Amerykanie testują ogromny statek przeładunkowy

Opublikowano: 28.10.2014 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

W piątek u wybrzeży San Diego odbyły się manewry wojskowe, w których wzięli udział żołnierze marynarki wojennej oraz Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Podczas tych ćwiczeń przetestowano nowoczesny statek przeładunkowy USNS Montford Point.

Podczas piątkowych manewrów przećwiczono scenariusz niesienia pomocy mieszkańcom miejscowości Arcadia (nazwa wymyślona) liczącej 200 tys. mieszkańców, która to została zniszczona przez dwa huragany. Podczas ćwiczeń wykorzystano m.in. gigantyczny statek przeładunkowy USNS Montford Point, który został zbudowany przez stocznię General Dynamics-NASSCO w ciągu zaledwie pięciu lat od opracowania koncepcji.

Mierząca 233 metry platforma umożliwia przeładowanie na pełnym morzu ładunków z okrętów zaopatrzeniowych na poduszkowce i barki zaopatrzeniowe. Załogę okrętu stanowi zaledwie 34 cywilnych marynarzy podległych pod dowództwo MSC (Military Sealift Command). Koszt budowy tego okrętu wyniósł około 500 mln dolarów.

Autor: staryzenek20
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o