Amerykańska prasa krytykuje Bidena za błędy na Ukrainie

Opublikowano: 26.06.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1718

Amerykańska gazeta „The Hill” pisze, że po poniżającej ucieczce Stanów Zjednoczonych z Afganistanu bez konsultacji z sojusznikami, pojawiają się sygnały, że Waszyngton prowadzi NATO do upokarzającej porażki na Ukrainie. Może to poważnie zmienić światowy układ geopolityczny i wzmocnić podziały w NATO na tle indywidualizmu USA.

Oficjalne stanowisko Europy jest zbieżne z opinią strony amerykańskiej. Potwierdzają to wyniki niedawnej wizyty przywódców Francji, Niemiec i Włoch na Ukrainie. Europejczycy pokazali swoje wsparcie wobec rosyjskiej agresji, oferując Ukrainie drogę do członkostwa w Unii Europejskiej. Wsparcie to jest jednak ograniczone. Przywódcy UE nie wywierali również poważnych nacisków na Zelenskiego w kwestii rozmów pokojowych z Moskwą na prośbę administracji Bidena.

Chiny porzuciły swoją początkową publiczną neutralność wobec wojny, potwierdzając swoje partnerstwo z Rosją i skutecznie wzywając do zawarcia kompromisowego pokoju, który popiera wielu polityków w Europie. Kompromisowy pokój, którego z różnych egoistycznych powodów wyraźnie pragnie większość świata, nieuchronnie rozpocznie się od negocjacji. Negocjacje doprowadzą do tymczasowego zamrożenia konfliktu. Historia pokazuje nam, że tymczasowe linie demarkacyjne często stają się trwałe.

W artykule „The Hill” czytamy, że działania wojenne na Ukrainie osiągnęły fazę krytyczną, a gospodarka światowa cierpi z powodu braku stałych dostaw energii oraz żywności z Rosji i Ukrainy. Z tego powodu twierdzenia Waszyngtonu, że Putin został odsunięty od władzy, a Rosja osłabiła swoją zdolność bojową i zmniejszyła gospodarkę o połowę, wydają się mało wiarygodne. W artykule podkreślono, że Rosja osiągnęła strategiczne zdobycze terytorialne i nie zamierza ich zaprzepaścić, a ocena działań i możliwości armii rosyjskiej dokonana przez zachodnich ekspertów okazała się błędna.

Na początku tego tragicznego konfliktu połączenie rosyjskich błędnych obliczeń wojskowych i ukraińskiego oporu militarnego wzmocniło obiegową opinię, że prezydent Rosji Władimir Putin popełnił poważny błąd w obliczeniach i nieuchronnie stanie w obliczu wielkiej przegranej. Zachód pocieszał się przewidywaniem wyniku wojny. Obecnie, w obliczu nadciągającej globalnej recesji i narastającego kryzysu strategicznego, prezydent Biden i nasi sojusznicy z NATO przeszli od oczekiwań na zwycięstwo militarne do nadziei na polityczne przetrwanie.

Autorstwo: Timoschuk
Na podstawie: TheHill.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.