Amerykanie planują zamach stanu w Wenezueli?

Opublikowano: 25.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 438

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył, że władze Stanów Zjednoczonych chcą „unicestwić rewolucję boliwariańską” i planują zamach stanu – przekazuje stacja Globovision.

Wcześniej Maduro ogłosił amerykańskiego charge d’affairesTodda Robinsona persona non grata. W odpowiedzi na działania Caracas Waszyngton poinformował o wydaleniu dwóch wenezuelskich dyplomatów.

W lipcu ubiegłego roku z inicjatywy Maduro odbyły się wybory do Narodowego Zgromadzenia Konstutucyjnego, w związku z planem zmiany obowiązującej konstytucji. Opozycja ich nie uznała, twierdząc, że powinno zostać zorganizowane referendum. Przez kraj przetoczyła się fala masowych protestów, w których zginęło ponad 120 osób.

20 maja w kraju przeprowadzono wybory prezydenckie. Jak podała Krajowa Rada Wyborcza zwyciężył w nich Maduro, uzyskując 6,19 mln głosów (około 68%). Jego kolejna kadencja na stanowisku głowy państwa rozpocznie się w 2019 r. i potrwa do 2025 roku.

Niektóre państwa (m.in. USA) i organizacje międzynarodowe uważają, że wybory w Wenezueli nie odpowiadają standardom demokratycznym i nie uznały ich wyników.
Zdaniem rosyjskiego MSZ takie stanowisko stwarza niebezpieczny precedens. Stany Zjednoczone i niektóre inne państwa uzależniają legitymizację procesu wyborczego od (subiektywnego — red.) punktu widzenia, nie kierując się opinią międzynarodowych obserwatorów — podkreślił resort.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.