Amerykańscy senatorowie chcą odszkodowań dla Żydów

Opublikowano: 29.03.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 754

Grupa wpływowych republikańskich i demokratycznych senatorów ze Stanów Zjednoczonych wystosowała specjalny list, w którym domaga się uchwalenia przez nasz parlament „sprawiedliwej” ustawy reprywatyzacyjnej. Pod tym eufemizmem kryje się oczywiście chęć uzyskania większych pieniędzy z tytułu odszkodowań za pożydowskie mienie, dlatego amerykańscy parlamentarzyści krytykują między innymi tylko częściowy zwrot utraconego mienia, czy też niemożność odzyskania środków za zniszczone w trakcie wojny przedsiębiorstwa.

Pod listem skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego podpisało się 59 senatorów, czyli więcej niż połowa wszystkich członków Senatu Stanów Zjednoczonych, zaś został on sporządzony przez Marco Rubio z Partii Republikańskiej oraz Tammy Baldwin z Partii Demokratycznej. Politycy obu wiodących sił politycznych Ameryki napisali w nim między innymi, że zgadzają się ze stanowiskiem Światowej Żydowskiej Organizacji Restytucyjnej (WJRO), która zajmuje się lobbowaniem na rzecz odzyskania przez środowiska żydowskiego mienia utraconego w wyniku II wojny światowej.

Owa organizacja na jesieni ubiegłego roku skrytykowała Polskę za opieszałość w kwestii uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej. Nasze państwo ma być „jedynym poważnym krajem w Europie”, który do tej pory nie przyjął kompleksowego prawa w zakresie restytucji mienia, lub też odszkodowania za utraconą własność prywatną. Ponadto żydowskim środowiskom, w tym także amerykańskim politykom, nie podobają się dotychczasowe propozycje dotyczące rozwiązania tej sprawy.

Projekt ustawy reprywatyzacyjnej przewiduje bowiem, że nie będzie możliwy zwrot pierwotnie posiadanej własności, ale jedynie częściowe odszkodowanie za utracony w wyniku wojny majątek, a ponadto nie daje możliwości otrzymania odszkodowania za udziały posiadane w zniszczonych firmach. Dodatkowo roszczeń majątkowych nie będą mogli wysuwać obywatele państw, które nie podpisały z naszym krajem powojennych układów regulujących odszkodowania za utraconą własność , a także członkowie dalszej rodziny pierwotnych właścicieli.

Na podstawie: wPolityce.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. emigrant001 29.03.2018 13:38

  “polski premier” ubierze teraz strój pokutniczy i w zamian za “polskie grzechy” w ramach postanowienia poprawy odda lasy państwowe żydom, tłumacząc wszystkim Polakom, że to sprawiedliwa forma zadośćuczynienia ofiarom holokaustu. Słupek poparcia trochę spadnie ale po to właśnie rządzi teraz PIS, wybrany przez środowisko amerykańsko żydowskie, aby “sprawiedliwości” według prawa stało się za dość.

 2. BrutulloF1 29.03.2018 15:40

  Może teraz w końcu Polacy zrozumieją kto z pewnością nie jest ich prawdziwym sojusznikiem.
  Jestem ciekaw w jaki sposób PiSmeni zatają tak gigantyczny transfer pieniędzy dla swoich starotestamentowych pupili. Proponuję oddać im rezerwy walutowe w dolarach – są nic nie warte.

 3. kozik 29.03.2018 23:09

  Skoro amerykańskie organizacje proszą, to amerykańscy senatorowie piszą. Tylko w Polsce wyborcy są olewanie.
  PiS milczy na temat S.447/HR.1226.
  Żydzi amerykańscy liczą na dobry geszeft, a kongresmeni uchwalają pod to podkładkę prawną mimo tego, że ustawy mogą ustanowić precedens dla roszczeń indiańskich w USA (Dakota).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.