Ankara nie rezygnuje z planów kolejnej inwazji na Syrię

Opublikowano: 11.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 965

Siły Zbrojne Republiki Tureckiej nie będą unikać ani odkładać planowanej operacji wojskowej na terytorium północnej Syrii – powiedział dziennikarzom lokalnych agencji informacyjnych w niedzielę 10 lipca turecki minister obrony Hulusi Akar.

„W spotkaniach dwustronnych, które odbyliśmy przy okazji szczytu NATO w Madrycie, nie było czegoś takiego i jak powiedział nasz prezydent, nie ma mowy o tym, żebyśmy się na coś takiego zgodzili, nie ma mowy o tym, żebyśmy o czymś takim słyszeli” — powiedział Akar odpowiadając na pytanie, czy Turcja może zrezygnować z planów inwazji pod wpływem stanowiska innych państw NATO. „Jak powiedziałem wcześniej, zrobiliśmy wszystko, co trzeba, aby zabezpieczyć nasz kraj, zabezpieczyć nasze ziemie, pod przewodnictwem naszego prezydenta, i jesteśmy zdeterminowani, aby zrobić to w przyszłości. Dzięki Bogu jesteśmy do tego zdolni” — dodał turecki minister.

Przypominamy, że wcześniej turecki przywódca Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Turcja zamierza zakończyć proces tworzenia „strefy bezpieczeństwab o głębokości 30 km wzdłuż swoich południowych granic. Z kolei rzecznik prezydenta Turcji Ibrahim Kalin powiedział, że plany Turcji „są podyktowane jej interesami bezpieczeństwa narodowego”, dlatego „nie musi ona prosić nikogo o zgodę” na okupację.

Źródło: pl.News-Front.info

2

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.