Amerykańska zabawka urządzeniem szpiegowskim

Opublikowano: 22.02.2017 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Niemieckie władze uznały „inteligentną” lalkę ze Stanów Zjednoczonych za urządzenie szpiegowskie i zakazały jej importu do kraju. W zabawce wmontowano moduł bezprzewodowy, mikrofon i oprogramowanie, które rozpoznaje mowę – informuje Fox News.

Lalka, wyprodukowana przez amerykańską firmę Genesis Toys, została tak zaprojektowana, by „słyszeć” dziecko i odpowiadać na jego pytania.

“Obiekty, które posiadają ukryte kamery lub mikrofony i przekazują dane, mimowolnie naruszają prywatność użytkowników. Lalka Cayla została zakazana w Niemczech. Wymaga tego ochrona najsłabszych członków społeczeństwa” – powiedział Jochen Homann, szef Bundesnetzagentur, federalnej agencji komunikacyjnej.

Po przeanalizowaniu zabawki okazało się, że twórcy lalki nie wyposażyli jej w bezpieczne połączenie bezprzewodowe. Każdy może uzyskać dostęp do zabawki za pośrednictwem Bluetooth. Dorosłym zalecono, by „popsuli” lalkę, aby bezprzewodowe połączenie się z nią nie było możliwe.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Youpidou
Użytkownik
Youpidou

Artykuł przypomniał mi piosenkę dla dzieci o biedronce ;) [tekst w języku angielskim] promowanej przez Disney’a

https://www.youtube.com/watch?v=1yw30WXXQb0

Warte poświęcić jedną minutę.