Anonymous paraliżuje władze Arabii Saudyjskiej

Opublikowano: 28.09.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Międzynarodowa grupa hakerska Anonymous sparaliżowała strony rządowe Arabii Saudyjskiej. To odpowiedź na uprawomocnienie wyroku skazującego nastolatka na śmierć przez ukrzyżowanie za udział w antyrządowych demonstracjach i korzystanie z BlackBerry.

Haktywiści rozpoczęli operację #OpNimr. „Mamy nadzieję, że tym razem nas posłuchacie. Będziecie traktowani jako wirus, a my jesteśmy lekarstwem” – mówią w oświadczeniu, adresowanym do króla Salmana i jego rządu. W obronie Alego Mohammada Baqira al-Nimra wystąpiły też międzynarodowe organizacje praw człowieka, ONZ, a także rząd francuski.

Arabia Saudyjska, najbliższy sojusznik USA w świecie arabskim, w majestacie prawa co drugi dzień morduje jednego ze swoich obywateli. Skazanie al-Nimra wzbudziło jednak szczególne poruszenie, bo w chwili popełniania domniemanych przestępstw – udziału w demonstracjach tzw. Arabskiej Wiosny w 2012 roku i „zachęcania do tego innych przy użyciu BlackBerry” – chłopak miał 17 lat. Mało tego, jego proces apelacyjny był tajny, dostęp do prawnika ograniczony, sąd nie zawiadomił adwokatów o kilku terminach, nie pozwolił im przesłuchiwać świadków, a także – wedle informacji Amnesty International – przyznanie do winy, które stało się podstawą skazania, zostało wymuszone torturami. 23 września sąd odrzucił ostatnią apelację i od tej chwil Mohammad oczekuje na decyzję króla Salmana, który zatwierdza egzekucje. Najprawdopodobniej chłopak zostanie ścięty, a jego bezgłowe ciało przybite do krzyża i wystawione na widok publiczny. Jego los najpewniej przypieczętuje fakt, iż jest bratankiem szejka Nimra al-Nimra, znanego krytyka króla Salmana i jego polityki – skądinąd także oczekującego na egzekucję.

Arabia Saudyjska, znana ze szczególnie brutalnego i bezwzględnego łamania praw człowieka, właśnie została – pod naciskiem USA – wyróżniona zaszczytną funkcją przewodniczenia panelowi ONZ na temat praw człowieka. Amerykański departament stanu przywitał tę decyzję z radością.

„Szczerze mówiąc, bardzo się cieszymy. Jesteśmy bliskimi sojusznikami, prowadzimy ożywiony dialog, łączy nas z Arabią Saudyjską mocne partnerstwo, które obejmuje wiele kwestii” – oświadczył entuzjastycznie rzecznik departamentu Mark Toner w rozmowie z AP.

Autorstwo: AWŁ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
shfaya
Gość
shfaya

Kraje Arabskie powinno się zostawić w izolacji. Kupować benzynę i nie wtrącać się tam. To wszystko są kozoj…y i wygląda na to rze tak już zostanje. Wtrācanie się w sprawy tych prymitywnych krajów mamy tylko terroryzm i Imigrantôw. Zamknąć granice i otwirzyć rurociągi bo nic innego z tamtąd nie da się uzyskać.