Amerykańscy żołnierze za 50 mln USD rocznie

Opublikowano: 27.09.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 190

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal radia RMF FM, roczny koszt utrzymania amerykańskich żołnierzy w naszym kraju wyniesie około 50 milionów dolarów, natomiast budowa infrastruktury dla obcych wojsk będzie kosztować blisko 2 miliardy dolarów. Środki te mają zostać wygospodarowane z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Według wspomnianej stacji radiowej, łącznie w Polsce będzie przebywać rotacyjnie blisko 5,5 tys. żołnierzy oraz personelu technicznego ze Stanów Zjednoczonych, zaś jego utrzymanie będzie kosztować polskiego podatnika blisko 50 mln dolarów rocznie. Pieniądze wygospodarowane na ten tel przez resort obrony narodowej będą przekazywane głównie na bieżące opłaty oraz koszty ponoszone przez samorządy.

Jednocześnie słono zapłacimy za dostosowanie infrastruktury do potrzeb amerykańskiego wojska – cel ten pochłonie blisko 2 mld dolarów. Najwięcej, bo 260 mln dolarów będzie kosztować przystosowanie bazy lotniczej w Powidzu, która ma pełnić rolę bazy logistycznej amerykańskiej brygady pancernej, przy czym środki akurat na ten cel mają zostać przekazane przez NATO.

Umowę o rozszerzeniu polsko-amerykańskiej współpracy podpisali przedwczoraj w Nowym Jorku prezydenci obu krajów, Andrzej Duda i Donald Trump. Przewiduje ona zwiększenie dotychczasowej liczby amerykańskich żołnierzy o tysiąc, a także ustala lokalizację infrastruktury wojskowej należącej do USA.

Na podstawie: Rmf24.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

I to jest skuteczny przepis na zaoranie wojska polskiego!