Amerykanie szykują prowokację na Łotwie?

Opublikowano: 23.04.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 955

Członek Sztabu Ochrony Rosyjskich Szkół Aleksander Gaponienko, broniący prawa rosyjskojęzycznej ludności Łotwy do nauki w języku ojczystym, na kilka dni przed aresztowaniem ostrzegł o zbliżającej się amerykańskiej prowokacji. Jej prawdopodobny scenariusz, który przekazał mu nienazwany znajomy, opublikował na swojej stronie na “Facebooku”.

Między innymi zauważa się, że siły NATO z udziałem amerykańskich sił specjalnych na Łotwie mogą przeprowadzić operację specjalną w ramach ćwiczeń na dużą skalę, zaplanowanych na 12-15 maja. Udając działaczy rosyjskich, grupa Amerykanów „odegra scenariusz rosyjskich zamieszek” z paleniem opon i rozpylaniem chloropikryny przed budynkiem sejmu. Po tym, pokazując kadry z duszącymi się posłami w zachodnich telewizjach, organizatorzy prowokacji powiedzą, że to „realizacja hybrydowych ataków ze strony Rosji”, powiedział działacz na rzecz praw człowieka.

Gaponienko uważa, że taka „akcja” może stanowić podstawę do demonstracyjnych aresztowań przez amerykańskie siły specjalne i policję bezpieczeństwa Łotwy rosyjskich działaczy włącznie z umieszczeniem ich w tymczasowym obozie na stadionie, jak i podstawę do nowej fali „czystek etnicznych”.

Kilku przywódców rosyjskiego ruchu potwierdziło, że uważają taki scenariusz za wiarygodny.

Informacja od znajomego ryskiego taksówkarza, przekazuję dosłownie: “czwarty dzień wozimy amerykańskich żołnierzy z lotniska do hoteli” — napisał na swojej stronie na “Facebooku” Władimir Linderman, dodając, że nowi Amerykanie różnią się od tych, którzy przybyli wcześniej: „milczący, wysportowani”.

Cztery dni po opublikowaniu postu z ostrzeżeniem przed prowokacją, 20 kwietnia, łotewska bezpieka zatrzymała Gaponienko pod zarzutem „działań skierowanych przeciwko niepodległości kraju”. W sobotę sąd go aresztował.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 23.04.2018 14:47

    Gdy Litwini dyskryminują Polaków, tzw rząd nie reaguje ani nawet nie stara się rodakom pomóc.
    Gdy pojawi się prowokacja na Łotwie, będą protestować przed całym światem przeciw rosyjskiemu imperializmowi.
    Amerykanie zrobią z Polski poligon ku uciesze oszołomów typu Macierewicz.
    Za darmo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.