Anomalia na dnie Bałtyku

Opublikowano: 21.06.2012 | Kategorie: Nauka i technika, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1046

Wszystko zaczęło się w 2011 roku, gdy grupa poszukiwaczy skarbów  Ocean X Team natknęła się na dziwny obiekt na dnie Bałtyku. Najpierw Peter Lindberg i Dennis Asberg myśleli, że to skała, ale po bliższych oględzinach okazało się, że to na pewno coś ciekawszego. Pierwsze doniesienia z tego roku brzmiały:

02.04.2012: “niesamowite, zmierzyliśmy poziomy promieniowania kotwic, których użyliśmy. To dość intrygujące, normalny poziom promieniowania wynosi 0,1, a my mamy 0,63 przy pomiarze na kotwicy. Do nie bezpiecznych wartości jeszcze daleko, ale nadal, jest to 6 razy więcej niż normalny poziom promieniowania. Kotwica była na dnie, w odległości około 2-3 kilometrów od okręgu, więc można się zastanawiać, czy będziemy mieli wyższe wartości promieniowania zbliżając się do niego?”

Później dowiadujemy się o kolejnych szczegółach:

15.06.2012: “Poszukiwacze potwierdzić, że znaleźli coś nienormalnego na dnie morza.

Ocean X Team zanurkowali na dno do obiektu w kształcie koła w Morzu Bałtyckim i spotkali coś, czego, jeszcze nigdy nie widzieli. Najpierw myśleli, że to tylko kamień, ale po dalszych obserwacjach obiektu okazało się, że jest to coś ogromnego w kształcie grzyba wznoszącego się 3-4 metry od dna, o zaokrąglonych bokach i chropowatych  krawędziach. Obiekt miał jajowaty otwór prowadzący do wnętrza. Na szczycie obiektu znaleźli również dziwne formacje, kamienne kręgi, swą budową przypominające paleniska. Kamienie zostały pokryte czymś przypominającym sadzę.

– Podczas mojej 20-letniej kariery nurka, w tym 6000 zanurzeń, nigdy nie widziałem czegoś takiego. Normalnie kamienie się nie palą. Nie potrafię wytłumaczyć tego, co widzieliśmy, i zanurkowałem tam ponownie by znaleźć odpowiedzi na pytania mnie nurtujące, ale zamiast tego pojawiło się, jeszcze więcej pytań – mówi Stefan Hogeborn, jeden z nurków na Ocean X Team.

Do obiektu prowadzi “droga”, można ją określić jako pas startowy lub zjazdowy, dno tam jest spłaszczone, tak, jak by obiekt tarł o podłoże, na końcu tego pasa znajduje się obiekt.

– Najpierw myśleliśmy, że to był tylko kamień, ale jest to coś innego. A ponieważ, jak dotąd nie odnotowano na Morzu Bałtyckim aktywności wulkanicznej znalezisko wydaje się jeszcze dziwniejsze. Możemy tylko spekulować, jak natura mogła stworzyć coś takiego, lecz jest to najdziwniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem jako zawodowy nurek – kontynuuje Peter Lindberg, jeden z założycieli Ocean X Team.

Teraz naukowcy badają próbki z obiektu w kształcie koła, a eksperci od obrazowania sonarowego przetwarzają dane ze statku, miejmy nadzieję, że rzuci to więcej światła na tajemniczy obiekt.”

Autor: Bastardus
Strona zajmująca się badaniami: www.oceanexplorer.se
Nadesłano do “Wolnych Mediów”


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. egzopolityka 21.06.2012 10:48

  Dosyć często na dnie morza znajdowane są obiekty które “przeskakują” ze światów równoległych, takie jak samoloty z drugiej wojny światowej znajdowane w nienaruszonym stanie, jakby leżały w wodzie tylko kilka godzin, czasem nawet z ciałami pilotów. Wszystko to jest ukrywane przed społeczeństwem. Obecnie takie ukrywanie jest bardzo proste (!!) – wystarczy że informacja o tym nie pójdzie do głównych mediów i albo nie będzie dyskutowana albo ludzie u władzy wymyślą jakąś wymówkę.

 2. MiB 21.06.2012 11:27

  X-COM terror from the deep 😀 od razu mi się skojarzyło… oj pograłoby się w stare dobre gierki 🙂

 3. bastardus 21.06.2012 11:41

  Dla mnie to również brzmiało, jak jakieś robienie szumu z niczego. Jednak to zdjęcie
  http://www.oceanexplorer.se/wp-content/uploads/2012/05/311410_282743988433095_100000924896535_876379_584759702_n.jpg
  zrobiło na mnie duże wrażenie, jak i filmy na stronie poszukiwaczy.

 4. mr_craftsman 21.06.2012 11:58

  @ bastardus – “obvious troll is obvious” – to jest obrazek namalowany cyfrowo, nawet na tyle ogólny że wygląda na concept art.

  mimo najszczerszych chęci nawet będąc na wpół ślepym trudno to uznać za zdjęcie.

 5. bastardus 21.06.2012 12:56

  Masz racje, może faktycznie trochę mnie poniosło. Jest jednak trochę tego na grafice google.
  http://www.google.com/search?q=ocean+x+team&hl=pl&client=firefox-a&hs=fAg&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ffziT9eLJYfsmAXKwKHLAw&ved=0CDsQ_AUoAQ&biw=1400&bih=785
  Chodzi mi oczywiście o te obrazy bardziej przypominające zdjęcia. Co o nich sądzisz?

 6. kapsaicyna1202 21.06.2012 13:22

  Tylko mam nadzieje że to nie jest bunkier gdzie ZSRR zostawiało resztki uranu z bomb i elektrowni nuklearnych….

 7. Raptor 21.06.2012 18:28

  Tysiące lat minęły, a stary Millenium Falcon wciąż dobrze się trzyma 😉

 8. EnergyFlow 22.06.2012 00:36

  Obiekt widać nieco lepiej i z detalami w filmie na szwedzkim portalu:
  http://www.expressen.se/nyheter/sa-ser-den-mystiska-cirkeln-ut-pa-nara-hall/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.