Amerykańscy wojskowi się roztyli

Opublikowano: 07.09.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 423

Pentagon oświadczył, że Marynarka Wojenna USA jest najbardziej otyłą częścią sił zbrojnych kraju, informuje „Washington Examiner”. Według amerykańskiego resortu nadwaga może zagrozić operacjom na okręcie.

Według badań co czwarty żołnierz Marynarki Wojennej cierpi na otyłość. Departament Obrony USA powiedział także o potencjalnych problemach, przed którymi stanie wojsko.

Prezydent Centrum Międzynarodowego Bezpieczeństwa Morskiego Jimmy Drennan powiedział, że amerykańskie okręty, w porównaniu z innymi krajami, mają bardzo wąskie włazy i przejścia. Zaznaczył również, że nadwaga wpływa na zmęczenie i marynarzom trudniej będzie ugasić pożar w pełnym ekwipunku.

Emerytowany generał Thomas Spur, który zajmuje się badaniami nad zdrowiem i otyłością, uważa, że ​​wojskowi nie będą w stanie wykonywać swojej głównej misji z powodu konsekwencji nadwagi.

„Wojsko USA jest częścią amerykańskiego społeczeństwa, a Ameryka jest najbardziej otyłym krajem na świecie, gdzie ponad jedna trzecia dorosłej populacji kwalifikuje się jako otyła” – powiedział Spur. Dodał, że otyłość jest przyczyną cukrzycy, chorób serca oraz problemów z kolanami i biodrami.

Dietetycy i trenerzy fitness już pracują w amerykańskiej Marynarce Wojennej. Jednak według Pentagonu nie radzą sobie właściwie z zadaniem.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.