Angielscy piłkarze oskarżają naszą reprezentację o rasizm

Opublikowano: 10.09.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1611

Piłkarskie mecze pomiędzy Polską a Anglią, Niemcami czy Rosją, zawsze są spotkaniami z podtekstami. Tym razem również nie było inaczej, a do tego dochodzą zarzuty Anglików, którzy twierdzą, że polscy piłkarze są rasistami.

Imperium Brytyjskie podbiło kawał świata. Teraz, po naciskach ruchu Black Lives Matter, rozpoczęła się dziwna moda na klękanie przed meczami, w ramach skruchy za kolonizację i segregację rasową. Polska nigdy nie była zwolennikiem takich wiernopoddańczych gestów, bo historycznie nie ma za co przepraszać osób innego koloru skóry. Tym większą ironią są oskarżenia wobec polskiego obrońcy – Kamila Glika – który rzekomo miał rasistowsko obrazić gracza reprezentacji Anglii – Kyle’a Walkera.

Przed zejściem do szatni po pierwszej połowie meczu na PGE Narodowym, doszło do przepychanek, w których najaktywniejszy udział brali wspomniany Glik oraz Harry Maguire. Obaj dostali żółte kartki. Starcie miało mieć związek z rasistowskim zachowaniem Polaka, który zapewnia, że była to tylko „utarczka słowna”. Jednak sprawa jest na tyle poważna, że FIFA wszczęła specjalne dochodzenie. Teraz informacje z obu drużyn będą oceniane przez organy dyscyplinarne, które podejmą decyzję o ewentualnych dalszych krokach wobec polskiej reprezentacji.

Sęk w tym, że każdy kto ten mecz oglądał widział doskonale, że Anglicy prowokowali i liczyli na to, że Polakom puszczą nerwy, a wtedy posypią się kartki. Szczególnie aktywny był Jack Grealish. Bardzo dobrze, że polscy piłkarze nie zmiękli i pokazali charakter. Anglicy są ogromnymi hipokrytami, bo najpierw efekciarsko klękają w dowód smutku za zbrodnie kolonialno-rasistowskie, a potem prowokują i obwiniają innych. Zaraz się okaże, że Polska będzie musiała przed każdym meczem z angielską reprezentacją czy drużyną, klękać w ramach przeprosin za to, że nie dała sobie dmuchać w kaszę. I co, teraz odbiorą nam punkty w eliminacjach, albo zawieszą naszych piłkarzy? To absurd.

FIFA powinna zakazać takich pustych gestów jak klękanie, bo ewidentnie nie jest to szczere. Tego typu manifestacje bardziej szkodzą niż pomagają.

Autorstwo: Marcin Kozera
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. 3steta 10.09.2021 13:07

    Nikt nie każe klękać,nikt też nie każe latać z tęczową flagą,nikt nie każe mężczyznom nosić koszul z Orłem czy coś z hasłem nawiązującym do Żołnierzy Wyklętych. Ludzie robią pewne rzeczy bo chcą. To,że my sami coś niespecjalnie chcielibyśmy zrobić to nie odbierajmy prawa robienia tego innej osobie. Już portale zagraniczne pisały,że Polacy więcej buczą od Węgrów. Lewandowski pokazał napis “Szacunek” na swoim rękawie od koszuli,by Polacy zachowali spokój.

  2. akami 10.09.2021 18:04

    Mieszanie polityki do sportu. Pokazuje to, że za taką organizacja jak FIFA stoja układy miedzynarodowego yjonistycznego kapitału, który konsekwentnie realizuje polityke wyciagania pieniedzy. Od Polaków za 447, a od pozostałych za kolonizacje. Pieniadze będa dostawac jakieś słupy typu bLM, a za tym beda stać jak zwykle smutni panowie 33 pietra na Manhattanie, ci z obcietymi ejsami.

  3. agama 10.09.2021 19:25

    śmieszne jak kraje z długą historią rasizmu, kolonizacji i zdrad pouczają w tych kwestiach kraje pozbawione takich tradycji

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.