Amerykańskie Stingery „zniknęły” w jednej z ukraińskich brygad

Opublikowano: 11.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1440

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie informacje na jej temat mogą zawierać treści korzystne dla Ukrainy lub Rosji, których nie da się obiektywnie zweryfikować z powodu masowego produkowania propagandowych i fałszywych informacji wojennych przez obie strony konfliktu.

Wśród dowódców Sił Zbrojnych Ukrainy wynikł kolejny skandal korupcyjny wokół „zaginionych” amerykańskich przenośnych systemów obrony powietrznej Stinger w arsenale jednej z brygad ukraińskiego wojska – poinformowały 9 września ukraińskie media.

https://www.youtube.com/watch?v=wsB1tJdI9F4

8 września Radio Ukraina przypadkowo pokazało zdjęcie jednego z dokumentów raportu wsparcia bojowego jednej z brygad. Ujawniło ono, że żołnierze 92. Brygady Sił Zbrojnych Ukrainy „zagubili” trzy Stingery, a także 24 pociski do nich. W raporcie stwierdzono, że brakuje wyrzutni rakietowych i zwrócono się do dowództwa o ustalenie losu zaginionej broni.

Dziennikarze przypomnieli ponadto przypadek, gdy w lipcu służby bezpieczeństwa w Niemczech zatrzymały grupę Ukraińców, którzy próbowali sprzedać osobom z Turcji przenośne systemy obrony powietrznej Stinger. Według ukraińskich mediów oba przypadki mogą mieć wspólne korzenie.

Przypominamy, że wcześniej agencja informacyjna Bloomberg informowała o planowanym wysłaniu przez Waszyngton do Kijowa komisji audytowej, której celem jest zbadanie masowej skali trafiania zachodniej broni na czarny rynek. Ukraińscy żołnierze w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu „Grey Zone” narzekali, że prawie cała broń i pomoc humanitarna dostarczana przez Zachód ukraińskim wojskowym jest rozkradana po drodze i nie dociera do żołnierzy.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 11.09.2022 15:04

    Ukraińcy przez swoje warcholstwo sami się ,,zaorają,,

  2. AlbertW41 11.09.2022 19:18

    Eee tam brak trzech wyruztni nie zmieni losow wojny, nie czepiajcie sie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.