Andyjscy mistrzowie inżynierii

Opublikowano: 04.10.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 478

Cywilizacje andyjskie zdumiewają mnogością wzniesionych budowli, systemów nawadniających, a także możliwościami logistycznymi np. transportem wielkich bloków skalnych i obróbką mechaniczną twardych skał wulkanicznych. Przykładem jest chociażby miasto Ollantaytambo w Peru, którego budowniczowie wykazali się niezwykłym kunsztem wznosząc poszczególne konstrukcje- głownie z granitu. Położone w górach budowle złożone są z megalitycznych bloków skalnych o wadze dochodzącej do kilkudziesięciu ton szokując przy okazji precyzją dopasowania do siebie i jakością wykonania. Dzisiaj żaden inżynier nie podjął by się prac, do jakich zdolni byli andyjscy mistrzowie inżynierii.

3

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.