narodowej jak ma to miejsce na Węgrzech ani na tożsamości religijnej jak ma to miejsce w Polsce.

Krótko mówiąc: Czechy zmierzają drogą Polski i obecnie u nas rządzącej partii – drogą wasalizacji wobec Izraela i Stanów Zjednoczonych. A w dzisiejszych czasach jest to szczególnie niebezpieczne, gdyż, według Tomasz Formickiego, specjalisty ds. komunikacji strategicznej i bezpieczeństwa informacyjnego, wśród urzędników izraelskiego tajnego państwa toczą się właśnie zażarte dyskusje czy Izrael ma bombardować Iran czy też nie. Jeżeli zwycięży opcja wojenna to ewentualny sojusz izraelskich lokai, złożony z Polski Kaczyńskiego, Czech Fiali i Węgier Orbana i wymierzony we wrogów Izraela może być silną legitymizacją działań reżimu syjonistycznego. A jeżeli kraje te wyraziłyby w jakikolwiek sposób swoją aprobatę wobec wariantu wojennego lub też starały się nią zarażać inne państwa starego kontynentu, wtedy sprowadziłyby na Polskę i naród polski śmiertelne niebezpieczeństwo, gdyż wojna z Iranem wyzwoliłaby takie siły w świecie islamskim które trudno byłoby opanować przez kolejne lata albo nawet dziesięciolecia.

Autorstwo: Terminator2019
Źródło: WolneMedia.net

Źródłografia

1. https://youtu.be/HZISw3hbU40

2. https://en.wikipedia.org/wiki/Isa_Alptekin

3. https://en.wikipedia.org/wiki/Erkin_Alptekin

4. https://en.wikipedia.org/wiki/World_Uyghur_Congress

5. https://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_Free_Asia

7. https://powerbase.info/index.php/Adelson_Institute_for_Strategic_Studies

9. https://en.wikipedia.org/wiki/Dolkun_Isa

10. https://www.politico.eu/article/turkish-grey-wolves-target-chinese/

11. https://www.smh.com.au/world/bangkok-bombing-who-are-the-turkish-terrorist-group-the-grey-wolves-20150830-gjavjz.html

12. https://en.wikipedia.org/wiki/2015_Bangkok_bombing

13. https://en.wikipedia.org/wiki/Nationalist_Movement_Party

14. https://tradingeconomics.com/czech-republic/exports/china

15. https://tradingeconomics.com/czech-republic/imports/china

16. https://www.defence24.pl/czy-warto-bylo-organizowac-szczyt-bliskowschodni-w-warszawie-opinia

17. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/konferencja-bliskowschodnia-kontrowersyjne-wypowiedzi-mikea-pompeo/k89wbmz

18. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/mateusz-morawiecki-o-konferencji-bliskowschodniej-w-warszawie/lfm6cwp

19. https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Fiala

20. https://www.facebook.com/petr.fiala1964/videos/543621986525234/

21. https://oko.press/petr-fiala-bedzie-rzadzil-czechami-to-polityczny-uczen-orbana-ktory-podziwia-kaczynskiego/

22. https://ipolitics.ca/2021/11/15/chinas-treatment-of-uyghurs-sparks-more-calls-to-delay-olympics/

23. https://www.voltairenet.org/article214739.html

24. https://thegrayzone.com/2020/03/05/world-uyghur-congress-us-far-right-regime-change-network-fall-china/

25. https://www.breitbart.com/europe/2021/11/20/marriott-prague-refused-to-host-uyghur-conference/

26. https://www.rferl.org/a/uyghurs-frustration-china-international-action/31562922.html

27. https://www.fmprc.gov.cn/ce/cgbrsb/eng/zts/zgxj/t1876177.htm

28. https://www.indianpolitics.co.in/world-uyghur-congress-in-prague-worries-china-no-end/

29. https://tvn24.pl/swiat/chiny-msz-deklaracja-o-ludobojstwie-w-sinciangu-to-kolejne-klamstwo-4971195

30. https://radio.opole.pl/104,507895,czechy-prezydent-mianuje-petra-fiale-premierem-2


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.