Amerykański żołnierz pobił czterech polskich policjantów

Opublikowano: 04.01.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2168

Media poinformowały o brutalnym pobiciu polskich funkcjonariuszy policji przez 22-letniego amerykańskiego żołnierza, który stacjonuje w Drawsku Pomorskim. Do incydentu doszło 30 grudnia w jednym z apartamentów na Starym Mieście w Gdańsku.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, amerykański wojskowy był tego dnia na przepustce i brał udział w imprezie. Policjanci zostali wezwani na miejsce z powodu zakłócania spokoju i niszczenia mienia. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

„Interwencja policji dotyczyła zakłócania spokoju i niszczenia mienia. Osobą, która miała się tego dopuszczać, był żołnierz amerykański. Przebywał tam prywatnie. W trakcie interwencji okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Spowodował obrażenia u funkcjonariuszy, którzy interweniowali” – powiedziała WP prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Dodała, że szeregowy został zatrzymany, interweniowała Żandarmeria Wojskowa, a następnie zwolniony i przekazany do dyspozycji przełożonych. „Czynności w tej sprawie będą wykonywane zgodnie z umową rządu Rzeczpospolitej Polskiej i rządu Stanów Zjednoczonych” – wyjaśniła rzeczniczka gdańskiej prokuratury.

Jak opisuje „WP”, mężczyzna agresywnie zareagował na pojawienie się funkcjonariuszy. „Uderzył pięścią funkcjonariuszkę i pobił policjanta, który uczestniczył w interwencji. Także kolejny policjant, który przyjechał na miejsce, spotkał się z agresją ze strony wojskowego” – wylicza portal, powołując się na źródło. Dodano nieoficjalnie, że „funkcjonariuszka ma uraz twarzoczaszki i złamany nos, jeden z policjantów złamaną rękę, drugi złamany nos”. „Żołnierz kopał i uderzał pięścią mundurowych. Był pod wpływem alkoholu. Miał 0,88 mg/l w wydychanym powietrzu” – ujawnia informator „WP”.

Dodano, że polskie organy nie chcą komentować sprawy, którą zajmie się najprawdopodobniej Prokuratura Wojskowa. „Nie wiadomo na razie, czy poszkodowani policjanci będą oskarżać żołnierza o naruszenie ich nietykalności na drodze cywilnej” – przypuszcza „WP”.

Rzeczniczka gdańskiej prokuratury przypomniała, że Polskę obowiązuje dwustronna umowa z USA, podpisana w 2020 roku, i postępowanie ws. żołnierza będzie się toczyć w oparciu właśnie o zapisy tej umowy. Dokument reguluje zasady i status amerykańskich sił na terenie Polski. Z artykułu 13. umowy wynika, że żołnierzem zajmą się władze amerykańskie a nie polskie (żołnierze z USA są wyjęci spod polskiego prawa – przypis WM).

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Krisnow 04.01.2022 11:47

  Smiech na sali, taki cwaniaczek może zabić obywatela Polskiego i nie poniesie żadnych konsekwencji

 2. tithan1 04.01.2022 16:11

  Jak miło, że ktoś spuścił łomot towarzystwu stojącemu na straży PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI 😉 nie żal mi ich wcale.

 3. kufel10 04.01.2022 16:59

  Potomkowie szlachty i ułanów pobici przez jakiegoś … potomka mężczyzny złapanego w siatkę na podwórku i przehandlowanego za paczkę cygar … ŚWIAT SIĘ KOŃCZY, POLSKA DUMA NARODOWA SIĘ KOŃCZY !!! Teraz wiara katolicka upada, moralność w Polsce upada, polska tradycja i rodzina upada, będziecie chodzić na czworakach z obwiazanymi szmatą głowami prosząc pana niemca o pracę za 500 jełro w tych rozsianych po kraju halach handlowo-magazynowych, jedząc szczaw z nasypu kolejowego i mirabelki zerwane pod lasem. Tak się skończy wasz heroizm, bezmyślność i wspieranie obcego kapitału drodzy kredyciarze.

 4. Crash 04.01.2022 17:35

  Ale to jest totalna porażka, 3 Polskich policjantów dostaje łupnia od 1 żołnierza z USA. Toż widać poziom wyszkolenia. Sorry ale z takim podejściem to my długo już nie pobędziemy niepodlegli.

 5. adambiernacki 04.01.2022 19:47

  Miał prawo. Miał też prawo zabawić się z waszymi żonami i dziećmi. Żyd może was zastrzelić ja wyjdziecie z domu po bułki. Wolno mu. Takie rzeczy będą się zdarzać jedynie częściej. Ktoś może się teraz zasadzić się na wojaczka i naprawić niech jedzie do domciu na socjalik. Zawsze można postąpić właściwie wymaga to jedynie odwagi i poświęcenia. Policjantka to powinna zawołać o 10 mln zielonych.

  Ps.: My się lepiej uczmy robić broń emitującą impuls elektromagnetyczny bo to jest przyszłość partyzantki 😉

 6. Foxi 04.01.2022 20:51

  Biedna policjantka. Dla kobiety złamany nos to poważna sprawa. Powinna dostać duże odszkodowanie. Z drugiej strony to podejrzane, że nie było żadnej interwencji u organu dla którego normą jest bicie i pałowanie Polaków … Niedawno złamali kobiecie rękę w 3 miejscach i nic się nie stało. Robi się bandyckie państwo, a obywatela to nie rusza bo dalej wierzy w ten system?

 7. NORB 04.01.2022 21:08

  Wstyd i hańba, ale taki mamy klimat … pewnikiem milicja podjechała na interwencję, wojak szwejk zaczął spikać to interweniującym zrobiło się nieswojo. Z drugiej strony jak pałowali i gazowali protestujacych przeciwko zamordyzmowi maseczkowemu i terrorowi jaki jest tu zaprowadzany to było cacy. Tutaj rzeczywiście wojak szwejk jest poza naszym prawem (zresztą jakie my mamy prawo…). Nie mniej jednak na miejscu tej policjantki pomyślałbym nad dobrym prawnikiem z usa i wytoczył proces o odszkodowanie a z tym nie powinno być problemu. Wojak szwejk podlega pod ich prawo, więc prawnik najlepiej jak by był z usa. Po takim odszkodowaniu, może spokojnie kupić sobie jakiś domek na Mazurach i odpoczywać długi czas.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.