Amerykańska policja zabiła Tylera Harrisa

Opublikowano: 12.08.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 657

Amerykańska policja nie przestaje też zabijać czarnoskórych nastolatków. Według portalu “St. Louis Post-Dispatch” ofiara została już zidentyfikowana jako osiemnastoletni Tyler Harris.

Marsze upamiętniające pierwszą rocznicę policyjnego mordu na czarnoskórym, nieuzbrojonym Michaelu Brownie były spokojne jedynie do 23:00 lokalnego czasu. Dokładnie wtedy padły pierwsze strzały. Policja twierdzi, iż strzelanina wywiązała się pomiędzy dwoma grupami protestujących. Maszerujący jednak – również ci, którzy widzieli początek zajść – zgodnie mówili w mediach, iż nie było żadnych podziałów w ramach marszu oraz że ogień pierwsi otworzyli policjanci.

Krótki klip wideo zamieszczony 10 lipca w internecie przestawia leżącego twarzą do ziemi czarnoskórego chłopaka zakutego w kajdanki. Osoba, która nagrała ten materiał nie jest widoczna, jednak słychać wyraźnie, jak krzyczy do funkcjonariuszy, że Harris potrzebuje pilnej pomocy medycznej. Filmujący zostaje jednak aresztowany.

Na specjalnej konferencji prasowej zwołanej tuż po tym jak amerykańskie i światowe media obiegła wieść o kolejnej śmierci na słynnej West Florissant Avenue w Ferguson, na przedmieściach St. Louis, szeryf policji lokalnego hrabstwa, Jon Belmar, ogłosił, iż „doszło do wymiany ognia pomiędzy dwoma grupami”, a także, iż później, „podejrzany” (chodzi o zastrzelonego, zakutego w kajdanki czarnoskórego chłopaka) „był podejrzewany o posiadanie broni” („was believed to have a gun”). Według relacji Belmara, po rzekomej strzelaninie „podejrzany” oddalił się od demonstracji i napotkał patrol policji w nieoznakowanym samochodzie typu SUV. Wówczas Harris miał wyciągnąć broń i oddać strzały w stronę policjantów. Wówczas policjanci mieli, chroniąc własne życie, zabić chłopaka.

Wątpliwości – mówiąc oględnie – wzbudza fakt, iż samochód nie został w żaden sposób uszkodzony, a policjanci, którzy mieli być ofiarą napaści, nie odnieśli najmniejszych nawet obrażeń. Belmar był uprzejmy dodać, iż kamery policyjnego samochodu nie zarejestrowały zajścia („były wyłączone”), a sami funkcjonariusze nie byli zaopatrzenie w „body cams”, czyli przenośne rejestratory wideo umieszczane na mundurach.

Zanim doszło do kolejnego zabójstwa, dziesiątki tysięcy ludzi wzięły udział w licznych marszach upamiętniających zeszłoroczne wydarzenia w Ferguson.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. dagome12345 12.08.2015 12:11

    Sama sprawa może mieć kilka powodów i rozwiązań.
    Mnie natomiast interesują te kamery w radiowozie i umundurowaniu policjantów.
    Gdy władza chce “naszego bezpieczeństwa” to montuje kamerkę nawet w kiblu , ale gdy dochodzi kontrowersyjnych spraw to nagle się okazuje ,że trzeba uwierzyć władzy na słowo bo akurat ich aparat kontroli uległ tymczasowej usterce, której powody są oczywiście nieznane.
    Piszę o tym bo denerwują mnie kontrole policji na drogach gdzie mierzą teoretycznie moją prędkość z odległości 500 metrów lub i kilometra, ale fotki z laserem na moim pojeździe czy filmu nie pokażą, bo mam obowiązek uwierzyć na słowo.
    Mam policjantów w rodzie oraz wśród znajomych wiec wiem jak to się odbywało w przeszłości -nic się nie zmieniło 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.