Amerykański “Czarnobyl” zostanie zamknięty

Opublikowano: 28.09.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 168

Niemal równo 40 lat po największe katastrofie jądrowej w historii Stanów Zjednoczonych, elektrownia atomowa Three Mile Island, która wtedy uległa wypadkowi zostanie wyłączona z eksploatacji.

Do niebezpiecznego wypadku doszło 28 marca 1979 w elektrowni jądrowej Three Mile Island, w jego wyniku stopieniu uległo niemal 50% rdzeń reaktora. Nie doszło jednak do tak rozległej awarii jak w Czarnobylu czy w Fukushimie. Pomimo tego, że doszło jedynie do skażenia pomieszczeń wewnątrz zakładu, incydent bardzo mocno wpłynął na przemysł jądrowy USA. Od 1979 do 2012 roku w kraju tym nie wydano żadnej nowej licencji na budowę elektrowni jądrowej!

Incydent w Three Mile Island rzutował na całą branżę i to pomimo tego, że elektrownia pracowała ponad 40 lat w sposób całkiem udany. Jej zamknięcie też nie odbywa się z przyczyn technicznych ale ekonomicznych. Głównie z powodu przestarzałego sprzętu i braku funduszy na jego modernizację przez operatora elektrowni jądrowej.

Wyłączanie zakładu rozpoczęło się 20 września, kiedy pierwszy blok przestał dostarczać energię dla stanu Pensylwania. Na początku przyszłego roku z 725 osób pracujących w zakładzie obecnie, pozostanie już tylko 50. Ludzie będą tam pracowali aż do 2060 roku, kiedy spodziewane jest zakończenie procesu unieszkodliwiania odpadów promieniotwórczych i demontaż wszystkich systemów.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Fajnie by było mieć taką fuchę i dajmy na to w wieku 40 lat dostać tam robotę aż do 2060 roku…