Antifa pozywa Sorosa za niewypłacone pensje

Opublikowano: 02.04.2021 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2004

Materiał opublikowany 1 kwietnia po angielsku na portalu anarchistycznym „Freedom News” a następnie po polsku na stronie „Czarna Teoria”. Jest to żart primaaprilisowy, ale warty uwagi ze względu na jego niezwykłą formę satyryczną.

W tym tygodniu w wielu krajach rozpoczęły się sprawy sądowe przeciwko George’owi Sorosowi. Są to prawdopodobnie pierwsze tego typu sprawy dla osób anarchistycznych.

Wiele antyfaszystowskich ugrupowań rozpoczęło już strajk na czas nieokreślony. Wyjątkiem jest Grecja, gdzie wszystkie osoby członkowskie Antify otrzymały swoje wypłaty. Lokalna rzeczniczka z pewnego anarcha-feministycznego kolektywu oznajmiła: „Nigdy nie miałyśmy problemów z naszym głównym fundatorem, wpłaty zawsze wpływały na nasze konto jeszcze dwa dni przed określoną na umowie datą, a dodatkowo, wiele osób z naszego greckiego środowiska otrzymało w tym roku duże awanse. Szczerze, jest nam naprawdę trudno uwierzyć w oświadczenia kolektywów z innych krajów. Dlatego odsuwamy się od tego masowego pozwu”.

Pozostałe antyfaszystowskie i anarchistyczne kolektywy z terenu Grecji (oprócz Konspiracyjnych Komórek Ognia, które nie raczyły darzyć nas odpowiedzią), potwierdziły słuszność wypowiedzi rzeczniczki, zaznaczając, że „również nie będą uczestniczyć w tej zakłamanej farsie”.

W swoim oświadczeniu Międzynarodowa Federacja Anarchistyczna (MFA) zaznaczyła, że negocjacje z Sorosem utknęły w martwym punkcie i że jedynym wyjściem było podjęcie działań prawnych. Osoba przedstawicielska, wyjaśniając ich żale, powiedziało: „Jest to po prostu niedopuszczalne, aby ktoś tak bogaty jak Soros, zostawiał tak wielu ludzi bez grosza w kieszeni. Nasze osoby członkowskie, czują się wystarczająco niedoceniani wykonując niebezpieczną pracę często w nieludzkich godzinach. Nie robimy tego wszystkiego przecież za darmo. Weźmy jako przykład Yogyakartę w Indonezji. Nie chodzi przecież tylko o to, żeby zrobić kilka mołotowów (które, nawiasem mówiąc, ze względu na ceny paliwa, niemało kosztują) i rzucić nimi w posterunek policji. Granie aktywnej roli w tym światowym spisku, którego celem jest m.in. zamienienie każdego walczącego patrioty w geja-weganina, musi wyglądać przekonująco. Jak myślicie, kto płaci za tą całą dystrybucję żywności roślinnej? Myślicie, że kto niby szkoli te wszystkie radykałki i ulicznych medyków? Kto niby prowadzi warsztaty dotyczące przeprowadzania nowych sposobów na przyjemną aborcję i nauki ideologii gender? Oczywiście, że my – a Soros musi za to zapłacić. Naszym osobom członkowskim z Polski, a przede wszystkim z województwa mazowieckiego, Soros jest winny najwięcej pieniędzy. Tamtejsze kolektywy wydały już ok. 120 tys. złotych z własnej kieszeni na godne pożałowania puszki z farbą, banery i imprezy benefitowe, gdy nagle przyszedł rozkaz ataku na kilka warszawskich manifestacji pro-choiceowych, i upewnienia się, że to środowiska nacjonalistyczne zostaną obarczone winą! Czy zdajecie sobie w ogóle sprawę z tego, ile pieniędzy i przygotowań potrzeba, aby zmienić chudą i naćpaną na skłocie przysłowiową „pizdę w rurkach” w napakowanego nacjonalistycznego prowokatora, który może wtopić się w szeregi Młodzieży Wszechpolskiej i ONR-u? Rachunek za kotlety schabowe i kominiarki w czachy sam w sobie był astronomiczny, już nie mówiąc o tych wszystkich biletach na koncerty słynnych na całym świecie wykonawców czy festiwali, takich jak Skrewdriver, Honor czy Orle Gniazdo, które pomagały im wczuć się w rolę. Ledwo zdążyli ściąć i nażelować włosy przed główną zeszłoroczną bitwą pod empikiem. Soros więc, musi teraz dotrzymać swojej strony umowy”.

W międzyczasie, George Soros wszczął własne postępowanie przeciwko jednemu byłemu członkowi Antify z Nowego Jorku w związku z naruszeniem praw autorskich. Jest to następstwo sześciomiesięcznego dochodzenia prowadzonego przez zespół fundatora, w sprawie używania przez oskarżonego flagi Antify na wydawcę Food Not Bombs, mimo jego zwolnienia z organizacji rok wcześniej. Po odnalezieniu tej flagi w mieszkaniu oskarżonego – byłego antyfaszysty weganina o żydowsko-meksykańskim pochodzeniu – prawnicy uważają, że mają niepodważalny powód do prawnego zadośćuczynienia.

Na rozprawie wstępnej oskarżony, Rafael Carolaquez-Tschaskovitz z dzielnicy Manhattan powiedział: „Słuchajcie, to nie było tak jak wam się wydaje. Skończyłem wcześniej pracę u moich rodziców landlordów, więc stwierdziłem, że się przejdę na spacer, aby zabić trochę czasu przed moim wieczorem z Netflixem i pizzą wegańską. Na mojej drodze akurat miejsce miało Food Not Bombs, i przechodząc obok, zauważyła mnie moja osoba przyjacielska. Chwilę pogadaliśmy, i w międzyczasie poprosiło mnie abym potrzymał jejgo flagę Antify, bo musiało się napić wody, którą trzymało w butelce na dnie swojego plecaka. Akurat w tym momencie, ktoś musiał mi zrobić zdjęcie, które uznane zostało jako główny dowód w sprawie, bo kilkanaście sekund później, pożegnaliśmy się i poszedłem – tak jak wcześniej planowałem – do Central Parku. A rzekomo „ta sama” flaga znaleziona w moim mieszkaniu, należy do mojego młodszego brata… Dlatego nie rozumiem, jak możecie mnie o tę zaistniałą sytuację w ogóle oskarżać, zwłaszcza że nie macie przeciwko mnie praktycznie żadnych mocnych dowodów”.

W odpowiedzi prawnicy Sorosa odpowiedzieli: „Nasz klient wydał dosłownie miliardy, budując swój wizerunek złowrogiego przywódcy antifiarzy, kontrolującego świat poprzez podejrzaną filantropię, taką jak inwestowanie w terrorystyczne antykościelne szkolenia osób antyfaszystowskich w warszawskim Biennale. Jak on ma teraz odratować swój wizerunek, po tym, jak media już donoszą, że opłacał on bawiące się w pacyfizm społeczny bogate dzieciaki republikańskich kamieniczników? Chłopak ma u nas duży dług, i miejmy nadzieję, że zostanie ukarany”.

Od redakcji „Czarnej Teorii”

My, „Czarna Teoria”, również bierzemy udział zarówno w strajku jak i w masowym pozwie. Solidarność naszą bronią! Cała władza w ręce delegatów! Wolne sądy!

PS. Chciałyelibyśmy jeszcze podziękować naszym sponsorom, na których się nigdy zawiodłyśmy_wiedliśmy: Rafał Trzaskowski, Komitet Obrony Demokracji, Lewica Razem, „Gazeta Wyborcza”, Komunistyczna Partia Polski, TVN, Komsomol, Państwo Izrael.

Źródło oryginalne: FreedomNews.org.uk
Źródło polskie: CzarnaTeoria.noblogs.org


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.