Amerykanie znów odwiedzili Tajwan

Opublikowano: 16.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 877

Chińskie media państwowe nazwały dwudniową wizytę amerykańskiej delegacji „podstępną” i „prowokującą napięcia” w Cieśninie Tajwańskiej.

Pięciu amerykańskich parlamentarzystów wylądowało w niedzielę na Tajwanie podczas niespodziewanej wizyty w Republice Chińskiej niedługo po tym, jak przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi odwiedziła wyspę ku niezadowoleniu rządu Chińskiej Republiki Ludowej.

Demokratyczny senator Ed Markey, przewodniczący senackiej podkomisji ds. stosunków zagranicznych Azji i Pacyfiku oraz podkomisji ds. międzynarodowego bezpieczeństwa cybernetycznego, poprowadził niezapowiedzianą delegację na Tajwan. Towarzyszyli mu inni przedstawiciele Demokratów: John Garamendi, Alan Lowenthal i Don Beyer oraz republikanka Amata Radewagen, reprezentująca Samoa Amerykańskie.

Ambasada USA poinformowała w komunikacie prasowym: „Delegacja spotka się z prezydent Tsai Ing-wen i odwiedzi tajwański Komitet Obrony Zagranicznej i Narodowej”.

Wizyta Markeya na Tajwanie nastąpiła po jego podróży do Korei Południowej, gdzie w niedzielę spotkał się z prezydentem Yoon Suk-yeolem i innymi przywódcami. Odbył podróż na Tajwan oddzielnym lotem, aby dołączyć do innych amerykańskich polityków, którzy podróżowali niezależnie.

Według Radia Wolna Azja, Chiny przeprowadziły w poniedziałek nową rundę ćwiczeń wojskowych wokół Tajwanu w odpowiedzi na wizytę Markeya w Tajpej, gdzie spotkał się z tajwańską prezydent Tsai Ing-Wen.

Norah Huang, współpracownik naukowy w Fundacji Prospect, tajwańskim think-tanku, powiedziała: „Wizyta nie jest wyzwaniem dla Chin, ale powtórzeniem tego, co urzędnicy administracji Bidena i sam Biden powiedzieli swoim chińskim odpowiednikom: członkowie Kongresu USA mają prawo odwiedzić Tajwan. Wizyta jest ważna, aby potwierdzić poparcie USA dla Tajwanu, że Stany Zjednoczone wdrażają swoją politykę jednych Chin i nie są zastraszane”.

Chińskie media państwowe nazwały dwudniową wizytę amerykańskiej delegacji kierowanej przez Demokratów „podstępną” i „prowokującą napięcia” w Cieśninie Tajwańskiej. Chiny utrzymują, a Stany Zjednoczone oficjalnie zgadzają się, że Tajwan jest częścią Chin pomimo starań o uznanie go za suwerenne państwo.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: RebelNews.com
Źródło: MediaNarodowe.com

6

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 17.08.2022 10:54

    No cóż walka o ,,krzem,, sie rozkręca…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.