Amerykańskie miasta się wyludniają

Opublikowano: 27.08.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 921

W USA pandemia koronawirusa przyspieszyła trend, który można było zaobserwować już we wcześniejszych latach – wielkie amerykańskie aglomeracje opuszczają kolejni mieszkańcy a same miasta w przyszłości może czekać demograficzny i gospodarczy upadek.

Setki tysięcy ludzi opuszczają główne miasta na obu wybrzeżach w poszukiwaniu lepszego życia. Bezdomność, przestępczość i zażywanie narkotyków wzrosły już w wielu naszych dużych miastach przed 2020 r., Ale wielu mieszkańców dużych miast było gotowych pogodzić się z pewnym chaosem, aby utrzymać swój styl życia. Jednak pandemia COVID-19 i miesiące niepokojów społecznych w końcu zepchnęły wiele osób na skraj. Firmy przeprowadzkowe na obu wybrzeżach rozwijają się, ponieważ rodziny zamożne i należące do klasy średniej uciekają w zawrotnym tempie, a większość z nich nigdy nie planuje powrotu.

Dziś Los Angeles to miasto na krawędzi. Na każdej podmiejskiej ulicy widnieją napisy „na sprzedaż”, ponieważ klasy średnie, zwłaszcza te z rodzinami, uciekają na bezpieczniejsze przedmieścia, a wielu decyduje się całkowicie opuścić Los Angeles.

Urodzony w Wielkiej Brytanii Danny O’Brien prowadzi Watford Moving & Storage. „Nastąpił masowy exodus z Hollywood” – mówi.

Podobnie sytuacja wygląda w San Francisco, Seattle a także po drugiej stronie kontynentu, m.in. w Nowym Jorku, gdzie wg The New York Timesa między 1 marca a 1 maja aż 420 tysięcy mieszkańców opuściło miasto. Powodem są głównie pandemia i zamieszki, ale trudno w chwili obecnej stwierdzić ilu nowojorczyków zdecyduje się w ogóle na powrót. Obok mieszkańców znikają też biznesy szukające bezpieczniejszej przystani, ale i niższych kosztów, kluczowych w dobie kryzysu. To wszystko może doprowadzić do sytuacji, kiedy najbliższa dekada zapamiętana będzie jako dekada upadku wielkich przybrzeżnych metropolii.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Urnelius 27.08.2020 14:44

    Jak system ekonomiczny lub polityczne się załamie, ludzie wrócą na wieś i do posiadania srebra, złota i ziemi, a zatem wróci dawny układ.
    Historia się nie powtarza, ale znakomicie rymuje

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.