Amerykański liberalny komik krytykuje normalizację otyłości

Opublikowano: 09.08.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1379

Popularny w Stanach Zjednoczonych liberalny komik i prezenter telewizyjny, Bill Maher, kolejny raz w tym roku skrytykował poglądy głoszone przez progresywny mainstream. Jego zdaniem szkodliwa jest normalizacja otyłości w przestrzeni publicznej. Między innymi z jej powodu amerykańskie wojsko ma coraz większe problemy ze znalezieniem rekrutów.

Maher w udzielonym w marcu wywiadzie odniósł się krytycznie do poglądów promowanych przez postępową lewicę. Zarzucił jej głównie prowadzenie ciągłej rewolucji kulturowej, za którą trudno nadążyć. Komik stwierdził wówczas, że to nie on w ostatnich latach zmienił swoje przekonania, ale cały czas modyfikują je skrajni progresywiści.

Teraz w emitowanym przez HBO programie „Real Time with Bill Maher” popularny prezenter mówił o nowym niepokojącym trendzie. Ma on polegać na „modyfikowaniu nauki tak, aby pasowała do ideologii” albo do kreowanej właśnie rzeczywistości. Widać to ostatnio zwłaszcza po podejściu mediów do kwestii otyłości.

Według Mahera „przeszliśmy od grubej akceptacji do grubej celebracji”. Nie promuje się więc obecnie zdrowego trybu życia, bo zamiast tego ludzie chwalą zapuszczanie się. W tym celu używają na ogół pojęcia „ciałopozytywności”, a także powtarzają hasło „zdrowy przy każdej wadze”. Zła dieta jest tymczasem głównym czynnikiem wysokiej śmiertelności na choroby pokroju raka, schorzeń serca czy cukrzycy,.

Gwiazda HBO postrzega dodatkowo otyłość w USA za kwestię zagrażającą bezpieczeństwu narodowemu. Armia ma bowiem coraz większy problem z pozyskiwaniem nowych rekrutów, bo osoby w wieku od 17 do 24 lat „są zbyt grube, aby walczyć”.

Na podstawie: DailyWire.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 09.08.2022 19:06

    Masz kochac swoje cialo i bron Boze jak ktos ci zwroci uwage za masz za duzo kg! Bedziesz uznany za szowiniste, a moze nawet rasiste, pijaka i zlodzieja. Modelki juz nie sa zgrabne ale masywne co promuje dalsza otylosc. To ze Amerykanie nie moga znalesc zolnierzy to akurat pozytywna strona tego problemu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.