Amerykanie wstrzymują import polskiego mięsa

Opublikowano: 21.10.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1764

Nasz „najwierniejszy sojusznik” ze Stanów Zjednoczonych postanowił wprowadzić embargo na import polskiego mięsa. Oficjalnie Amerykanie zdecydowali się na ten krok z powodu afrykańskiego pomoru świń ASF, bowiem dwa zakłady mięsne eksportujące swoje produkty z Polski mają znajdować się w strefach zagrożonych wirusem. Zaniepokojeni wstrzymaniem dostaw są polscy producenci, którzy liczyli, iż w tym roku pobiją rekord sprzedaży swojego mięsa za oceanem.

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych twierdzi, iż dokonał przeglądu protokołów eksportowych z Polski , a w trakcie kontroli zorientowano się, iż jeden z zakładów mięsnych znajduje się właśnie na terytorium zagrożonym ASF. Ponadto amerykańscy urzędnicy zaczęli sprawdzać także drugi z obiektów, który również miał „nie przestrzegać wymogów mających na celu zapobieganie szerzeniu się chorób zwierząt hodowlanych”, zaś chodzi o produkcję nadzorowaną przez firmy Morliny i Sokołów.

Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego jest zaniepokojona decyzją Amerykanów, ponieważ nasz przemysł mięsny liczył, iż w tym roku pobije swój rekord eksportu do USA, a więc dostarczy na tamtejszy rynek ponad 70 tysięcy ton mięsa. Czasowe wstrzymanie eksportu miało zdarzać się zresztą co jakiś czas, ale po upływie 60 dni Amerykanie najczęściej znosili swoje embargo.

Na podstawie: Tygodnik-Rolniczy.pl, wPolityce.pl
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. robcioRR 21.10.2018 13:54

    I swinie z nim spadaly z helikopterow na drzewa .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.