Amerykańska armia bez transseksualistów

Opublikowano: 25.01.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zdecydował, iż sądy federalne nie będą mogły dalej blokować zarządzenia prezydenta Donalda Trumpa, dotyczącego zakazu służby osób transseksualnych w tamtejszej armii. Obecnie w amerykańskim wojsku może służy prawie dziewięć tysięcy takich osób, co stało się możliwe dzięki polityce Barracka Obamy, z której Trump postanowił wycofać się już w lipcu 2017 roku.

Sędziowie nie byli w tej sprawie jednomyślni, dlatego ostatecznie stosunkiem głosów pięciu do czterech Sąd Najwyższy zaakceptował wniosek Białego Domu, który domagał się uchylenia nakazów wydawanych w oparciu o przesłanki wynikające z ustawy zasadniczej. Tym samym sądy federalne nie będą mogły dłużej blokować służbę transseksualistów w szeregach wojska Stanów Zjednoczonych.

Decyzja ta nie będzie jednak obowiązującym prawem, ale rządzący będą mogli dzięki niemu w łatwiejszy sposób przeforsować decyzję, wydaną w lipcu 2017 roku przez amerykańską głowę państwa. Jednocześnie sprawy toczone przed sądami niższych instancji, mające na celu zablokowanie tych regulacji, będą zapewne ciągnęły się latami. Między innymi z tego powodu z wojska nie zostanie usuniętych blisko dziewięć tysięcy zboczeńców, którzy już się w nim znajdują.

Transseksualiści mogli wstąpić do amerykańskiej armii na mocy decyzji Obamy, jednak już w lipcu 2017 roku Trump zdecydował się na cofnięcie tego pozwolenia. Oficjalnie amerykański prezydent uzasadniał to względami finansowymi, ale w marcu ubiegłego roku cofnął pełen zakaz i dał możliwość rozpatrzenia każdego przypadku z osobna przez sekretarza obrony.

Wyrok Sądu Najwyższego nie spodobał się oczywiście Partii Demokratycznej, uznającej obostrzenia dotyczące transseksualistów za „upokorzenie dzielnych mężczyzn i kobiet”, które zdecydowały się wstąpić w szeregi amerykańskiej armii. Demokraci uznali więc decyzję tego organu wymiaru sprawiedliwości za „niepokojące”, domagając się wyrzucenia wszelkich form dyskryminacji na „śmietnik historii”.

Na podstawie: Breitbart.com, BBC.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tallis Keeton
Użytkownik
Tallis Keeton

Właściwie to nie bardzo rozumiem co tej armii by przeszkadzała ich obecność???
No, chyba że to kwestia logistyczna :D bo czy wyobrażacie sobie okręt podwodny z 56 kibelkami? :D