Amerykańska armia bez transseksualistów

Opublikowano: 25.01.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1886

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zdecydował, iż sądy federalne nie będą mogły dalej blokować zarządzenia prezydenta Donalda Trumpa, dotyczącego zakazu służby osób transseksualnych w tamtejszej armii. Obecnie w amerykańskim wojsku może służy prawie dziewięć tysięcy takich osób, co stało się możliwe dzięki polityce Barracka Obamy, z której Trump postanowił wycofać się już w lipcu 2017 roku.

Sędziowie nie byli w tej sprawie jednomyślni, dlatego ostatecznie stosunkiem głosów pięciu do czterech Sąd Najwyższy zaakceptował wniosek Białego Domu, który domagał się uchylenia nakazów wydawanych w oparciu o przesłanki wynikające z ustawy zasadniczej. Tym samym sądy federalne nie będą mogły dłużej blokować służbę transseksualistów w szeregach wojska Stanów Zjednoczonych.

Decyzja ta nie będzie jednak obowiązującym prawem, ale rządzący będą mogli dzięki niemu w łatwiejszy sposób przeforsować decyzję, wydaną w lipcu 2017 roku przez amerykańską głowę państwa. Jednocześnie sprawy toczone przed sądami niższych instancji, mające na celu zablokowanie tych regulacji, będą zapewne ciągnęły się latami. Między innymi z tego powodu z wojska nie zostanie usuniętych blisko dziewięć tysięcy zboczeńców, którzy już się w nim znajdują.

Transseksualiści mogli wstąpić do amerykańskiej armii na mocy decyzji Obamy, jednak już w lipcu 2017 roku Trump zdecydował się na cofnięcie tego pozwolenia. Oficjalnie amerykański prezydent uzasadniał to względami finansowymi, ale w marcu ubiegłego roku cofnął pełen zakaz i dał możliwość rozpatrzenia każdego przypadku z osobna przez sekretarza obrony.

Wyrok Sądu Najwyższego nie spodobał się oczywiście Partii Demokratycznej, uznającej obostrzenia dotyczące transseksualistów za „upokorzenie dzielnych mężczyzn i kobiet”, które zdecydowały się wstąpić w szeregi amerykańskiej armii. Demokraci uznali więc decyzję tego organu wymiaru sprawiedliwości za „niepokojące”, domagając się wyrzucenia wszelkich form dyskryminacji na „śmietnik historii”.

Na podstawie: Breitbart.com, BBC.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Tallis Keeton 26.01.2019 05:31

    Właściwie to nie bardzo rozumiem co tej armii by przeszkadzała ich obecność???
    No, chyba że to kwestia logistyczna 😀 bo czy wyobrażacie sobie okręt podwodny z 56 kibelkami? 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.