Amerykanom grozi nowa fala bezdomności

Opublikowano: 05.03.2021 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1386

Co dziesiąta amerykańska rodzina może w najbliższym czasie zostać bez dachu nad głową, alarmują media w Stanach Zjednoczonych.

Te niepokojące dane podało Biuro ds. Ochrony Konsumentów, cytowane przez „The Insider”. Podaje ono, że co dziesiąte gospodarstwo domowe może być w niedługim czasie wyeksmitowane na bruk ze swoich domów lub mieszkań lub stracić możliwość spłacania kredytu hipotecznego. Dotyczyć to może gigantycznej liczby 11 milionów rodzin. Winien jest kryzys gospodarczy wywołany pandemią. I choć Joe Biden obiecuje, że do maja każdy dorosły Amerykanin będzie mógł się zaszczepić, to na razie na kryzys w nieruchomościach to nie wpływa w żaden sposób.

Ogólnie liczony dług tych gospodarstw domowych wynosi obecnie 90 miliardów dolarów.

Obecnie 2,1 miliona rodzin zalega ze spłatą kredytu hipotecznego, a 8,8 miliona z opłatami za wynajem mieszkania lub domu. Średni dług na rodzinie to obecnie 5 tysięcy dolarów.

Zasięg kryzysu może jeszcze się zwiększyć, ponieważ w wielu stanach kończy się właśnie okres ochronny dotyczący zaległości w wypłatach i moratoriów na eksmisje.

Kryzys, jak podkreśla Biuro, jest największy od 2010 roku i ma ciemnoskórą twarz: Afroamerykanie i Amerykanie latynoskiego pochodzenia znajdują się w pętli długów dwa razy częściej niż biali.

Dyrektor amerykańskiego Biura ds. Ochrony Konsumentów Dave Uejio powiedział: „Wiemy, że mali właściciele zmagają się z problemami, ponieważ wielu było zmuszonych sięgnąć po oszczędności lub korzysta z kart kredytowych, aby przetrwać pandemię. Chcemy, aby wszyscy – właściciele domów i najemcy, właściciele i osoby obsługujące kredyty hipoteczne – mieli teraz narzędzia, których potrzebują, aby uniknąć niepotrzebnych eksmisje i przejęcia”.

Wiele wskazuje na to, że na chceniu się skończy. Biuro nie zaproponowało rządowi żadnych konkretnych działań. Jedyne, co potrafiło zrobić, to zarekomendowało rządowi, by odłożył 100 miliardów dolarów na pomoc dla rodzin zagrożonych bezdomnością.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Murphy
Użytkownik
Murphy

“do maja każdy dorosły Amerykanin będzie mógł się zaszczepić, to na razie na kryzys w nieruchomościach to nie wpływa w żaden sposób.”

W niedługim czasie może zmienić, bo część ludzi przez szczepienia zejdzie.

Wolfman
Użytkownik
Wolfman

Sztucznie wywołany burdel, że szczepionkami, LGBT coś tam, podziałami rządów, kolorami skóry i jeszcze tym podobnym ustrojstwem. To tak jest jak małpa dostanie przewagę nad inną 🐒 to co robić chce? Kontroli. Jesteśmy za tępi do tego postępu technologicznego