Antyamerykańskie protesty w Atenach

Opublikowano: 06.10.2019 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 14

Grecka policja użyła gazu łzawiącego przeciwko uczestnikom antyamerykańskiego protestu i marszu w Atenach – poinformowała ateńska agencja informacyjna AMHA.

Protestujący sprzeciwiali się wizycie amerykańskiego sekretarza stanu Mika Pompeo w Grecji i podpisaniu nowego porozumienia o współpracy wojskowej. Dokument przewiduje rozmieszczenie amerykańskich wojsk w jeszcze trzech bazach. Na Krecie są już amerykańscy żołnierze – podała agencja.

Do starć z policją doszło, gdy protestujący zaczęli obrzucać pomnik amerykańskiego prezydenta Harry’ego Trumana woreczkami z czerwoną farbą. Policjanci użyli gazu łzawiącego, by powstrzymać protestujących, co doprowadziło do użycia siły.

Przed ambasadą USA w Atenach uczestnicy protestu spalili amerykańską flagę, skandując „Mordercy”.

Wcześniej w centrum greckiej stolicy odbył się wiec pod hasłem „Nie porozumieniu ws. baz z USA”, „Zamknijcie bazy wojskowe amerykańskich i natowskich morderców”.

„Podpisanie nowego porozumienia między Grecją a USA, zachowanie i rozszerzenie amerykańskich baz w Grecji prowadzi Greków jedynie do jeszcze większego niebezpieczeństwa, do jeszcze większej destabilizacji w regionie” – powiedział na wiecu Dimitris Kutsumbas, sekretarz generalny Komunistycznej Partii Grecji.

Protestujący spalili również amerykańską flagę przed Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Salonikach.

Na podstawie: Amna.gr
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polantek
Użytkownik
polantek

Niestety Polska jest od wieku XVIII krajem bezbronnym, nie potrafiącym obronić swojej suwerenności. Poleganie zaś na “przyjaciołach” w oczywisty sposób czyni ją elementem przetargowym w większej grze (takie swoiste k..stwo)

Cosmo
Użytkownik

Tymczasem w Polsce wystarczy dać po 500 zł i ma się święty spokój.

edek
Użytkownik
edek

Polacy niestety nie widzą kto ich okrada , a dają się jak dzieci mamić propagandą cieknącą wciąż z medialnego ścieku…