Amerykańska policja zabiła w rok 1100 osób

Opublikowano: 23.12.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

W Stanach Zjednoczonych policjanci coraz częściej zabijają ludzi w sytuacjach, gdy nie ma żadnego powodu do podjęcia interwencji. Najczęściej ich ofiarami padają czarnoskórzy obywatele. Winni prawie nigdy nie ponoszą konsekwencji swoich czynów.

Dokument przedstawiający skalę policyjnej przemocy opublikowała organizacja Mapping Police Violence, opierając się na zeznaniach świadków, własnych badaniach w terenie i kompilując dane publikowane przez prasę, raporty policyjne i media społecznościowe.

Raport potwierdza, że czarny kolor skóry nadal naraża przy spotkaniu z policją na śmiertelne niebezpieczeństwo. Według statystyk dla Afroamerykanina ryzyko śmierci z rąk policjanta jest trzy raz większe niż dla białego Amerykanina. Mapping Police Violence naliczyło 321 przypadków zabicia czarnoskórego obywatela. W 71 proc. przypadków do tragedii doszło, gdy ofiara nie stwarzała dla policjantów żadnego zagrożenia. Niektóre opisane sytuacje pokazują, że mundurowi strzelają do czarnoskórych obywateli z zastraszającą łatwością. Przykładowo nastoletni Zachary Hammond został uśmiercony z pistoletu policjanta, gdy kupował lody, gdyż „stróż prawa” ze znanego sobie tylko powodu uznał, że chłopak właśnie nabywa … narkotyki.

Liczba przypadków śmierci Afroamerykanów z rąk policjantów jest nieproporcjonalnie wysoka w stosunku do ich ogólnej liczby. Raport Mapping Police Violence nie wykazuje również związku między liczbą interwencji zakończonych śmiercią obywatela a przestępczością w miejscach, gdzie do nich doszło. Fakt ten unaocznia, ile warte jest odwieczne wytłumaczenie amerykańskiej policji. Bardzo często gdy funkcjonariusz odbierze komuś życie, policja tłumaczy, że tylko bronił się przed agresywnym napastnikiem.

Obecnie Departament Sprawiedliwości prowadzi 22 postępowania w sprawach dotyczących łamania praw obywatelskich. Niektóre mimo oczywistych dowodów nadużyć ciągną się latami. W 98 proc. przypadków opisywanych przez raport Mapping Police Violence policjanta, który zabił człowieka, nie spotykały żadne, nawet symboliczne konsekwencje.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

No cóż….Multikulti a do tego bieda, frustracja, dyskryminacja (prawdziwa lub urojona) i zerowa komunikacja społeczna. Kolonię w Ameryce tworzyła zbieranina ciemnych typów. Potem uwolnili murzynów, nawpuszczali latynosów i ludy Euroazji. Teraz usiłują nad tym zapanować. W efekcie policja amerykańska należy do najbrutalniejszych na świecie a liczba więźniów większa niż w reszcie świata.

irmentruda
Użytkownik
irmentruda

widocznie maja wysoka przestepczosc.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ