Amerykanie szukają kosmitów w sąsiedniej galaktyce

Opublikowano: 30.09.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2177

Amerykańscy planetolodzy rozpoczęli poszukiwania na wielką skalę rozwiniętych obcych cywilizacji „na bilionach planet” w pobliskiej Galaktyce Andromedy, obserwując „sztuczne błyski” jej gwiazd. Opowiedzieli o tym podczas okrągłego stołu NASA na temat poszukiwania technogennych śladów przybyszów, który odbył się w Houston.

„Zakładamy, że muszą istnieć cywilizacje we Wszechświecie, które nie są gorsze od naszej pod względem poziomu rozwoju. One, podobnie jak nasz kolega Philip Lubin, mogą tworzyć supermocne lasery, którymi będą dawać znaki Ziemianom i innym istotom rozumnym. Jeśli ten laser będzie działał przez wystarczająco długi czas, nasz system go znajdzie” — powiedział Andrew Stuart z University of California w Santa Barbara (USA).

Ponad pół wieku temu amerykański astronom Frank Drake, próbując ocenić szanse znalezienia pozaziemskiej inteligencji i życia, opracował formułę obliczania liczby cywilizacji w galaktyce, z którą możliwy jest kontakt.

Fizyk Enrico Fermi, w odpowiedzi na dość wysokie oszacowanie szans na kontakt międzyplanetarny za pomocą formuły Drake’a, sformułował tezę, która jest obecnie znana jako paradoks Fermiego: jeśli istnieje tak wiele obcych cywilizacji, dlaczego ludzkość nie obserwuje żadnych ich śladów?

Naukowcy próbowali rozwiązać ten paradoks na różne sposoby, z których najpopularniejszą jest hipoteza „unikalnej Ziemi”. Głosi ona, że pojawienie się inteligentnych istot wymaga unikalnych warunków, a w rzeczywistości kompletnej kopii naszej planety.

Inni astronomowie uważają, że nie możemy komunikować się z kosmitami, ponieważ galaktyczne cywilizacje albo znikają zbyt szybko, abyśmy mogli to zauważyć, albo ukrywają swoje istnienie przed ludzkością.

Stuart, Lubin i ich koledzy proponują radykalne rozszerzenie poszukiwań istot rozumnych — śladów ich istnienia należy szukać nie tylko w Drodze Mlecznej, ale także w sąsiednich galaktykach.

Takie poszukiwania, jak zauważają naukowcy, powinny być prowadzone nie w falach radiowych, ale w zakresie optycznym z kilku powodów. Po pierwsze, błyski lasera i inne sygnały świetlne z niektórych gwiazd są znacznie łatwiejsze do odróżnienia od promieniowania wytwarzanego przez inne obiekty w odległych galaktykach, nawet za pomocą małych teleskopów.

Po drugie, ta właściwość sygnałów świetlnych pozwala na jednoczesne monitorowanie niemal nieograniczonej liczby potencjalnie nadających się do zamieszkania systemów gwiezdnych w pobliskich galaktykach, zwróconych ku nam. Powinno to przyspieszyć poszukiwanie cywilizacji obcych i znacznie zwiększa szanse na ich znalezienie.

Teraz Stuart i jego zespół testują działanie tej techniki na Galaktyce Andromedy — najbliższej „sąsiadce” Drogi Mlecznej, podobnej pod względem wielkości i struktury. Obecnie naukowcy wykorzystują do tych obserwacji trzy tuziny teleskopów, z których każdy monitoruje swoją własną część galaktyki.

Program, stworzony przez Stuarta specjalnie w celu poszukiwania śladów kosmitów, łączy te obrazy i usuwa z nich wszystkie znane źródła światła, w tym gwiazdy cefeidalne, jądra odległych galaktyk i satelity na orbicie okołoziemskiej.

W sumie, według Lubina i jego współpracowników, w Galaktyce Andromedy powinno znajdować się ponad bilion planet. Przynajmniej jedna z nich, według naukowców, może okazać się zamieszkała przez inteligentne istoty, które zdołały polecieć w kosmos i zdały sobie sprawę, że we Wszechświecie muszą istnieć inne cywilizacje.

Zdjęcie: 7244907 (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

heh, powodzenia. Skoro nawet pod własnymi stopami nie potrafią znaleźć (Agarti)…

http://www.futureofmankind.co.uk/Billy_Meier/Contact_Report_055

http://www.futureofmankind.co.uk/Billy_Meier/Atlantis

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

A może super rozwinięte cywilizacje budują specjalne bariery żeby żaden wytworzony przez nie sygnał nie wydostał się w przestrzeń międzygwiezdną i dalej. Może my też powinniśmy raczej się chronić a nie naiwnie wysyłać zaproszenie nie wiadomo komu?…

mariusz
Użytkownik

To jest właśnie dowód na to jak garstka faszystowskich dyktatorów we wszystkich krajach może trzymać całe społeczeństwo w ciemnocie. Już w połowie XX wieku rząd USA zawarł porozumienie z Drakonami pozwalając im na zrobienie podziemnych baz na całym świecie i na uprowadzenia ludzi, włącznie z dziećmi, które następnie były krojone żywcem. No, trudno żeby to ujawniono. Społeczeństwo otrzymuje tylko 1% informacji bo media są całkowicie kontrolowane przez władze. Nikogo nie obchodzi to, że od dawna są technologie na zatrzymanie starzenia, niech ludzie umierają i niech cierpią na starość.

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Zresztą co ja piszę, przecież już i tak jest pozamiatane. Obcy znowu się zainteresowali ludzikami na Ziemi, kiedy poczuli drgania strun hiperprzestrzennych (albo coś tam) wywołane wybuchami jądrowymi od 2 wojny.

qrde blade
Użytkownik
qrde blade

Przekonanie zdurniałej ludzkości o heliocentrycznym modelu Wszechświata pozwoliło kapłańskim elytom na długoletnie i owocne jej okradanie. Prawdziwy model Wszechświata i Ziemi jest celowo ukrywany przez tysiąclecia, gdyż wyjawia całą prawdę o trwającym biorobotycznym zniewoleniu ludzkości.
Istnieje kilka dziecinnie prostych dowodów, że Ziemia jest wklęsła.
Oto tylko kilka z nich…
1. Jeżeli wypoziomujesz aparat na brzegu morza, tak aby widnokrąg znajdował się po środku obrazu, podzielonego na dwie równe części. górną i dolną, to jeśli teraz zaczniesz przybliżać ZOOMem obiekty w oddali, zauważysz, że ustalona na widnokrąg pozioma oś obrazu zacznie przesuwać się ku górze, zakłócając ustalone wcześniej równe połówki.
Oznacza to, że przybliżając obraz ten zagina się do góry –> https://www.youtube.com/watch?v=iJnKaHsW214&t=2s
2. Jeżeli podobnie przyjmiesz pojęcie horyzontu obserwatora jako linii horyzontu widzianej na wprost patrzących ( np. wzdłuż skalibrowanej poziomicy ) oczu obserwatora, znajdującego się na poziomie morza, to przy płaskiej Ziemi widnokrąg ten powinien opadać wraz z wysokością obserwacji. Tak więc widziany z kilku kilometrów np. ze szczytu góry lub wysokości przelotowej samolotu ok. 10km powinien znacznie się obniżyć, a tak nie jest. Przy okrągłym, zewnętrznym modelu Ziemi efekt ten powinien byc jeszcze bardziej wykładniczo spektakularny, a tak nie jest. Jest to więc dowód wprost, że Ziemia jest wklęsła !
3. Wschody i Zachody Słońca i Księżyca nie rosną i odpowiednio maleją z czy do punktu jak by to odbywało się przy ( płaskiej Ziemi ) w zachodzącym zjawisku perspektywy.
4. Gdyby Ziemia rzeczywiście płaskim nalesnikiem to z jej antarktycznych obrzeży widoczna by była zwykle tzw. ciemna, niewidoczna strona Księżyca, a tak oczywiście nie jest.

PODAJCIE DALEJ najlepiej szpeniom od astronomii przez duże A…

przebrzydly chlop
Użytkownik
przebrzydly chlop

@qrde blade

Kiepski troll