Amerykański “Czarnobyl” zostanie zamknięty

Opublikowano: 28.09.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 501

Niemal równo 40 lat po największe katastrofie jądrowej w historii Stanów Zjednoczonych, elektrownia atomowa Three Mile Island, która wtedy uległa wypadkowi zostanie wyłączona z eksploatacji.

Do niebezpiecznego wypadku doszło 28 marca 1979 w elektrowni jądrowej Three Mile Island, w jego wyniku stopieniu uległo niemal 50% rdzeń reaktora. Nie doszło jednak do tak rozległej awarii jak w Czarnobylu czy w Fukushimie. Pomimo tego, że doszło jedynie do skażenia pomieszczeń wewnątrz zakładu, incydent bardzo mocno wpłynął na przemysł jądrowy USA. Od 1979 do 2012 roku w kraju tym nie wydano żadnej nowej licencji na budowę elektrowni jądrowej!

Incydent w Three Mile Island rzutował na całą branżę i to pomimo tego, że elektrownia pracowała ponad 40 lat w sposób całkiem udany. Jej zamknięcie też nie odbywa się z przyczyn technicznych ale ekonomicznych. Głównie z powodu przestarzałego sprzętu i braku funduszy na jego modernizację przez operatora elektrowni jądrowej.

Wyłączanie zakładu rozpoczęło się 20 września, kiedy pierwszy blok przestał dostarczać energię dla stanu Pensylwania. Na początku przyszłego roku z 725 osób pracujących w zakładzie obecnie, pozostanie już tylko 50. Ludzie będą tam pracowali aż do 2060 roku, kiedy spodziewane jest zakończenie procesu unieszkodliwiania odpadów promieniotwórczych i demontaż wszystkich systemów.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 28.09.2019 13:05

    Fajnie by było mieć taką fuchę i dajmy na to w wieku 40 lat dostać tam robotę aż do 2060 roku…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.