Amerykański przemysł obronny nie nadąża

Opublikowano: 15.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2669

Najwyżsi oficerowie Marynarki Wojennej USA ostrzegli, że wojna na Ukrainie obciąża i tak już nadwerężoną bazę przemysłową Stanów Zjednoczonych, kosztem nienadążania za potrzebami US Navy – twierdzi „Maine Wire”, powołując się na wojskową gazetę „Navy Times”.

„Jeśli konflikt rzeczywiście potrwa przez kolejne 6-12 miesięcy, to z pewnością spowoduje to nadszarpnięcie łańcucha dostaw” – powiedział sekretarz marynarki Carlos Del Toro.

Amerykańskie firmy produkujące sprzęt wojskowy z trudem nadążają za wymaganiami Marynarki Wojennej, szczególnie po okresie tzw. pandemii, kiedy to wystąpiły komplikacje w łańcuchu dostaw oraz braki siły roboczej.

„Nie mam zrozumienia dla faktu, że przemysł obronny nie dostarcza nam oręża, którego potrzebujemy” – powiedział podczas konferencji admirał Daryl Caudle, dowódca Dowództwa Sił Floty USA (commander of U.S. Fleet Forces Command).

Adm. Caudle powiedział, że celem jest utrzymanie 75 okrętów Marynarki Wojennej „w stanie misji”, gdyż w zeszłym roku US Navy zmuszona była do wycofania części swoich statków, aby zrealizować 1200 zamówień na części zamienne, dwa razy więcej niż w roku poprzednim.

Może to świadczyć o braku mocy produkcyjnych przemysłu obronnego USA, o starzeniu się i awaryjności floty, jak również o zmianie strategii politycznej, z priorytetem na prowadzenie wojny na Ukrainie poprzez swoich sojuszników (proxy war), kosztem zmniejszenia gotowości obronnej Stanów Zjednoczonych.

„Wszystkie te sprawy tłumaczące się Covidem, częściami zapasowymi, łańcuchami dostaw – to wszystko po prostu mnie nie obchodzi” – powiedział adm. Caudle. „Ja potrzebuję rakiet dostarczonych na czas. Potrzebuję więcej torped dostarczonych na czas”.

Z 10 nowych atakujących okrętów podwodnych, które Marynarka Wojenna USA zamówiła w ciągu ostatnich pięciu lat, przybyło tylko sześć, dodał admirał.

Na podstawie: TheMaineWire.com
Źródło: Bibula.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Stanlley 16.01.2023 11:17

    A może to podpucha – ma na celu sprowokować Rosję i dać pretext do wojny totalnej? Kto zna historię ten pamięta że w 1941 – w dniu ataku na Pearl Harbour – USA miała przestażałą flotę, prawie żadnych lotniskowców, kiepskie samoloty – Hellcat i Wildcat były poprostu słabe, lotnictwo w zasadzie zatrzymało się w połowie lat 30… i nagle – tak nagle – w ciągu paru miesięcy powstały konstrukcje legendarne – Corsair, Mustang… Kończyli wojnę z flotą nowoczesnych lotniskowców, potężną flotą ciężkich bombowców – B17 i B29 , silną armią lądową – wtedy powstał legendarny jeep willys oraz bronią jądrową. Kto niedocenie USA ten jest głupcem!

  2. Stary Kulas 16.01.2023 13:41

    A co się stało z torpedami które dostali wcześniej? Przecież nie było wojny a ćwiczenia można ograniczyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.